Každoroční téma: Co jste si v 2014 koupili do studia?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
dendy
Vybavení

Re: Každoroční téma: Co jste si v 2014 koupili do studia?

Příspěvek od dendy » 29 pro 2014 15:25

Waldorf Pulse2, Focusrite iTrack Dock ... oboje ostane v "studiu" este HODNE dlho, spokojnost mega velika :-)

software radsej ani nejdem vymenovavat lebo a/ bol by to riadne velky zoznam a b/ porazilo by ma keby som zratal kolko prachov padlo v appstore :-))))

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 pro 2014 15:54

Liquid Sound píše:
Ivo píše:
A ty máš nějaké vlastní studio nebo jen pracuješ ve Smečkách ?
Nemám a určitě ani neplánuju. Vystačim si s elementárníma věcma. Čim jsem starší, tim víc. :wink: Dělám dlouhodobě pro Smečky a dvě další studia. Plus pro tyhlety zákazníky i jinde, když je u nich třebas plno nebo chce klient jiný studio. A pak kolem točení nějaký jednorázovky, ale to nebejvá nic co by stálo za nějakou významnou řeč.
Jasně, ale je to super mít možnost využívat špičkové vybavení na mega projektech ... To jsou dimenze a zkušenosti, které zase my soukromí "one man show" studiáři až v takovém rozsahu nemáme, ani na ně neaspirujeme. Ale někdy bych se rád přišel podívat ... ve Smečkách jsem zatím byl jen v roli hráče (byly to nějaké projekty tuším se Stivínem)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 29 pro 2014 15:55

Korg Gadget a M-audio keystation mini. - Bohuzel tvorba hudby je diky rodine a dalsim okolnostem "na urovni konicku".. Tzn jen neco pokroutim a vlastne nic.:D

Jesteze aspon s audiem pracuju denne v praci, takze nedegeneruju. To by mi bylo hodne lito.:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 29 pro 2014 16:19

Akustiku od Vicoustic a GIK acoustic, merici mikrofon, RevealSound Spire, Sylenth + 32live, Ultimate stojany na monitory, KRK VXT6, Focusrite 2i2, FabFilter Mastering Bundle, Apple Cinema Display 27", Ableton 9, podlahu, stuky a malbu :D

matucha

Příspěvek od matucha » 29 pro 2014 16:33

Taky to posledni dobou skrtim co se da. Ale porad je spousta zajimavejch veci a tu a tam se sejdou s zajimavou cenou a pak se tezko odolava.

Par Shure SM7 (stary, made in usa). Chtej hodne velky zesileni na predzesiku, ale znej moc hezky. Mekkce, cokoladove a prestoze jsou vlastne zatazeny, tak maj pekny vejsky.

Dva dalsi Siemens V276 moduly, protoze se mi jejich zvuk hodne libi a nedavno kdyz mi jeden zacal v nevhodnou dobu stavkovat jsem si uvedomil, ze bych mel mit nejaky v zaloze pro tyhle pripady.

Protoze mi uz nejak zaclo byt tesno ve vstupech a vystupech, tak jsem pridal dalsi Lucid 88192. Zkusil jsem po dlouhy dobe udelat zase poslechovej test DA>AD loopu, abych zjistil jestli nezkusit treba nejakej jinej prevodnik. No to co s tim signalem dela je tak nepatrny a zanedbatelny, ze mi nedavalo smysl se vubec po necem jinym poohlizet. Je ulet co jde dneska koupit do 20tis.

Doplnil jsem dalsi Moogerfoogery, MF102 ring modulator a MF103 phaser. Delaj moc fajn veci s rhodesem, syntakama ale je s nima spousta legrace i pri produkovani/michani.

Pred par dnama jsem narazil na Ibanez AD202, kterej byl za cenu, za kterou jsem ho nemohl nekoupit. Este si ale vykame, na prvni dojem me prekvapilo jak je treba proti moog delayi vlastne tenky. Coz se muze hodit MF104 je totiz neky az prilis tlustej/temnej na pouziti v mixu.

