Kde skúšajú hudobníci?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
dano

Kde skúšajú hudobníci?

Příspěvek od dano » 25 lis 2012 14:17

Dobry clanok: http://kultura.sme.sk/c/6612000/mate-ka ... bnici.html

U mna to boli najkrajsie casy s muzikou vlastne. V garazi sme nikdy skusobnu nemali, vzdy to bolo v kostole (ano hrali sme pop a rock) alebo u niekoho v rodinnom dome a s tolerantnymi rodicmi a susedmi. Dnes uz hudbu riesim len v home studiu, aj ked stale si hovorim, ze jedneho dna nejaku kapelu este poriesim:-)

Ako to riesite vy? Kde ste zacinali a kde cvicite s kapelou dnes?

Pytkin
Moderátor

Re: Kde skúšajú hudobníci?

Příspěvek od Pytkin » 25 lis 2012 23:45

My sme skusali kde kade.. Aj v pivnici, v obkase, v skole na gympli, aj v rodinnom dome, aj v byte .. Proste vsade kde sa dalo... Este ma napadlo , ze som dakde skusal v riti asi hodinu modrym autobusom .. nastastie len raz .. potom sme tu kapelu daku zrusili ci co ..
Dnes kapelu nemam :)

Hammond

Příspěvek od Hammond » 26 lis 2012 09:14

Zaujimavy clanok, ktory vyvolal vo mne trochu nostalgie, ked som si postupne spominal, akymi skusobnami som presiel. V mojich hudobnych zaciatkoch som podobne ako Dano skusal v kostole, potom doma v izbe, potom v pivnici jedneho stareho domu, potom v prazdnom dome po kamaratovej babke, potom doma u kamaratky, potom zasa doma u nas (vzdy sa jednalo o kombinaciu rodinny dom/ustretovy rodicia). Aktualne s kapelou neskusame, kym nebude postavena luxusna skusobna/studio, ktoru stavam doma v podzemnych priestoroch v zahrade (hruba stavba uz stoji). Tym bude tato otazka pre mna konecne definitivne vyriesena.

Mna na skusobniach najviac stvali ani nie tak miestne podmienky, ale to, ze som nikdy nebol ochotny nechat v skusobni nastroj, pretoze som denne doma cvicil, takze som na kazdu skusku trepal tazke klavesy, co ma stalo niekedy viac energie, nez skuska samotna. Dnes by som uz toho nebol schopny. Nechapem, ako som mohol ako 15-rocny nosit DX7 v tvrdom kejsy (vazilo to spolu asi 35kg) autobusmi MHD z Patronky do Devina. V jednom neskorsom obdobi som (uz sice autom) na skusku nosil stage-piano (P80) dvojmanualovy organ (VK77) a k tomu este aj basovy pedal (PK7). Nechapem... asi som uz stary.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 lis 2012 09:20

hammond : ja som zazil bubenika , co si nosil bocie na chrbte na kazdy skusku .. potom spravil rekord na partizanskej luke , kde 7 dni v kuse bubnoval ..

kopyto

Příspěvek od kopyto » 26 lis 2012 09:44

Z bývalých zkušeben stojí za zmínku tři:-)

V úplně první kapele jsme zkoušeli ve sklepě pod hospodou. Na podlaze byly dřevěné rohože - k čemu slouží jsem pochopil s prvním jarním táním, kdy jsme přišli do zkušebny a rohože plavaly; což nás ovšem neodradilo od toho zapnout různé staré Tesly a Vermony v pochybném stavu a začít zkoušet. Dodnes mě udivuje, že to tenkrát nikoho nezabilo.

Druhá zkušebna, co mi utkvěla v paměti je opět spojená s vodou - rodinný domek u řeky, pod ním dvě garáže - v jedné celoročně vytékal pramínek, ve druhé jsme měli zkušebnu. Jednou jsme měli asi tři týdny pauzu, když jsem pak přišel do zkušebny, tak povrch mého aparátu najednou nebyl černý tolex, ale bílý povrch připomínající hermelín:-)

Třetí zkušebna byla sice suchá, zato na dobrém místě - u výpadovky z Plzně směrem na Domažlice, která je pracovištěm pro kurvy všeho druhu a všech barev (přiznejme si, že tmavší odstíny převažují:-). Jakmile se tam zastavilo, bylo naprosto běžné, že se k autu vydala nějaká z nich, pokud zrovna stála poblíž. Jednou jsem přijel na zkoušku, tenkrát ještě autem bez centrálu, a jak jsem se natahoval po čudlíku na zamáčknutí dveří u spolujezdce, vyložila si to zřejmě jako signál pro ní, vzala za kliku a už se cpala do auta...jo, to byly časy:-)

Teď mám krásnou, suchou, teplou zkušebnu/studio přímo doma v baráku, jenže se nám v kapele sešly zkušebny dvě, tak zkoušíme u bubeníka.

boro

Příspěvek od boro » 26 lis 2012 09:55

Vlakom a autobusom sme niesli Fender Rhodes stage piano, ktory vazil snad aj 50 Kg. :) Niesli sme ho dvaja a bolo to velmi dolezite, bol to koncert, kde prislo 6 ludi. :)

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 26 lis 2012 10:44

Jáj, dobré historky...
niekedy v 83-ťom sme začínali v skúšobni čo nám dali na gympli, potom rôzne kulturáky, aj skúšobňu pod pódiom (ako sa v článku píše) sme mali, so súčasnou kapelou máme tiež dve skúšobne, v jednej sa len skúša, v druhej aj "nahráva"... :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 lis 2012 10:51

dedko : vy uz ste jaky paaaani :)

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 26 lis 2012 15:02

to vieš, podľa množstva skúšobní by sme mali mať minimálne 2 zlaté placky. ... a nemáme :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 lis 2012 15:45

vcera hovorili ze riso muller predal 16.000 a uz je 2x platinovy .. takze zlata placka je uz zrejme za 100 kusov odhadujem .. to si mozte kupit aj sami a mate zlatu aj vy :D

dano

Příspěvek od dano » 26 lis 2012 15:59

jop ved Stasak si takto pravidelne kupuje cely naklad.

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 26 lis 2012 18:03

No ale to by sme museli vydať nejaké CD, či? :)

dano

Příspěvek od dano » 26 lis 2012 21:41

patrilo by sa :)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 26 lis 2012 23:22

my sme s kapelou skúšali najviac v garáži u kamoša, jeho rodičom to neprekážalo, vycvičil ich totiž jeho starší brat, ktorý tam mal skúšobnu pred nami , boli obdobia ked sme si niečo prenajali, ale to bola pakaren, lebo skrz prachy sme tam boli vždy s viacerymi kapelami a to bolo dokola, alebo sme sa stale nevedeli dohodnút kto kedy, alebo bola party.. dávno predtým sme mali skúšobnu v nejakej kanalizačnej šachte na kraji mesta kým nám ju báger nezasypal, potom u takej babky v šope atd.. raz sme sa rozhodli že budeme hrávat u kamoša na chate, mal tam také staré bicie, ale tiež bol ten problém že treba nosit nástroje hore-dole, lebo chatu mu viac krat vykradli, tak sme naložili kombá a gitary na chrbty, autobusom sme išli niekde do tramtárie a hned jak sme prišli tak sme sa tak nadrbali že žiadna skuška nebola a ráno so strašnou opicou a nákladom na chrbte sme išli domov, viac sme tam neboli.. teraz už len doma.. :)

vasek

Příspěvek od vasek » 27 lis 2012 13:07

Jejda, to byly časy, kdy jsme mohli chlastat na zkouškách :cry:

Odpovědět