Memreport - Co to je !!???

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
kexik

Příspěvek od kexik » 19 dub 2008 09:42

co mna znepokojuje, je, ze v tom memreporte su popisane chujoviny... tam predsa nemozu byt nuly, ak ide o skutocny bug report. ja by som to fakt videl na pracu nejakeho skunka virusoviteho, skusil nejaky iny antivir, vsetky zname malware lapace, atd... do zblbnutia

Poshook

Příspěvek od Poshook » 19 dub 2008 11:26

kexik píše:co mna znepokojuje, je, ze v tom memreporte su popisane chujoviny... tam predsa nemozu byt nuly, ak ide o skutocny bug report. ja by som to fakt videl na pracu nejakeho skunka virusoviteho, skusil nejaky iny antivir, vsetky zname malware lapace, atd... do zblbnutia
aj mi sem-tam vyskoci svehost error, co je vraj nejaky spyware. idem to prebehnut hlbkovou analyzou aj spybotom. mam mcafee security, je to OK? vazne uvazujem, ze kupim Kaspersky Internet Security

kexik

Příspěvek od kexik » 19 dub 2008 11:44

svchost je zakladny proces windows, je to host aplikacia ktora spusta sluzby v .dll suboroch (nieco velmi podobne vst hostu, ale nie na audio ale na hocico, co ma bezat permanentne na pozadi). ze vyhlasi error, moze byt sposobene aj regulernou sluzbou, ktora spacha chybu, nemusi to nutne znamenat spyware. ale casto sa spyware snazi nainstalovat ako sluzba, takze krach svchostu moze indikovat spyware... skus si stiahnut avast! antivirus, mne pride dost ucinny a je zadarmo, za to nic nedas. kasperskeho by som ties zvazil, je to kvalitka. tusim sa da stiahnut s tyzdnovou demolicenciou? kedysi to tak bolo...

Poshook

Příspěvek od Poshook » 19 dub 2008 12:04

kexik píše:svchost je zakladny proces windows, je to host aplikacia ktora spusta sluzby v .dll suboroch (nieco velmi podobne vst hostu, ale nie na audio ale na hocico, co ma bezat permanentne na pozadi). ze vyhlasi error, moze byt sposobene aj regulernou sluzbou, ktora spacha chybu, nemusi to nutne znamenat spyware. ale casto sa spyware snazi nainstalovat ako sluzba, takze krach svchostu moze indikovat spyware... skus si stiahnut avast! antivirus, mne pride dost ucinny a je zadarmo, za to nic nedas. kasperskeho by som ties zvazil, je to kvalitka. tusim sa da stiahnut s tyzdnovou demolicenciou? kedysi to tak bolo...
mcafee stoji za hovno. prave som kupil Kaspersky, nainstaloval a hned pri scane RAM napisal:

svehost (nie svchost) bol identifikovany ako Trojan Robot.... desinfikovat? OK, restart, no problem :))

mcafee scanovalo o dusu a nenaslo ani prd.

dano

Příspěvek od dano » 19 dub 2008 12:24

poshook: takze eset uz nepouzivas vobec?

Poshook

Příspěvek od Poshook » 19 dub 2008 12:39

dano píše:poshook: takze eset uz nepouzivas vobec?
eset som stiahol "free" a mal problem s pripajanim na update server, takze som ho vyhodil a skusil mcafee (tiez "free").
Kaspersky "free" som volakedy pouzival a bol super, ale potom mi expiroval a dalsie verzie uz boli problematicke, pretoze ziaden key nefungoval viac ako par dni.

kexik

Příspěvek od kexik » 19 dub 2008 18:25

no prosim :)

ja som myslel ze si sa preklepol, ze svehost...

Odpovědět