Klavir a jak na nej

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
synth_synth_synth_synth

Příspěvek od synth_synth_synth_synth » 19 úno 2007 15:36

jj - myslim ze je dobry napad chodit alespon par mesicu do hudebky .... bude ti stacit zaklad ...doma pak projedes parkrat stupnice na rozhybani prstu ...... nejaka lite teorie ... to pude :o)))

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 19 úno 2007 15:50

synth: hudebku jsem absolvoval, dekuju za radu ;)) Zkusim nejaky ty odkazy, to pude :)))

tony9

Příspěvek od tony9 » 19 úno 2007 16:52

Kofro%u148 Jaroslav U%u10debnice harmonie
Před Kofroňovou harmonií bych dost varoval, vysvětluje ji dost složitě a nesrozumitelně říká to snad každý kdo dělal konzervatoř. Já teď chodím na harmonii soukromě.

Symphonic

Příspěvek od Symphonic » 19 úno 2007 22:48

tony9 píše:Před Kofroňovou harmonií bych dost varoval, vysvětluje ji dost složitě a nesrozumitelně říká to snad každý kdo dělal konzervatoř. Já teď chodím na harmonii soukromě.
To si mne potesil, ja si vzdy myslel, ze je chyba jen ve mne :lol:

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 22 úno 2007 16:08

No ony obecně všechny knihy o harmonii, kompozici a spol. jsou psaný nesrozumitelně pro člověka bez základů. Kofroň je těžkej, bez základů hudení teorie nečitelné.

Rozhodně nedporoučuju mixovat americký knížky typu jazz piano s českou literaturou. Já jsem si kdysi něco takového za těžký prachy koupil a totálně jsem se v tom ztratil. Jiné značení než které mě učili tady.

Školy na keyboard nedoporučuju. Znovu opakuji, že klavír jsou údery nikoli mačkání plastovejch klapek. Mám 12 let klasického klavíru, ale po těch letech se synth klaviaturama na klasický piano téměř nejsem schopnej zahrát. Ta kladívka v klavíru vyžadují diametrálně odlišnou techniku hry.

Rozhodně nekupovat školu, kde nejsou obrázky jak držet správně ruku. Já jsem získal s jedním učitelem jisté nesprávné návyky a další dva roky mi trvalo, než jsem to napravil. Sezení, držení zápěstí, pohyb po klaviatuře, postavení prstů atd. jsou zásadní věci. Někdo ti to musí ukázat. (následkem nadměrného a nesprávného cvičení mám za sebou záněty šlach v zápěstích a vím o každé změně počasí den předem - pozor není to až taková sranda)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Fractal

Příspěvek od Fractal » 22 úno 2007 20:02

No nevim v čem je Kofroň těžký... vysvětluje tam všecko uplně od základů, podle mě dost dobrá cesta jak porozumět klasické harmonii
i když je fakt, že tam má pár nepřesností...

(ps: jak to souvisí s klavírem a učením se na něj? podle mě je porozumět harmonii pro člověka, který se chce naučit hrát jakžtakž na klavír zbytečné, jestliže se bavíme o hře jako takové.
Člověk má práci se zvládnutím základních prstových cvičení, tak proč by měl do toho plést spojování akordů - nechápu)

Odpovědět