Karel Plihal a jeho nahravaci technika

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Tudy

Příspěvek od Tudy » 28 čer 2007 00:20

Tak se mi od Karla podařilo vyzískat tento seznam vybavení. Při telefonickém rozhovoru mi ještě prozradil, že se jedná o již hotový setup pro natáčení nové desky.
Pokud budete mít někdo dotazy, napište je sem a já to pak sesumíruju a přepošlu Karlovi.

Ahoj,
počítač mám Apple G5, dvouprocesorový.
Audio a MIDI nahrávám do Logic Pro 7,
stříhám a míchám v Protools LE 7.
Logic mám propojen přes PCI kartu Symphony s převodníkem Apogee Rosetta 200. Tato PCI karta, ovládaná programem Maestro, umožňuje 32 stop s minimální latencí a s velmi malým nárokem na výkon počítače. ( I se třemi Altiverby se Mac lehce nudí ).
Protools jedou přes Digidesign 002, ale výstup je opět přes Rosettu.

Mikrofony mám tyto- lampový Brauner VM -1 na zpěv, tužku Neumann KM- 184 na ak. kytary a AKG 414 ke snímání komb.
Lubovku Ibanez nahrávám přes VOX AC 15, kytary Fender přes Fender Princeton Recording - Amp.
Jako hlavní mikrofonní preamp používám Neve 9098 EQ. Ak. i el. kytary natáčím souběžně ještě linkou přes lampový direct box Summit Audio TD -100 a kompresor Summit Audio TLA -50.

Ekvalizéry a kompresory používám plug-ins od McDSP - Compresor Bank, Filter Bank a multi-kompresor MC 2000 na výstup.

Efekty- delay Echoboy od Soundtoys a hall Altiverb 6 od Audio Ease.

Hudební nástroje, kromě skvělé sady nástrojů v Logic, vlastním tyto:
Sampletank XL,
Lounge Lizard ( výborná Fender piana ),
Hammond B4 II ( ale Hammondy EVB3 z Logic mi příjdou živější, syrovější ),
Stylus RMX a Strike ( bicí, perkuse a smyčky ),
Trilogy ( basy ),
Quantum LEAP RA ( etnické nástroje ),
piano Boesendorfer 290
a symfońáky East-West Gold Pro XT,
Vienna OPUS 1 a 2 a Vienna Special Edition.

Vše nahrávám přes klaviaturu Fatar Studio 1100.

Poslouchám přes větší bedny Genelec 8040 a přes ty menší, hnusné - Yamaha NS 10. Navíc nahrávky kontroluju přes pokojové BW a přes sluchátka Bayerdynamic DT- 770.
Protože natáčím kytary a zpěvy sám, ovládám programy bezdrátově přes kontroler Frontier Tranzport.
Přepínání beden, přepínání MONO-STEREO a sluchátkové výstupy obstarává Central Station od PreSonus.

Jinak jsem duševně v pořádku :) .
Karel.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

delay

Příspěvek od delay » 28 čer 2007 07:50

Karel je duševně vpořádku, ale já se asi zblázním :-)
Tohle je prostě HUSTÝ <°)))><

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 čer 2007 08:13

Už se těším na nové album :) Jenom doufám že se tam ještě občas objeví i normální akustická kytara a pár opravdových akustických nástrojů ... :wink:

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 28 čer 2007 09:47

karel je absolutni osobnost, u nas je takovych lidi hrozne malo... nejen ze je vynikajici kytarista a hudebni fajnsmekr (coz je videt i z toho dopisu), ale navic zustal jako jeden z malo velmi skromnej, tzn. bez "hvezdnych" manyru..
s tou hudebni technikou to neni zadne prekvapeni, mel dokonce sve vlastni studio, to mu ale vzaly zaplavy pred par lety..
co se tyka jeho desek, nejradeji mam asi ty prvni dve, nicmene mam vsechny jeho desky a to dokonce karlem vlastnorucne podepsane;-)

demsky

Příspěvek od demsky » 28 čer 2007 09:55

aaa to je pekne ze este niekto pouziva Fatar Studio 1100 :) aj mne sluzi uz snad 10 rokov :)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 čer 2007 10:04

