Krádež plakátu od Mind Warp

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Jindy2

Krádež plakátu od Mind Warp

Příspěvek od Jindy2 » 26 kvě 2007 00:46

Abych uvědomil co nejvíce v hudbě zainteresovaných lidí o krádeži mého plakátu (první byl informován Ekeaze, děkuji za vyslechnutí a odpověď), který jsem dělal pro jistou akci s názvem Borská Pole, mimořádně zakládám toto téma.
Jde o to, že jsem dostal prosbu od známého, na vytvoření plakátu pro tu akci, kterou měli společnou s několika dalšími systémy.
Jeden ze systémů si říká Czerokezz a ti to tiskli. Poslal jsem jim můj plakát, který před tiskem upravili tak (což jsem zjistil až pár dní po té akci), že si tam přidali svoje logo a vymazali poděkování pro tvůrce plakátu, tedy pro mě. Sprostě to ukradli a mě vymazali, to se přeci nedělá.

Dále následuje srovnání mého originál plakátu s jejich ukradenou a upravenou verzí.

Originál verze od Mind Warp:
Obrázek

Ukradená a upravená verze od Czerokezz:
Obrázek

Jsou to zkrátka ubožáci...aneb najdi tři rozdíly :(

demsky

Příspěvek od demsky » 26 kvě 2007 03:18

no je to zle, aspon ti za to zaplatili? Profesor Zdenek Ziegler vravieval ze najlepsi grafik je anonynmy a ktory vstrebe subkulturu do vizualu :) to asi hovoril o realnom grafickom designe a typografii...
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

aum generator

Příspěvek od aum generator » 26 kvě 2007 12:42

to sa nerobi...

aj ked to ze si si tam dal reklamu sam na seba najvacsim fontom (vacsim ako zoznam ludi co tam ma hrat) je imho tiez na zamyslenie :)
jihad on riaa & soza.

Unique

Příspěvek od Unique » 26 kvě 2007 13:14

very special thanks znie ako velmi lacna reklama, tam sa necudujem, ze to chceli zmenit... ale je fakt pravda, ze uplne odstranenie bolo od nich velmi hnusne...

nunu

Příspěvek od nunu » 26 kvě 2007 14:51

Kradeži ???

Jestlize cokoliv delam pro nekoho na zakazku,dostanu za to zaplaceno je moje dilo bohuzel ZADAVATELE a muze si s nim nalozit jak chce. Cili pouzit cast,pripadne upravit atd...

Pripada mi to prinejmensim usmevne. A pokud jsi to delal zadarmo,mel ses domluvit ze tam za tu sluzbu chces to a to.A font bych dal jeste vetsi -))

Cyril

Příspěvek od Cyril » 26 kvě 2007 16:40

nunu píše:Kradeži ???

Jestlize cokoliv delam pro nekoho na zakazku,dostanu za to zaplaceno je moje dilo bohuzel ZADAVATELE a muze si s nim nalozit jak chce. Cili pouzit cast,pripadne upravit atd...
To se mi dost nezda... muze byt a nemusi. V profi grafickym designu, myslim tim spis top (typo design club apod.) se bezne prodavaj na dilo licence, kolikrat a kde se smi pouzit, a autorsky prava zustavaj zhotoviteli, ze by si to mohl nekdo bez dovoleni upravovat silne pochybuju. Samozrejme nevim jak to mel Jindy dohodnuty a navic naky teknari, co od nich cekat :)

Jinak to obrovsky Very special thanks... no, celej Jindy, no.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

nunu

Příspěvek od nunu » 26 kvě 2007 17:13

to by bylo na dlouhy pokec na ktery se vubec necitim,ale reknu to jinak.Cokoliv si necham od nekoho vytvorit a nejak se s nim dohodnu je jeho vytvorene dilo mym vlastnictvim a muzu si s nim delat co se mi zachce. Podobne jako zamestnanecky vztah,taky co vymyslim udelam pro zamestnavatele je JEHO a ne moje...Za to mne plati.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 26 kvě 2007 19:04

