jaky pouzivate player?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

jaky pouzivate player?

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 27 srp 2010 20:12

...jaky je vas oblibeny prehravac zvuku?

winamp pouzivam leta, ale vadi me kvalita (btw. neumi uz novy winampy ASIO?) libi se mi ale banka pluginu, casto si v nem zapnu VST plugin (frekv. analyzer, pitch shifter nebo treba mono-izer na A/B skladeb)... radeji bych pouzival foobar, umi ASIO, ale vadi me hlavne prodleva pri nahravani souboru (muze to bejt snad nastavenim?) -- jde sice o necelou vterinu, ale kdyz je treba rychle pracovat a probirat se zvukama, podstatne to zpomali praci. a tak zustavam u staryho winampu, ale rikam si, ze tam out there musi bejt nejakej ultimativnejsi player (idealne kdyby mel jeste nejaky dobry katalogizacni databazovy schopnosti na trideni samplu). mate nejaky tip? diky!

luphtrack

Re: jaky pouzivate player?

Příspěvek od luphtrack » 27 srp 2010 20:18

VLC pod windows. pod linuxem XYZ, to je asi jedno..
Obrázek
live free or die!

jackies

Příspěvek od jackies » 27 srp 2010 20:27

Jet Audio
Nějak jsem si na něj za ta léta zvykl.
Umí to, co potřebuji. Hlavně přehrávat + věci které využiji jen občas a to mi stačí.
http://www.jetaudio.com/products/jetaudio/

biscuit

Příspěvek od biscuit » 27 srp 2010 20:30

ja winamp, foobar mi k srdci neprirost, ale taky ho mam na disku..
myslim ze asio plugin existuje, ale nezkousel jsem ho. pres asio neposloucham, protoze obcas mam zapnutej winamp i daw a to jaksi s asiem neni mozny ;)

jinak co ti vadi na kvalite? ja posloucham pres direct sound output v. 2.49 a nemam s tim problem..
Naposledy upravil(a) biscuit dne 27 srp 2010 20:32, celkem upraveno 1 x.

wire

Příspěvek od wire » 27 srp 2010 20:32

ja taky winamp a asio bych taky nechtel z toho duvodu co pise biscuit...

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 27 srp 2010 20:34

Itunes, Itunes, Itunes... Jakmile clovek pochopi, ze nejlepsi je databaze pres ID3tagy a nikoliv pres debilni adresare, zjisti jake nekonecne moznosti se otviraji. Itunes ma ze vsech prehravacu vyreseno zdaleka nejlepe a totalni spjatost s Itunes store (ukazky, dalsi desky podobne interpretovi) atd. vsechny winampy, Windows media playery, Monkey atd jsou jen trapnou nahrazkou
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 27 srp 2010 20:35

Foobar, protoze nevypada jak vanocni stromecek. Pro winamp existuje asio plugin temer od zacatku a funguje.
Oxyygen: Vec nazoru.

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 27 srp 2010 20:38

biscuit píše:ja winamp, foobar mi k srdci neprirost, ale taky ho mam na disku..
myslim ze asio plugin existuje, ale nezkousel jsem ho. pres asio neposloucham, protoze obcas mam zapnutej winamp i daw a to jaksi s asiem neni mozny ;)

jinak co ti vadi na kvalite? ja posloucham pres direct sound output v. 2.49 a nemam s tim problem..
tak ja mam multiclient a v RME kdyz si aplikace zabere urcitej pocet asio kanalu, tak zbyly aplikace muzou vyuzivat ve stejnou chvili ostatni. a v routovaci matrici RME si nastavim, aby mi vsechno slo do stejnyho vystupu. takze napr. cubendo jde do SPDIFOUT, winamp bezi nominalne pres adat 3/4, treba, ale v matici je preroutovanej zase do SPDIF out, na ktery je napojenej prevodnik a bedny.

no a na vystupu playeru, co nebezi pres ASIO, mi vadi, ze to zni proste jinak a hur (myslim, ze se vsechno resampluje pres windowsi interni mixer, a to nekolikrat... u mp3 je to vetsinou sumak, ale jinde slysim rozdily, a to je blby).

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 27 srp 2010 20:39

Kermitak píše:Foobar, protoze nevypada jak vanocni stromecek. Pro winamp existuje asio plugin temer od zacatku a funguje.
Oxyygen: Vec nazoru.
nasel sem asio out plugin od christiana buddeho, ale je teda pekne starej a s notickou "In general the Winamp interface doesn't work well with ASIO, so using this is not recommended, not only because this is stil beta..." ;]

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 27 srp 2010 20:40

pod linuxem sox/mpg321/ogg123/mplayer, ať to máš kompletní
Obrázek
live free or die!

ADDyS

Příspěvek od ADDyS » 27 srp 2010 20:41

Winamp+ ASIO plugin
pouzivam tenhle a nemam zadny problem
http://otachan.com/out_asio(dll)_067.7z

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 srp 2010 20:44

8) zaujimava tema, kedze nadomnou visi hrozba ze budem musiet prejst na macOs , zaujimalo by ma ci tam je k dispozicii nejaky slusny player , lebo to itunes to je fakt hnus, pouzivat to ako player mi pride ako cisty masochizmus... podobnu vec riesim pre ipod touch, nejaku alternativnu player aplikaciu lebo to comje tam defaultne to je fakt na hanbu... takze kazdy tip potesi...

demsky

Příspěvek od demsky » 27 srp 2010 20:49

uz hadam 10 rokov winamp 2.61 a stale max spokojnost (ultrarychly a malo zerie pamete)
na prehravanie loopov stale stary windows media player 2 lebo sa okamzite spusti a loopuje bez akehokolvek spozdenia

na mac os x pouzivam Vox (byvaly Tool player) takisto je ultrarychly a prehrava aj exoticke formaty
Naposledy upravil(a) demsky dne 27 srp 2010 20:51, celkem upraveno 1 x.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 27 srp 2010 20:51

Brooklyn: nevim od koho byl, ale bylo to prvni, co mi vyhodil search na webu winampu a proste fungoval

biscuit

Příspěvek od biscuit » 27 srp 2010 21:00

Brooklyn / juanita juarez píše: tak ja mam multiclient
aha :-)
jinak ja na tom posloucham i sacd a kvalita mi prisla dobra. schvalne udelam porovnani proti playeru s asio. doufam, ze se nenastvu.

Odpovědět