nadproud,vada ve zvukovce nebo v kompu?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
kolonista

nadproud,vada ve zvukovce nebo v kompu?

Příspěvek od kolonista » 23 zář 2009 11:53

zdravím ,
mám takový problém, koupil jsem si alesis io2 zvukovku a k tomu mikrák at2020,náhle po měsíci užívání mi obě věci naráz odešli,měl jsem štěstí uznali mi to jako reklamaci jak mikrák tak zvukovku.
Umikráku mi psali že tam je spálený vnitřek či co, u zvukovky že byl vyměněný vadný čip U9.
Říkám si co to asi způsobilo? Mám totiž stařičký komp kde ze čtyř usb portů fičí už jen dva, mohla by být chyba právě v kompu,kdy z důvodu že jdou jen dva usb porty jde nějaké přepětí do těch dvou fungující a odrovnalo to tu zvukovku s mikrákem ,nebo to způsobil ten vadný čip U9 ve zvukovce? Uspěšně jsem to sice vyreklamoval ,ale jde mi o to abych předešel tomu sámemu ,čili raději si pořídit nový komp a do toho starého to vůbec už nedávat ,nebo je ta vina ve zvukovce? děkuji

komasix

Re: nadproud,vada ve zvukovce nebo v kompu?

Příspěvek od komasix » 23 zář 2009 11:58

ty jo myslim že do mikrofonu by to nemělo nic pustit aby ho to takhle sundalo.

kexik

Příspěvek od kexik » 23 zář 2009 12:22

bez toho aby sme vedeli, co je chip U9, to nevyriesime. ak ide napriklad o DC-DC chip, ktory vyraba z 5V 48V phantom, mohlo sa skutocne stat, ze nespravne fungujuci U9 zlikvidoval elektroniku mikrofonu, pritom zhorel, a s tvojim usb to nema nic spolocne. to je ale v kazdom pripade vestenie z kavoveho logra

kolonista

Příspěvek od kolonista » 23 zář 2009 16:51

právě co je čip u9 to nevím ,jde mi teď o to zda li to ten komp mohl být nebo ne...................pak taky jestli máte někdo zkušenosti s tím když se toto stane ,zda li mi je prodejce zvukovky povinný nahradit vzniklou škodu ,když už mi ho výrobce mikráku odmítne jako reklamaci.

kexik

Příspěvek od kexik » 23 zář 2009 17:39

kolonista píše:právě co je čip u9 to nevím ,jde mi teď o to zda li to ten komp mohl být nebo ne...................pak taky jestli máte někdo zkušenosti s tím když se toto stane ,zda li mi je prodejce zvukovky povinný nahradit vzniklou škodu ,když už mi ho výrobce mikráku odmítne jako reklamaci.
mohol by byt a nemusel. bez dodatocnych informacii je to neriesitelna otazka

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 23 zář 2009 18:04

docela dost pochybuji, ze by za to mohl pocitac. ten do sbernice usb pousti svoje vlastni napeti 5V, ktere sam ve velkem pouziva. kdyby se tohle napeti zmenilo treba na 10V, jiste by odesla i zakladni deska pocitace...

Odpovědět