Jindyho audio články pro PC Tuning

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 01 led 2009 17:08

Jindy2: To je hodne zajimave, co oni nevymysli :). Otazkou je o kolik se opozdi celkove signal. Pro normalni poslech je ti to jedno, pac poslouchas music a nesrovnavas ji vuci nicemu. Pro Djs dyz tam bude nekolik milisekund latence.. treba dvacet.. tricet.. a budou srovnavat to co maji ve sluchatkach treba s odposlechem tak uz jsou nahrani, protoze slysi defakto blbost a smichaji to spatne.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 01 led 2009 17:17

No jo, me hned pouziti pro DJs napadlo a zminil jsem se tam o tom. Jenze ja tu latenci zmerit nedokazu, to je snad i nerealne. Vyzadat si to od Sennehiseru ale asi muzu, pokud by to jo nekdo hodne chtel vedet.

Podle mych odhadu to bude tak 5-10ms, 20 asi urcite ne, to bych uz slysel. Ono to jde porovnavat, vytvori ti to u usi takove zvlastni prostredi, ktere filtruje prichozi hluky a u tohohle specialniho efektu se to da poznat, kdyby se to zpozdovalo jo hodne, znelo by to strasne.

Ja jsem treba zkousel ze srandy dat proti sobe dve tyhle sluchatka a potom se to snazi filtrovat signal jeden ze druheho, takze se to uplne zahlti a hraje to priserne. Jde to zahltit ruchy, specialne preslechovymi. Me by se naopak libila takovahle technologie, kdyby fungovala opacne - tedy ze by to nepoustelo nic ven ze sluchatek, to treba pro nahravani vokalu a tak podobne. Vzhledem k cilove skupine ctenaru tam nic takoveho nepisu, bylo by to zbytecny.

A reakce ctenaru je presne takova, jak jsem cekal, tedy vicemene "je to zajimave, ale drahe a prijde mi to zbytecne" - coz je i muj nazor. Ale sef mi to pridelil, i me to prislo zajimave, tak proc o tom lidem nerict, ze to existuje a vysvetlit to. Stejnak to byla docela zabava to testovat.

Jinak pro DJs to stejnak asi nema smysl, tam zcela uzavrena sluchatka udelaji stejnou sluzbu uz z principu svoji konstrukce. Smysl to ma u tech mensich, ktere tak dobre pasivne neizoluji, ale ktery DJ to pouziva. Nicmene u tech malych PXC 250 funguje ta funkce uplne zazracne, tomu se nemuzou rovnat asi zadna podobna sluchatka. Ale zase to funguje spis hlavne na konstantni hluboke ruchy, jako je zvuk motoru a tak podobne.
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 01 led 2009 17:26, celkem upraveno 2 x.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 01 led 2009 17:23

Jindy2: No jasne urcite j to zajimavej vynalez o tom zadna.
To by clovek musel vyzkouset v praxi a otestovat treba v klubu, kde bys to signalem urcite prehltil.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 01 led 2009 17:25

do klubu bych to nevidel, SPL PAcka tenhle mikrofon jednoznacne zkresli a nebude to pracovat spravne.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 01 led 2009 17:39

Ja to zkousel hlavne v MHD a tam to fungovalo skvele. Ale take jsem zkousel ohulit moje Fostexy naplno a sednout si pred to s temahle sluchatkama a bylo to docela ok, slysel jsem jenom dozvuky a naznaky hudby, co hrala z repraku.

V klubu nebo pri DJingu by nastal problem hlavne v pripade, kdy by sluchatka slysela to same, jako hraje primo v nich, i zvenci. Potom to cele zkolabuje, to se nesmi delat.

