kde se dají sehnat free vokály?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
c9000

kde se dají sehnat free vokály?

Příspěvek od c9000 » 04 říj 2010 11:25

Ahoj,
potřeboval bych nějakej tip, kde se dají sehnat free vokály, at už samply, smičky nebo i celý stopy, stylově něco jako rnb, pop hlavně asi ženský hlas a aby to mělo nějakou slušnou kvalitu, kdysi jsem slyšel o nějakých servrech kde jsou k dispozici ale nějak se mi to nepodařilo dohledat. Tak kdyžtak děkuju za tipy.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

bassline

Re: kde se dají sehnat free vokály?

Příspěvek od bassline » 04 říj 2010 11:34

To by aj mna celkom zaujimalo. Ale zas, ked nad tym uvazujem, asi to je blbost takto riesit. Vokaly by mali byt pre konkretnu skladbu nie ? Mal by to byt text a melodia ktora sa viaze na song ktory chces urobit. Cize ak najdes uz nejaky hotovy vokal tak celu tvorbu potom musis uz prisposobat tomu, co sa mi zda byt ako blbost....

md3

Příspěvek od md3 » 04 říj 2010 11:49

Free vokály, v tom smyslu, že je stáhneš a použiješ v komerčním albu, se asi jen tak nestáhnou (tak, abys měl jistotu, že z toho nebudou problémy a zároveň vokály budou kvalitní). Kdysi jsem hledal a nejvíc acapell mají asi na http://www.acapellas4u.co.uk/ ... pro různé experimentování a třeba anonymní remixy :). Hodí se stahovat remix packy i jen tak do zásoby ( http://www.remixcomps.com/ ), občas je tam nastavená taková licence, že se remix může i prodávat. Co bych asi nikdy nepoužil jsou vokály z nějaké komerční knihovny.

c9000

Příspěvek od c9000 » 04 říj 2010 19:16

bassline píše:To by aj mna celkom zaujimalo. Ale zas, ked nad tym uvazujem, asi to je blbost takto riesit. Vokaly by mali byt pre konkretnu skladbu nie ? Mal by to byt text a melodia ktora sa viaze na song ktory chces urobit. Cize ak najdes uz nejaky hotovy vokal tak celu tvorbu potom musis uz prisposobat tomu, co sa mi zda byt ako blbost....
nepotřebuju ani tak celej vokál, prostě jen občasný kousky, co rezsekám a použiju.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 04 říj 2010 19:40

No jestli ve smyslu Royality free.. tak se vydalo mrte vokalovejch CDcek... Zero-G jich dela hodne.. nebo Mutekki Media.

peteness

Příspěvek od peteness » 04 říj 2010 20:06

Na naky slusny zensky vokal a jeste rnb to je asi fakt nejlepsi nake sample cedo, ale slepit z toho naky vysledek co nebude trapny je umeni :)
btw jenom na takove mensi steky jsem parkrat vyuzil tady ten skvely web: http://www.dailywav.com/index.php jsou to hlasky z filmu a serialu, ale jsou tam toho mraky, takze vzdycky se da neco najit, cim zaplnit diru :)
Nebo archivy z radii. Jednou jsem vysamploval Cyrila Svobodu :)
Anebo se daji sample ceda levne koupit na ebay. Neco v tomhle stylu mam a tusim se to jmenuje Flaming Hot Lips nebo tak nejak. Proste tam slo jenom o to, at nepouzivam ty nejprovarenejsi sample ceda co ma kazdy upiratene z Audionews nebo podobnych.

Sane

Příspěvek od Sane » 04 říj 2010 20:45

Obrázek

Podle mě je nejlepší stránka vokály http://ccmixter.org/ a hned vysvětlím proč.

Nemusíte se registrovat (pokud si nechcete založit vlastní profil a Vaše díla nebo remixy zde zveřejňovat), zato máte k dispozici širokou paletu vokálů, smyček a všeho, co se hudby týče. Můžete stáhnout ženské/mužské vokály stejně tak jako například drsnej rap. Jediné omezení (mínus) bych viděl v prohrabování se samply, jelikož je to stránka hudebních nadšenců od amatérů až po skoro profíky a dle vlastních zkušeností... některé vokály mají tragickou kvalitu vinou mizerného nahrávacího zařízení. Obrovskou výhodou ale je, že si nemusíte dělat starosti s porušováním autorských práv, jelikož všechny samply jsou zde volně ke stažení za podmínek nekomerčního užití (teda doufám, že se to za ty leta, co jsem členem, nezměnilo).

Pokud si dobře pamatuju heslo ccMixter znělo: "Download sample, cut up, share!"

Sane/Sejn

Obrázek

Odpovědět