Jak dostat demo k labelu ? co je to vlastně demo ?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Todd

Jak dostat demo k labelu ? co je to vlastně demo ?

Příspěvek od Todd » 27 říj 2009 15:34

Chtěl bych se zeptat, jakou definici vlastně má "demo" nahrávka. Kolik má mít tracků ? obecně se vůbec v těhle termínech nevyznám, rád bych byl i za objasnění termínů jako mixtape apod., můžu mixtape použít jako demo pro labely, jakej je rozdíl mezi oficiálnim albem a mixtapem ? jenom to že album je oficiální ? Taky by mě zajímalo jak by demo mělo vypadat např. pro rappera a jak např. pro producenta, můžu si jako producent dovolit udělat mixtape z remixů známých skladeb ? o co tedy vůbec jde ? předem všem díky, fakt mě jenom zajímá to, jestli se dá použít mixtape jako to demo který budu posílat různým labelům, jakej je tam rozdíl a jak by mělo vypadat :)

syncro

Re: Jak dostat demo k labelu ? co je to vlastně demo ?

Příspěvek od syncro » 27 říj 2009 15:47

Todd: Dostat demo k labelu posíláním je podle mě škoda úsilí. Jediná cesta je vnutit to konkrétnímu člověku z labelu, který si najde náladu a čas to poslechnout, což vyžaduje osobní kontakt nebo aspoň zprostředkování přes "kamaráda".

Demo, album a mixtape jsou úplně nesouvisející pojmy.

Demo je prakticky prototyp toho, co bys labelu rád nabídl. Podle mě nikdo nevydrží poslouchat víc než dvě až tři tvoje věci, takže tenhle počet stačí. Posílat osmnáct tracků je hovadina, ledaže bys byl opravdu krutě dobrý.

Album je ucelená kolekce písniček vydaná vcelku a se stopáží aspoň 45 minut.

Mixtape je DJská záležitost, která může a nemusí obsahovat vlastní produkci. Je to obvykle kontinuální mix hudby víceméně připomínající nejlepší set daného DJe nebo crew.

Saša

Todd

Příspěvek od Todd » 27 říj 2009 17:57

aha, díky za vysvětlení dema, ale nemohl bys prosimtě ještě nějak rozebrat víc ten mixtape ? koukal jsem na wikipedii a nějak jsem tomu neporozuměl. Těch typů je strašně moc, stejně tak druhů atd. chtěl bych teda vědět určitej "standard" pro mixtape vlastní tvorby. A je spousta mixtapů s jednou audiostopou kde jsou všechny tracky spojený, ale dělaj se i mixtapy normálně se samostatnejma trackama, jako maj alba, to je jedno jestli je to jedna zvuková stopa nebo každá zvlášt ? :)

psk501

Příspěvek od psk501 » 28 říj 2009 10:25

Co se tyce rapu tak je mixtape spis ochutnavka nebo warm up na nadchazejici album kde autor naflaka co se na album neveslo, hostovacky, remixy atd..muze byt regulerne smichane do sebe nebo jednotlive tracky prolozene strelbou z automatickych zbrani, tvrdymi hlaskami atd..
Dalsi varianta je to cemu se v elektronicke tanecni hudbe rika promomix takze prakticky souvisly tok hudby demonstrujici djovu selekci, skillz atd v pripade producenta jeho instrumentalky.
Dalsi varianta je raper ktery nema producenta, ale potrebuje nejake promo, nahraje svuj rap/freestyle do klasickych instrumentalek a vyda jako mixtape, pripadne pouzijejako material pro labely k predvedeni sveho umu.
Posledni varianta je cesky raper, ktery nema dost materialu na cele album, pripadne vetsina stoji za hovno, nema vydavatele... prida k nazvu alba magicke slovo mixtape cimz ospravedlni proc je to takova sracka.

syncro

Příspěvek od syncro » 28 říj 2009 17:34

Todd: Co přesně znamená "mixtape" v českém rapu netuším, ale obecně je mixtape kontinuální DJ mix, který se původně nahrával na kazetu - proto mix a tape. Obvykle, pokud to je nějak kvalitní, tak obsahuje hot chunes, speciály, dubplates, pre-release pecky, atd. Z|krátka je něčím exkluzivní. Některé mixtapes jsou featuring nějaký vokalista, některé monotematické (třeba ganja chunes), některé takové a jiné makové. Jestli je to jeden track a nebo jsou rozsekané, to je podle mě úplně podružné, protože jsou dělány tak, aby se poslouchaly vcelku, ne po peckách (MIXtape).

Jestli se chceš trefit do nějakého standardu "českého rapového mixtape", tak ti bude muset poradit někdo, kdo se v tom orientuje. Viz. např. prima rozbor od psk501. O těchhle věcech opravdu nic nevím...

psk501: Killing analýza! Obzvláště tohle: "Posledni varianta je cesky raper, ktery nema dost materialu na cele album, pripadne vetsina stoji za hovno, nema vydavatele... prida k nazvu alba magicke slovo mixtape cimz ospravedlni proc je to takova sracka." PERLA!!!

Saša

psk501

Příspěvek od psk501 » 30 říj 2009 09:31

syncro píše:Todd: Co přesně znamená "mixtape" v českém rapu netuším, ale obecně je mixtape kontinuální DJ mix, který se původně nahrával na kazetu - proto mix a tape. Obvykle, pokud to je nějak kvalitní, tak obsahuje hot chunes, speciály, dubplates, pre-release pecky, atd. Z|krátka je něčím exkluzivní. Některé mixtapes jsou featuring nějaký vokalista, některé monotematické (třeba ganja chunes), některé takové a jiné makové. Jestli je to jeden track a nebo jsou rozsekané, to je podle mě úplně podružné, protože jsou dělány tak, aby se poslouchaly vcelku, ne po peckách (MIXtape).
Tahle definice je vicemene aplikovatelna i na ten rap.
syncro píše: psk501: Killing analýza! Obzvláště tohle: "Posledni varianta je cesky raper, ktery nema dost materialu na cele album, pripadne vetsina stoji za hovno, nema vydavatele... prida k nazvu alba magicke slovo mixtape cimz ospravedlni proc je to takova sracka." PERLA!!!

Saša
:twisted:

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 30 říj 2009 11:07

syncro píše:Todd: Dostat demo k labelu posíláním je podle mě škoda úsilí. Jediná cesta je vnutit to konkrétnímu člověku z labelu, který si najde náladu a čas to poslechnout, což vyžaduje osobní kontakt nebo aspoň zprostředkování přes "kamaráda".
zalezi na stylu muziky, kazda mikroscena funguje trochu jinak. treba ja sem sedm vinylovejch singlu upsal ciste anonymne tak, ze jsem poslal mp3-demo pres aol instant messenger.

Odpovědět