Vynalez to uplne novej asi neni, myslim, ze se to pouziva v letadlech uz alespon 10 let, to je ale jen moje domenka.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 01 led 2009 17:45

Jindy2: To ale pri djingu prave nastane, ze venku hraje to same.. nebo temer to same.. prakticky v idealnim pripade (coz je blbost) tak kdybych pustil dve skladby a venku hrala jedna z nich tak to jednu ve sluchatkach odfiltruje :D pokud by to byl dokonalej system.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 01 led 2009 17:55

TOM-Thak: Jo, no prave, ja vim. Dokonaly to neni, kdyz ty sluchatka zaregistruji stejny signal zvenku, co hraje i v nich, tak se to cele zesere a zacne to praskat, ne filtrovat. Takze realne jsem tu myslenku "docela vhodne i pro DJs" nedomyslel do dusledku. Ale to snad neni takova chyba, ja to tam necham, neni to clanek pro hudebniky, spis to jen ma ukazat, ze neco takoveho existuje.
Sefredaktor byl toho nazoru, ze to lidi zaujme svoji kvalitou zvuku, jenze ja dopredu vedel, ze lidi zaujme maximalne ta technologie a nikdo si to nekoupi, protoze je to predrazene a normalni a kvalitneji hrajici sluchatka se daji koupit za nizsi cenu, treba Audio Technica nebo jine modely Sennheiseru.
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 01 led 2009 18:00, celkem upraveno 4 x.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 01 led 2009 17:56

Jindy2: Vsak jasne ja tu nenarazim na tvuj clanek :) spis na nedomyslenost vyrobku.. ale ta technologie je zatim asi v plenkach.

atom

Příspěvek od atom » 01 led 2009 18:01

Jindy trochu odbocim-cital som clanok na PC Tuning o stavbe studia a pacilo sa mi to moc.Mnohym ludom sa to moze hodit.Pekne a prehladne.
"BOLD,HUMOROUS AND VISUALLY STRIKING."

http://www.myspace.com/atomsoffury

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 01 led 2009 18:35

TOM-Thak: No kde je ta technologie to nevim, asi to vyuziti je jen dost specificke a podle me se to mezi lidi masove nerozsiri.

atom: Diky. Ja do toho DAW clanku dal snad maximum. A take proto, ze jsem si ho delal uplne jak jsem chtel, je celkem rozsahly. To u recenze nejakych sluchatek, ktera se mi ani moc nepozdavaji, moc nedokazu.
Momentalne mi ted ale redakce priklepla testy konzumniho, ac specialniho audia, coz jsou pro me spis takove prazdniny. Mam ulozeny k ledu i projekt, ktery ma na ten DAW clanek navazovat a budou tam pravdepodobne rozhovory i clanky dalsich lidi tady z Ezone. Jen nevim, kdy to bude, ale rozdelany i domluveny uz to je par mesicu.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 01 led 2009 18:58

Jindy2: Koukam na ten clanek DAW, taky musim pochvalit.. ted mam par adeptu, co se chteji do neceho pustit.. pc.. daw.. master keyboard apod. takze ten clanek hned vyuzijou :)

atom

Příspěvek od atom » 01 led 2009 18:58

To verim ze si tam dal vela,a skus to pokracovanie dotiahnut.Ja by som si to rad precital.Vela uspechov. :wink:

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 01 led 2009 19:08

TOM-Thank: prave pro tyhle adepty ten clanek je, tak jim ho treba doporuc, bludy se tam nedoctou si myslim ;) a zatim je to jeste aktualni, coz nebude na veky...

atom: znovu dekuji...pokracovani rad udelam, i kdyby to melo byt to posledni, co napisu....pokracovaci projekt ma zatim nazev Moznosti Soucasneho Hudebnika a ma to byt vsehochut (na pokracovani), proste soucasne problemy a udalosti z "naseho" sveta...zrovna ale koncept vychazi hodne z mych zjisteni cerpanych z Ezone, takze pro lidi z Ezone to bude spis znama latka, akorat jinak editovana...to je ale budoucnost, jeste par mesicu nemam cas nad tim ani poradne premyslet...

atom

Příspěvek od atom » 01 led 2009 19:41

Chapem,ale ak budes mat sancu sprav ho bude to zaujimave :?

Odpovědět