Fabfilter Pro Q2. Prekvapive velkej pokrok zvukove.

Soundtoys bundle. Soundtoys proste hrajou vzdycky skvele a je tezky se bez nich obejit.

Boz +10dB. Prekvapive povedena emulace mojeho oblibenyho Compexu. Po chvilce porovnavani s HW verzi jsem neodolal. EQ cast me sice na hw bavi o kus vic, ale to jak funguje ten kompresor na bici vicemene odpovida a je to pro me hodne uzitecny rozsireni palety kompresoru.

Nejaky uad pluginy, nevim co jsem kupoval letos, asi Fairchild collection a Neve 1073. Fairchild me bavi o hodne vic nez starsi verze a Neve je uplne jinej svet nez jeho stara verze, ktery jsem spis litoval jako spatnyho nakupu. Uz jen to jak ten plugin zkresluje stoji za to.

Este se ted nevyhnu upgradovani cubase z 6 na 8... to nejak oddaluju kvuli rozdelany praci a spatnou zkusenosti s upgradem Lexicon PCM na posledni verzi, ktera uplne bez varovani neni kompatibilni se starejma projektama tim zpusobem ze se nenacte nastaveni a misto nej je to v default presetu. To me teda vzalo kus zivota, kdyz se mi kvuli tomu rozpadla nejaka prace a pak jsem musel prepsat nastaveni rucne z notebooka, kde jsem mel jeste starou verzi.

Uvazoval jsem o upgradu pocitace na Haswell-E, protoze sestijadro vypada lakave. Ale na konec mi to nedavalo smysl, protoze mi Q6600 porad tak nejak staci. Treba se s tou X99 platformou stane neco zajimavyho behem 2015 a rozhoupe me to postavit novej stroj. Nejspis to ale bude spis z duvodu toho, ze se pomalu bojim ze ten 7 let starej stroj muze zacit v nevhodnej moment stavkovat nebo to rovnou uplne vzda.
Naposledy upravil(a) matucha dne 29 pro 2014 16:40, celkem upraveno 1 x.

c9000

Příspěvek od c9000 » 29 pro 2014 16:38

2014: Podal jsem Krky, nahradil medifieldem od Tesly ( moc velká spokojenost).
stará babička, kytara Harmony H1215. Blues devil :)
Potom, vintage klávesový nádhery, Weltmaister To 200/5, Vedle toho leží Weltmaister To 200/53 :mrgreen:
Crumar Organizer T2, full výbava i pedálovým basovým mnuálem. Vedle leží Crumar T1. Když je něco dobrý, pořídím si to hned dvakrát :). Echolete S5, paskové echo. Nějaký fuzzy, kvákadlo. Kejsy na kytary.
SW žádnej, jedu HW co to dá.
Mikráky snad krom nějakých tesla srandiček žádný.
Myslim že jsem si v tomto roce pořídil i kombo ke klávesám starý americký Peavey Classic, takovej Fender Twin pro méně majetné.
Udělali jsme za minulý rok kapelu, která má hotový matroš na desku a super písničky, do toho šlo nejvíc úsilí.
ble.jpg
ble.jpg (92.58 KiB) Zobrazeno 311 x
Naposledy upravil(a) c9000 dne 29 pro 2014 16:51, celkem upraveno 2 x.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 pro 2014 16:41

matucha píše:Este se ted nevyhnu upgradovani cubase z 6 na 8... to nejak oddaluju kvuli rozdelany praci a spatnou zkusenosti s upgradem Lexicon PCM na posledni verzi
jo a specialne pri Steinbergu je velka opatrnost pre upgradom dvojnasobne na mieste ;)

matucha

Příspěvek od matucha » 29 pro 2014 16:45

Ten lex je ale fakt prusvih, protoze kdyz otevru jakoukoli dodelanou vec, tak muzu znova nastavovat nekolik reverbu. Zrovna sem si uvedomil ze se to tyka este jedny desky... fakt bych je za to zaskrtil.

