Je efektivnejsie nepouzivat v studiu internet?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
marion

Je efektivnejsie nepouzivat v studiu internet?

Příspěvek od marion » 18 dub 2017 21:06

Ahojte, prosim viete mi poradit vase skusenosti s internetom v kontexte - ako pracovat v studiu, aby ma internet zbytocne nezdrziaval, nerozptyloval a nestracal som tak drahocenny cas? Moj iMac na ktorom robim muziku momentalne pouzivam aj na surfovanie po webe, FB ale hlavne aj na online kurzy ci Apple Music.
Casto sa mi vsak stava ze namiesto komponovania hudby skoncim hladanim novych pluginov, pozranim internetu, novych kurzov atd ...

Mate nejaky overeny setup v studiu ktory by toto optimalne riesil? Ked uplne zrusim net v iMac zas velmi nemam kde sledovat online kurzy, ci pocuvat muziku cez apple music.

Dakujem za rady.

tony9

Re: Je efektivnejsie nepouzivat v studiu internet?

Příspěvek od tony9 » 18 dub 2017 21:19

Já myslím, že v dnešní době internet ve studiu zrušit nejde. Protože je třeba aktualizovat DAW, kupovat nové pluginy? komunikovat se zákazníky atd.
Takže si s tím budeš muset nějak poradit. Nejlepší je při práci nezapínat intrnetový prohližeč, mailový klient, Skype a už vůbec nechodit na Facebook.

star1

Příspěvek od star1 » 18 dub 2017 21:55

Asi ta komponovanie hudby velmi nebavi

Fractal

Příspěvek od Fractal » 18 dub 2017 22:34

Měl jsem to hodně dlouhou dobu tak, že zkrátka na studiove audio mašině nebyl internet, no a mužu říct, že vlastní produktivita byla o poznání větší. Na online připojeném kompu zase člověk ušetří čas s rychlým stahováním a aktivováním softwaru a tím, že nemusí přenášet tam a zpět soubory, a že to je často moře gigabytů. Další výhodou jsou různé skupinové aplikace, kde musí být člověk online a uploadovat v reálném čase. No a ta pohodlnost!

Stan

Příspěvek od Stan » 19 dub 2017 01:02

Tohle se uz tu probiralo kazda zbytecna aplikace na kompu urcenem k hudebni produkci je kdyz ne naskodu tak prinejmensim nepotrebna a nemela by tam byt. Upadaty se neprovádí kazdy den a ke komunikaci staci obycejny laptop za par supu nebo telefon. Nazory se na pouzitelnost audio pocitace lisi ale IMHO v tom hraje hlavni roli rozpocet. Ja ve starym studiu internet nemel a kdyz jsem neco potreboval updatnout tak jsem mel 20m kabel kterym jsem do compu pichnul kdyz to bylo opravdu potreba.

To ze se nechavas rozptylovat je spis problem v tobe nez v internetu nebo pocitaci. Muzes si koupit dalsi komp na multimedia a socialni besneni ale i to ti nezaruci ze u toho nebudes sedet cely tyden misto delani neceho zajimavejsiho 8)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 19 dub 2017 07:31

treba pracovat na sebakontrole a discipline :-) dobry abstinent sa pozna az tak ze si neda ani ked mu ponukaju :-) pracovat na sebakontrole a discipline je nieco co potom clovek zuzitkuje aj inde nez v studiu...

Fractal

Příspěvek od Fractal » 19 dub 2017 09:28

Což mi připomíná počítačku času stráveného na ezone a ďábelská čísla tam. Nevíte kde zmizla? Bylo to někde v uživatelském panelu.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 19 dub 2017 10:15

efektivnejsi asi ano, prakticky si to neumim predstavit; mozna komunikovat s klientama jen z laptopu a ukladat prislusny soubory nekam na sitovej disk, kam si na ne sahnu z DAW. na me ale docela dobre funguje pomodoro nebo 'intermittent internet fasting' -- na chvili se odpojim, a dokud neco nedodelam, snazim se mit ethernet v DAW odpojeny. ne vzdycky mi to vyjde.

charonme

Příspěvek od charonme » 19 dub 2017 10:22

:palec+: :palec+: :palec+:

veru moja tvorba zacala upadat (presnejsie povedane klesla na bod mrazu) rozvojom internetu v slovenskych domacnostiach

uz som parkrat seriozne zvazoval zrusit si uplne doma internet, ale nikdy som sa neodvazil o tom rozmyslat dlhsie ako len par minut
dendy píše:treba pracovat na sebakontrole a discipline
:palec+: presne toto by som potreboval ale neviem sa k tomu dokopat

star1

Příspěvek od star1 » 19 dub 2017 18:49

jeden moj znamy velmi davno tvoril hudbu vo fruity loops 2,nemal velmi vykonny pc ale fl-ko mu slapalo vyborne .tvoril velmi dobre techno a zo svojej tvorby robil hodinove mixi a nahraval na mc kazety,bol velmi tvorivy.Pametam na den ked sa nam chvalil ze mu pride internet.Z internetu zrazu zistil ze existuju aj ine daw, ine pluginy a zrazu to co mu doteraz stacilo uz bolo malo,az sa nakoniec z producenta stal zberatel.Mal x novych pluginov ale jeho tvorba sa velmi spomalila.Po case nam povedal ze nenavidi ten den ked mu domov prisiel internet,ze jedine co uz dokaze vyprodukovat je denne 500 RP na azet

Odpovědět