Tak předně, to co oni dostali k tisku byla první verze (chtěli abych to splácal během půl hodiny) a v této staré první verzi byl thanks pro mě mnohem menší a nebylo tam slovo special (kromě toho tam bylo pár nevyretušovaných chyb - dobře jim tak, že si pár minut nepočkali na druhou, finální a lepší verzi). Ale kamarád co mi to zadával mi je docela vděčný za různé další věci s kterými jsem mu pomohl a tak mi tímhle chtěl udělat radost, protože ví že reklamu chci a mohl jsem si tam napsat co jsem chtěl a jak veliké jsem to chtěl. Každopádně slíbil že to dá jinam a tak dále.
Platit jsem za to nechtěl (víceméně se ani tvorbou plakátů živit nechci), chtěl jsem pouze ten odkaz a proto jsem si to také mohl udělat jak jsem chtěl. Bylo to hodně narychlo, ale zkrátka stačili odmazat autora a přidělat si tam svoje trapné debility. Asi každý z vás by byl naštvaný, kdyby mu tohle někdo udělal. Ale já se nechci litovat, je to zase jenom plakát, chtěl jsem jim to jenom vrátit tím, že co nejvíce lidem řeknu co jsou zač - a že to nejsou jediné špíny ve freetekno komunity je asi každému jasné. Ale je určitě dobré aby se vědělo kdo ty špíny jsou a odlišit tak dobré systémy od špatných.

Mě je jedno co si kdo o tom myslí - very special thanks mi tam původně napsal ten můj kamarád (dal mi celý textový podklad který já neměnil, takže cyrile žádné celý jindy, to nebyl můj nápad), protože mi je prostě vděčný a chtěl abych to tam měl a to velké, to nebyl můj nápad. Když něco dělám bez nároku na honorář s pouze takovouto podmínkou, tak si myslím, že na to mám plné právo - místo honoráře poděkování, příjde mi to fér. Zkrátka jsou to špíny, o mě si myslete co chcete, ale nejsem podrazák, to se mi příčí.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 26 kvě 2007 19:46

z mindwarp.cz: "... E-MU 1212m vyniká především kvalitou převodníků, které jsou 32-bitové, vhodné pro mastering a lepší lze najít jen velmi těžko."

Ale no tak... ;)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 26 kvě 2007 20:14

Kermitak: :))))
Jindy: tak promin za neopodstatneny obvineni, ale tak nejak jsem vychazel z tvych stranek a tech reci, jako "me skladby jsou technicky velice specialni" apod., na ktery jsem tu kdysi upozornoval a tys mi pak napsal, ze sem te tim "podrazil"...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 27 kvě 2007 01:04

nunu píše:to by bylo na dlouhy pokec na ktery se vubec necitim,ale reknu to jinak.Cokoliv si necham od nekoho vytvorit a nejak se s nim dohodnu je jeho vytvorene dilo mym vlastnictvim a muzu si s nim delat co se mi zachce. Podobne jako zamestnanecky vztah,taky co vymyslim udelam pro zamestnavatele je JEHO a ne moje...Za to mne plati.
to je celkem sverazny de-'nunu'-iure vyklad.

onehalph

Příspěvek od onehalph » 27 kvě 2007 10:29

Jindy2: samozrejme, ze Ti kazdej normalni clovek rekne, ze krast se nema - ale co myslis, ze tady vyresime - ukojime bolistku na Tvem pochroumanem egu? :-)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 27 kvě 2007 11:08

Jindy2 píše:...chtěl jsem jim to jenom vrátit tím, že co nejvíce lidem řeknu co jsou zač - a že to nejsou jediné špíny ve freetekno komunity je asi každému jasné. Ale je určitě dobré aby se vědělo kdo ty špíny jsou a odlišit tak dobré systémy od špatných..
Jo, to dává smysl.
To je výhoda naší informační doby - vychcánci mají alespoň v tomhle směru ztížené podmínky...
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

bassline

Příspěvek od bassline » 27 kvě 2007 12:16

no a to si im robil zadara alebo ako? stanovil si si nejake licencne podmienky ? Ak nie, tak nezmozes asi nic...

Symphonic

Příspěvek od Symphonic » 27 kvě 2007 13:17

Jindy2: A zkousel ses jich na to normalne zeptat? Treba doslo jen k nejakymu informacnimu sumu mezi tebou, tvyma kamaradama a jima.

Zamčeno