matucha

Příspěvek od matucha » 29 pro 2014 16:47

c9000 píše:Když je něco dobrý, pořídím si to hned dvakrát :).
Jsem rad ze nejsem sam ;), i kdyz me se to teda deje spis u mikraku.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 pro 2014 16:53

Když už jsme u toho Lexiconu, měl jsem ještě pokušení zakoupit Lexicon PCM 92 ... (někdo tvrdí že je to ještě lepší než pluginy , které používám ... a Lexicon zvuk se mi líbí více než Bricasti, které mi už rok a půl zapadá prachem). Jeden vlivný kamarád mi tvrdí že je zbytečné kupovat HW, pluginy znějí stejně, druhý vlivný kamarád zase tvrdí že HW zní mnohem lépe :) Tak nevím ... V každém případě jsem na poslední chvíli od další koupě 2014 před pár dny zatím ucukl ...

Fencer
Vybavení

Příspěvek od Fencer » 29 pro 2014 17:14

Prakticky vsechno, protoze po hoooodne dlouhe pauze znovu zacinam. :-) Takze Mac Mini, Logic Pro X, NI Komplete 9, 2 masterkeyboardy, sustain pedal, monitory, sluchatka, mikrofon a nejaky doplnkovy soft (Synthmaster, Sylenth, Nectar Elements, ...)

matucha

Příspěvek od matucha » 29 pro 2014 17:22

Ivo píše:Když už jsme u toho Lexiconu, měl jsem ještě pokušení zakoupit Lexicon PCM 92 ... (někdo tvrdí že je to ještě lepší než pluginy , které používám ... a Lexicon zvuk se mi líbí více než Bricasti, které mi už rok a půl zapadá prachem). Jeden vlivný kamarád mi tvrdí že je zbytečné kupovat HW, pluginy znějí stejně, druhý vlivný kamarád zase tvrdí že HW zní mnohem lépe :) Tak nevím ... V každém případě jsem na poslední chvíli od další koupě 2014 před pár dny zatím ucukl ...
Ja bych v tom ohledu dal na programatora, kterej tvrdi ze ty algoritmy jsou 1:1. Na magii prevodniku neverim, muze to byt jiny, ale lepsi... hm, to uz si musi rozhodnout kazdej sam. HW verzi jsem teda nikdy nezkousel, ale ty pluginy se mi libily tak, ze jsem si je koupil este za tu starou extremni cenu.

STi

Příspěvek od STi » 29 pro 2014 17:24

Event Opals (vymena VXT8)
Kurzweil SP4-8 (vymena Alesis QX-49)
Zoom H6 (vymena Tascam DR-100MKII)
NuForce Icon Dac (vymena Apogee Duet 2)
Sony MDR-7520 (vymena Beyerdinamic DT-770 LE)
2x Midi Fighter Twister
CME Xkey 25
SubPac S1
Naposledy upravil(a) STi dne 29 pro 2014 17:58, celkem upraveno 1 x.
FB | SC | T

matucha

Příspěvek od matucha » 29 pro 2014 17:32

MDR7520 mi ted hodne doporucoval jeden kamarad, ze je to pry na urovni dalsich poradnejch monitoru. Nejspis si je taky poridim, protoze stary K270 mi uz trochu degradujou (po tech 12 letech co je mam ;) ) a treba s Nagrou nehrajou dostatecne nahlas na pohodlny monitorovani. Jak te bavej?

STi

Příspěvek od STi » 29 pro 2014 17:41

posledne 2 roky som pri praci striedal medzi DT770-LE a Audeze LCD2 ale odkedy mam MDR-7520 tak som uz ani LCD2 nevythiahol.
Vystriedal som uz vela sluchadiel ale ziadnym som doteraz tak neveril ako verim tymto Sonyckam.

A co sa tyka hlasitosti, hraju velmi nahlas, prave kvoli tomu ich aj nebolo mozne este pred nejakou dobou kupit v EU, nesplnuju bezpecnostny limit hlasitosti :)
FB | SC | T

Odpovědět