Jeho písničky mám opravdu moc rád už od prvního alba. Pořád nám to tady doma i v autě hraje :) Nejen že jsou nádherné obsahově a textově, ale i hudební stránka je skvělá a sofistikovaná (některé z těch starších jsou akordově tak komplikované, že je do dneška nejsem schopen podle zpěvníku plynule zahrát - všechny ty sledy alterovaných akordů). Jenom věřím že se občas na koncertech vrátí i k akustickým kytarám. Ty elektrické, které v poslední době na koncertech používá, mi nějak sedí míň ...
Naposledy upravil(a) Ivo dne 28 čer 2007 10:04, celkem upraveno 1 x.

macceba

Příspěvek od macceba » 28 čer 2007 10:04

Jako hlavní mikrofonní preamp používám Neve 9098 EQ
Tak jen pro pořádek v názvech (taková moje malá obscese :wink: (ani netušíte jak mě serou někteří co si příjdou k nám půjčit "toho malýho neumanna(KM85) :twisted: )

Amek Neve 9098 EQ/MicPre

Jinak pro mě skvělý setup pro menší špičkové studio s DAW, přiměřený pro ČR....a jestli si dobře vzpomínám, tak Mediaport kupoval specielně pro Plíhala ty Summit Audia a poté se stal jeho distributorem pro ČR a jak tak koukám na Braunera.....tak to bude asi ten samý případ :D

Cyril

Příspěvek od Cyril » 28 čer 2007 10:24

No to cumim, a ja myslel, ze je to clovek, kterej "jen" umi hrat na kytaru. Zeby mel jedno z nejlepe vybavenych studii u nas? :)

Jeste by me zajimalo jak to ma s masteringem.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 28 čer 2007 10:40

Ivo píše:Jeho písničky mám opravdu moc rád už od prvního alba. Pořád nám to tady doma i v autě hraje :) Nejen že jsou nádherné obsahově a textově, ale i hudební stránka je skvělá a sofistikovaná (některé z těch starších jsou akordově tak komplikované, že je do dneška nejsem schopen podle zpěvníku plynule zahrát - všechny ty sledy alterovaných akordů)
Ano, tak to jsme dva :) A od te doby, co zacal nekdy pred dvema lety pilne cvicit, tak je to cim dal horsi :)

delay

Příspěvek od delay » 28 čer 2007 12:19

Že bych se dnes znovu podíval na Rok Ďábla...?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 28 čer 2007 12:20

...no je dobre ze mu to nemluveni nezustalo :)))
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

delay

Příspěvek od delay » 28 čer 2007 12:22

Co víš, třeba právě proto se necpe do médií, uzávírá se ve studiu a LPs za něj nazpívává někdo jinej... :-)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 28 čer 2007 23:12

Ivo píše:Už se těším na nové album :) Jenom doufám že se tam ještě občas objeví i normální akustická kytara a pár opravdových akustických nástrojů ... :wink:
Taky se těším a doufám, že ten výčet VSTi je určen především k předprodukci. Mám rád "živé" nástroje a Karla Plíhala si bez nich nedokážu představit. Ono to ve výsledku může znít skvěle i s VSTi, ale tyhle písničky podle mě potřebují, aby i nástroje měly duši...

Na posledních koncertech, na kterých jsem byl, vcelku rovnocenně střídal elektrickou, pololubovou a akustickou kytaru a bylo to hezky barevný. Ale přiznám se, že mně osobně by se víc líbilo, kdyby víc, jak polovinu hrál na akustiku a těmi elektrickými kytarami to spíš kořenil (ten delay Electro Harmonix, co používá na elektriky, např. zní moc hezky :) )
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

peteness

Příspěvek od peteness » 29 čer 2007 03:42

Parada, tak to me tesi ze mate radi Plihala. Taky mam radeji jeho starsi folkove pisnicky.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 čer 2007 07:47

Tudy píše:
Na posledních koncertech, na kterých jsem byl, vcelku rovnocenně střídal elektrickou, pololubovou a akustickou kytaru a bylo to hezky barevný. Ale přiznám se, že mně osobně by se víc líbilo, kdyby víc, jak polovinu hrál na akustiku a těmi elektrickými kytarami to spíš kořenil (ten delay Electro Harmonix, co používá na elektriky, např. zní moc hezky :) )
Já mám doma DVD z koncertu v Telči a tam tuším střídá jenom dvě elektrické kytary ...

Odpovědět