Jednoduchý audio player na stránky ? (hudební ukázky)

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Ivo
Moderátor

Jednoduchý audio player na stránky ? (hudební ukázky)

Příspěvek od Ivo » 24 kvě 2012 14:16

Dokončuju stránky (admin ve wordpressu) a v jedné sekci bych rád dal několik hudebních ukázek (streamované mp3) v té nejjednodušší podobě: tlačítko play, stop, progress line a název skladby .. (co nejmenší, decentní bez okázalostí) a pod tím další atd. Co je na to nejjednodušší, aby se snadno implementovalo a též citlivě zapadlo na již hotový design/pozadí ?

Ivo
Moderátor

Re: Jednoduchý audio player na stránky ? (hudební ukázky)

Příspěvek od Ivo » 24 kvě 2012 18:00

A u něj je možné mít ty mp3 na vlastním serveru, ne streamované někde jinde ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 kvě 2012 18:12

samozrejme .. ved som ti dal rovno stranku , kde to presne popisuju ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 24 kvě 2012 18:33

To víš , já se v těch kodech moc nevyznám :) Puvodně mi temn co mi ty stránky dodělává navrhoval dát ty mp3 na nějaký streamovací server ... ale raději bych to měl u sebe ... A ty s tímto playerem máš praxi ? Je to jedoduché ? tady je mp3 ... tady je player tlačítko a s ním to spojíme ? Tečka ?

Nejjednodudšší vypadá ten google player (ten co mi to dělá říkal , že tyhle typy playerů se budou dát lépe začlenit do wordpressu)

http://www.makeuseof.com/tag/embed-mp3-player-website/

ale moc nechápu co mám s těmi mp3 udělat ... tohleto zjevně nefunguje <embed type=”application/x-shockwave-flash” src=”http://www.google.com/reader/ui/3523697 ... player.swf” flashvars=”http://www.savitamusic.com/Hermit.mp3” width=”400″ height=”27″ quality=”best”></embed>

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 kvě 2012 00:53

ano je to jednoduche .. na tej stranke mas presne popisany kod , ako ho tam vlozis ..

co sa tyka toho tvojho playeru , malo by to fungovat .. dal by som si ale ten player radsej ku sebe ..

nixx

Příspěvek od nixx » 25 kvě 2012 02:13

Osobně bych flashový player v dnešní době nepoužíval. Na mobilních zařízeních (hlavně Apple) s tím bude problém...
Já bych skladby hodil na nějaký stream server... Třeba SoundCloud má player pěkně v HTML5 a do minimalistického vzhledu jistě půjde customizovat ;-)

nixx

Příspěvek od nixx » 25 kvě 2012 02:33

Zádrhel může být, že SC streamuje ve 128kbps MP3. Ke stažení nabídne klidně lossless, ale preview přes player je vždy komprimovaný. U mastering studia tohle asi může vadit, takže doporučuju mít skladby u sebe na serveru v nějaké snesitelné bitrate (256kbps?) a použít něco jako navrhoval Pytkin, ale v HTML5: http://www.google.cz/search?q=html5+mus ... 0QXP0NzZCg

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 25 kvě 2012 07:23

Nakonec jsme tam dali Yahoo player a zdá se že funguje fajn a hraje i na Apple, iPadu atd .. nejedná se o mastering studio :) Kdo ví jestli by přehrával třeba i FLAC ? Ale myslím že ty 320 kbps mp3 jsou k danému účelu (kdy navíc si tohle lidé přehrávají na počítači nebo notebooku) úplně ok ...

http://music-art-therapy.com/recordings/ (ty stránky jsou zatím ve výstavbě, nejsou úplně hotové)

EDIT - takže moje radost vyprchává ... poslouchal jsem ty ukázky a dělá každou chvíli nějaké distortions :(( Tím jak je to streamované a možná přetížené ?

EDIT 2 - hmm, takže na PC notebooku to hraje úplně plynule a bez problémů ... škrtá to občas jen na MBP v Safari a Chrome ... tak co už ... každých 10-20 vteřin je tam nějaký drop/distortion

Jsem si ale jistý že u Pytkina to bude hrát bez problémů :D A to je dobře ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 kvě 2012 12:48

v Chrome na OSX mi to hraje v pohode ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 25 kvě 2012 12:55

Mně se to zadrhává v Chrome i Safari ... ve Windows 7 to hraje bez problému .Dobře že na jiném macu to hraje v pohodě ... Jinak je to velmi snadné a elegantní řešení ten yahoo player

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 kvě 2012 13:05

ked sa jedna o streaming , tak to moze byt problem internetovej linky .. download ma vyhodu , ze sa natiahne a uz musi hrat OK ..

jackies

Příspěvek od jackies » 25 kvě 2012 13:40

Klidně bych to jednoduše udělal pouze jako nějaké pěkné obrázkové tlačítko "play mp3", "play flac" .... s nalinkováním downloadu na song na svém serveru.
Ať si to každý přehraje ve svém přehrávači co má ve svém zařízení.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 25 kvě 2012 13:53

To je taky pravda ... ve svých prehistorických časech jsem to měl takhle: http://savita.cz/index/odkazy/vypis_sku ... upina=3#17

Ale dnes to je většinou tak že když někdo klikne na link na audio file, tak mu to začne v počítači víceméně samo hrát ? To by bylo tak řešení. Ale někdo to má zase nastavené, že nepřehrává ale rovnou stahuje do počítače ... Mně by to třeba vadilo, kdybych si kvůli poslechu musel cosi stahovat a pak to teprve odněkud ze svého počítače přehrávat. Je to otázka ...

To asi nebude věcí linky, mám tady 20 MB internet - a hlavně, na PC to hraje bez problémů ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 kvě 2012 14:07

ja sa priznam .. ja nikdy nestahujem .. ked je prehravac , tak si vypocujem .. ale ako nahle to dakto zavesi na dake "ULOZ.TO" , tak na to seriem .. este priamy link na file , kde sa mi otvori daky nativny playback v browseri , to sa da ..

podla mna tak ako to tam je , je to uplne v pohode ..

Odpovědět