Klavir a jak na nej

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Uživatelský avatar
synth_synth_synth_synth
Příspěvky: 267
Registrován: 07 pro 2006 15:22

Příspěvek od synth_synth_synth_synth »

jj - myslim ze je dobry napad chodit alespon par mesicu do hudebky .... bude ti stacit zaklad ...doma pak projedes parkrat stupnice na rozhybani prstu ...... nejaka lite teorie ... to pude :o)))

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6622
Registrován: 12 led 2005 22:43

Příspěvek od Kermitak »

synth: hudebku jsem absolvoval, dekuju za radu ;)) Zkusim nejaky ty odkazy, to pude :)))

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 1938
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Příspěvek od tony9 »

Kofro%u148 Jaroslav U%u10debnice harmonie
Před Kofroňovou harmonií bych dost varoval, vysvětluje ji dost složitě a nesrozumitelně říká to snad každý kdo dělal konzervatoř. Já teď chodím na harmonii soukromě.

Uživatelský avatar
Symphonic
Příspěvky: 402
Registrován: 05 lis 2006 21:15

Příspěvek od Symphonic »

tony9 píše:Před Kofroňovou harmonií bych dost varoval, vysvětluje ji dost složitě a nesrozumitelně říká to snad každý kdo dělal konzervatoř. Já teď chodím na harmonii soukromě.
To si mne potesil, ja si vzdy myslel, ze je chyba jen ve mne :lol:

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Příspěvek od a.tom.x »

No ony obecně všechny knihy o harmonii, kompozici a spol. jsou psaný nesrozumitelně pro člověka bez základů. Kofroň je těžkej, bez základů hudení teorie nečitelné.

Rozhodně nedporoučuju mixovat americký knížky typu jazz piano s českou literaturou. Já jsem si kdysi něco takového za těžký prachy koupil a totálně jsem se v tom ztratil. Jiné značení než které mě učili tady.

Školy na keyboard nedoporučuju. Znovu opakuji, že klavír jsou údery nikoli mačkání plastovejch klapek. Mám 12 let klasického klavíru, ale po těch letech se synth klaviaturama na klasický piano téměř nejsem schopnej zahrát. Ta kladívka v klavíru vyžadují diametrálně odlišnou techniku hry.

Rozhodně nekupovat školu, kde nejsou obrázky jak držet správně ruku. Já jsem získal s jedním učitelem jisté nesprávné návyky a další dva roky mi trvalo, než jsem to napravil. Sezení, držení zápěstí, pohyb po klaviatuře, postavení prstů atd. jsou zásadní věci. Někdo ti to musí ukázat. (následkem nadměrného a nesprávného cvičení mám za sebou záněty šlach v zápěstích a vím o každé změně počasí den předem - pozor není to až taková sranda)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 2865
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Příspěvek od Fractal »

No nevim v čem je Kofroň těžký... vysvětluje tam všecko uplně od základů, podle mě dost dobrá cesta jak porozumět klasické harmonii
i když je fakt, že tam má pár nepřesností...

(ps: jak to souvisí s klavírem a učením se na něj? podle mě je porozumět harmonii pro člověka, který se chce naučit hrát jakžtakž na klavír zbytečné, jestliže se bavíme o hře jako takové.
Člověk má práci se zvládnutím základních prstových cvičení, tak proč by měl do toho plést spojování akordů - nechápu)

Odpovědět