Můžu pomoct se zásilkami po Evropě a zámoří (včetně importu)

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Ivo
Moderátor

Můžu pomoct se zásilkami po Evropě a zámoří (včetně importu)

Příspěvek od Ivo » 12 úno 2014 11:08

Napadlo mě že by se to mohlo občas někomu hodit. Funguju smluvně přes kurýry TNT, UPS a Geis pro zásilky po ČR, SK, Evropě i zámoří (export i import) a díky nějaké historii mám velmi zajímavé přepravní sazby (zásilky od malých až do 250 kg) - rozdíly mezi individuálním objednáním a mými sazbami jsou propastné (třeba import z USA přes TNT je skoro 2x levnější než doposud přes Fedex ucet kolegy v Německu). Jsou to služby rychlé, spolehlivé a pro mě velmi snadno objednatelné (udaje ve web aplikaci, pak se přepošlou odesílateli a vše jde automaticky). Je možné zásilku vyzvednout nebo doručit jinde než u mě apod. Vím že někteří tu občas řeší otázku jak co kam poslat nebo nechat si poslat (Evropa , USA, Čína atd.) a přes českou poštu je to maximální opruz (a není to ani levnější + je to velmi pomalé, zvtrdne na celnici v případě importu z USA atd). Když bude mít někdo někdy potřebu, stačít dát vědět, podle destinací a rozměrů/váhy zásilky dám vědět kolik by to stálo a v případě zájmu to je snadné spustit.

Samozřejmě to nenabízím proto abych na tom něco vydělal ...(budou to jen moje tabulkové sazby, navíc bez DPH) ale zminuju to jen proto, že mě to nic nestojí, je to velmi snadné a rychlé a někomu to může pomoct :wink:

dendy
Vybavení

Re: Můžu pomoct se zásilkami po Evropě a zámoří (včetně impo

Příspěvek od dendy » 12 úno 2014 11:38

Luxusna ponuka ivo ! Zdovolenim presunul som ti temu zo Smetiste na Ruzne (lebo toto si nezasluzi smetisko) + nastavil ju ako TOP s hlavnym prispevkom.

Otazka: A ako to riesis s clom pri importe z USA ?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 12 úno 2014 11:45

super. asi by bylo dulezity vedet, jak je to s pojistenim takovy zasilky a pripadnym narokovanim plneni, pri transakcich s neznamym clovekem to bude urcite dulezity tema.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 úno 2014 11:55

Existuje standarní automatické pojištění zásilky (liší se u jednotlivých kurýrů) + pojištění na zvolenou částku, které se pak doplatí (např. 1% z ceny). Např. Geis má všechny zásilky tuzemské i evropské automaticky pojištěné na 50 000. A dá se připojistit libovolně výš. Ale (na rozdíl třeba od GLS), tohle jsou podle mých zkušeností (i zkušeností jiných) naprosto precizní služby. Nedávno jsem posílal metrákové Geithainy do Belgie (a též do Francie) přes TNT a vůbec jsem nepřipojištoval, za 2 dny to tam bylo ...
Jel jsem předtím dlouho na GLS, ale s výše zmíněnými kurýry se to nedá vůbec srovnat - i včetně osobního přístupu, zákaznické péče, péče o příjemce (perfektní oznamování o příchozí zásilce emailem, telefonem atd.), celkové systému atd.

Clo při importu ze zámoří řeší kurýr ve svém externím celním skladu na základě uzvařené smlouvy o celním zastupování. Je to většinou bleskové, některé zásilky clu podléhají a některé (např. převodníky) ne.
Naposledy upravil(a) Ivo dne 12 úno 2014 12:06, celkem upraveno 1 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 úno 2014 12:03

Takze dopravna spolocnost ti potom len nauctuje k zasielke colne poplatky ? Cize nemusis niam behat po uradoch len to doplatis kurierovi ked donesie ?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 úno 2014 12:07

No jasně !!! Já řeším jen objednání přepravy a tím to končí, všechno ostatní řeší v mém zastoupení oni - a zásilka je za nedlouhou dobu před dveřmi (po Evropě 2-3 dny, USA 3-5 dní). Kurýrovi osobně nic nedoplácím, akorát mi pak přijde později faktura. S žádnými úřady ani celníky nepřijdu vůbec do styku

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 úno 2014 12:18

tak to je fakt parada!

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 12 úno 2014 12:39

Super Ivo, to rad vyuziju, az se otepli, musim poslat Lavryho do US na opravu.

COBOLT

Příspěvek od COBOLT » 12 úno 2014 13:21

Super !!!

peteness

Příspěvek od peteness » 12 úno 2014 16:10

dendy píše:Takze dopravna spolocnost ti potom len nauctuje k zasielke colne poplatky ? Cize nemusis niam behat po uradoch len to doplatis kurierovi ked donesie ?
To dělá i pošta (a zadarmo).

jackies

Příspěvek od jackies » 12 úno 2014 16:32

To mě zajímá.
Jak by to bylo ze zásilkou pravidelně 1 - 2x měsíčně cca 200kg.
Salzburg - Praha
Když tak PM, pokud něco.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 úno 2014 16:34

peteness píše:
dendy píše:Takze dopravna spolocnost ti potom len nauctuje k zasielke colne poplatky ? Cize nemusis niam behat po uradoch len to doplatis kurierovi ked donesie ?
To dělá i pošta (a zadarmo).
na slovensku nie, tu sa musis osobne trepat na colny urad, napsledy som tam stravil vyse hodinu , z toho polovicu som cakal pri prazdnom okienku kym sa sudruh colnik uracil prist - kde bol, to neviem, asi u kolegyn v kancli na kave ..

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 12 úno 2014 18:43

To zni dobre! :)
Jackies: kde tu sul budes prodavat?

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 12 úno 2014 18:48

v te soli bude mit schovane cele prase! :D

jackies

Příspěvek od jackies » 12 úno 2014 18:50