Místo pro zkoušení, nahrávání, blbnutí

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
xett

Místo pro zkoušení, nahrávání, blbnutí

Příspěvek od xett » 06 kvě 2017 18:27

Zdravím,

prvně se omlouvám, jestli už se to zde někde na fóru rozebíralo, ale nějak se mi to nepodařilo najít, tak mě kdyžtak omluvte :roll:. Jsem student, který produkuje EDM, HipHop, rapuji a zkrátka všechno si rád dělám sám. Problém je v tom, že to dělám doma v paneláku a mixovat všechno na sluchátkách je pro mě dost nepříjemné a potřeboval bych svojí hudbu slyšet nahlas stále a mít takovou kapku volnosti, takže mě napadlo že si někde pronajmu nějakou místnost, nebo něco prostě kde můžu svobodně hrát, řvát, zkoušet.. bohužel jsem asi trochu blbej a nemůžu nějak přijít na to kde. Chtěl bych se zeptat jestli nemáte nějaké tipy na jaké místa bych měl mířit, nebo jestli jste tohle už někdo někdy řešil, tak případně kde. Někde na vesnici by to asi pro mě nebyl problém, ale bohužel (nebo nevím jestli bohužel) bydlím a studuji v Praze. Jediné co bych tam potřeboval, tak připojení k internetu a elektřinu logicky. Sorry jestli blbá otázka, jen prostě jestli máte nějaký tip mířit na nějaký typ míst, nebo prostě mám smůlu a musím být kreativní a oběhat všechny možné opuštěně vypadající místa.

Předem díky za všechny rady, tipy a triky 8)

TOM-Thak

Re: Místo pro zkoušení, nahrávání, blbnutí

Příspěvek od TOM-Thak » 08 kvě 2017 12:43

No hledej pronajem nebytovych prostor a nebo si pronajmi primo studio, kde to otestujes. Stejne je nejlepsi mit to doma, taky to mam v panelaku. Neni treba mit to nahlas jako v klubu to skladani neprospeje. Takze s normalni hlasitosti na mix si muzes v pohode dovolit mit monitory i v panelaku kor kdyz si osetris trosku akustiku. Nebo si udelej studio v nebytovkach, ale tam bacha na ostatni najemniky, kdyz tam nekdo bude vedle tebe mit financni poradenstvi, tak se asi neshodnete...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 kvě 2017 13:56

mozna uplne blbe ode me, protoze s tim nemam zadnou zkusenost, ale mrkni na zkusebny.com nebo zkusebnypraha.cz (nebo google)

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 08 kvě 2017 15:38

V Crossu resp nad nim nabízeli prostory jako ateliery/zkušebny...
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

Rudys

Příspěvek od Rudys » 08 kvě 2017 19:18

Já bych dal na Toma a studio postavil doma. Ušetříš peníze, ale hlavně čas.

Kelley

Příspěvek od Kelley » 08 kvě 2017 20:38

Když jsem něco takového taky poptával na zkusebny.com tak vůbec nechápali, co po nich chci a od té doby mi od nich přicházejí nabídky na sdílené zabordelené zkušebny...

Magion

Příspěvek od Magion » 10 kvě 2017 11:35

pokud můžeš si vyčlenit a upravit jeden pokoj doma, čistě na muziku tak je to ideál. I v paneláku se to dá slušně odhlučnit. Měl jsem to tak roky taky a jde to. Od tý doby co mám dítě ale potřebuju oddělovat - mít místo na tvorbu úplně někde mimo, abych se odstřihl a mohl koncentrovat.... Zrovna chystáme stavbu studia a ateliéru v Brně. Tak jsem zvědavej, jak to dopadne! Mít to doma je ale samozřejmě mnohem levnější záležitost.

Odpovědět