Nahrada bass zvuku

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
dano

Nahrada bass zvuku

Příspěvek od dano » 20 led 2014 17:31

Caute rad by som s vami pokecal trochu viac, ci niekedy pouzivate aj ine zvuky namiesto klasickych bass zvukov (synth bass, sample elektrickych basgitar). Casto sa mi totiz stava (hlavne v roznych chill outovych veciach) ze ovela viac ako vymyslat zvlast nejake basove linky sa do danej veci proste hodi len jednoduchy basovy zvuk samotneho pouziteho padu (plochy). Pripadne este basovy zvuk nejakeho pouziteho arpegia.

Pouzivate to tiez tak? A ked ano, na co je dobre dat si pri mixe pozor?

tomy45

Re: Nahrada bass zvuku

Příspěvek od tomy45 » 20 led 2014 18:25

Vsetko je vecou vkusu a tvojej idei, co chces do toho tracku/skladby dat. Niekde ten "bass zvuk" je, ale je sikovne skryty, niekde nieje ale bicie (ako celok - kopak, jeho dlzka, tomy, ine perkusie) vytvaraju akoby iluziu basy, nejaku energiu, ktora hybe celou skladbou. Cize na tvoju prvu otazku dostanes odpoved vo forme dalsich otazok :-] vsetko je to o napade ako to z teba leze, a hlavne, co vlastne v tej skladbe chces, ako by mala zniet, atd. Lebo takto velmi otvorenou "otazkou" sa dostavas do uz kvazi filozoficko-praktickej otazky "ako spravit dobry song?". Na ktoru nie je a nikdy nebude jednoznacna odpoved.

A k druhym 2 otazkam... vlastne cast "odpovede" z prvej, ak vies co v skladbe chces, vies na co si mas davat pozor atd.

dano

Re: Nahrada bass zvuku

Příspěvek od dano » 21 led 2014 15:01

jo presne. napriklad co som odpozoroval, tak v Enigme ma Cretu vacsinu veci postavenych prave tak, ze vyslovene basu nema, ale vela robia prave basy padov a samozrejme rytmika.

asi je to naozaj o vkuse len no...

Odpovědět