nahrávání komba v "domácích" podmínkách

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
c9000

nahrávání komba v "domácích" podmínkách

Příspěvek od c9000 » 20 led 2012 12:04

Nevim jak je to možné ale téma uplně zmizelo z fora..... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
tak že tady nějak navazuju na poslední přípěvek.

jasně bedna s 12tipalcovým reprem hraje v plným spektru o tom žádná, zas ale malý komba maj taky něco do sebe ten zvuk je opravdu karabičkovatější víc čitelný a hlavně to naprosto jinak reaguje na krabičky / efekty. Malý komba bych určitě nezatracoval na bigbít to není ale třeba do bluesový muziky je to super charakter. Vlastně většina muziky z 50-60tých let je hraná na malý jednkanálový zesilovače ala Gibson GA20, Fender Champ, Princeton.... Kdybys zahrál Muddy Watterse na 4x12 box tak to prostě nebude ono...
Kamarád mi ted říkal , žepoužívá plexiskolové paravany, před a za kombo a prý to funguje, vyzkouším.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

vasek

Re: nahrávání komba v "domácích" podmínkách

Příspěvek od vasek » 20 led 2012 13:30

To jsem teda nezkoušel. Plexisklo nezastaví nízký frekvence, má smysl myslím jen na koncertech, kde to částečně eliminuje přeslechy (zřejmě hlavně ve vyšších frekvencích) a zároveň to není vizuálně nápadný. Nevidím jedinej smysl v používání doma. Akusticky pohltivej materiál musí být měkkej, to je dáno. No vzhledem k tomu, že malý komba bývají koncipovaný tak, že hrajou optimálně při vyšším vybuzení, tak to domácí nahrávání vidím skepticky.
Jinak proti zvuku komba v principu nic nemám, ale i na malý repráky samozřejmě existujou impulsy.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 20 led 2012 14:35

Vcera byl nejaky problem s databazi, snad se to da dohromady. Mozna se obnovovalo ze zalohy, kde nejnovejsi veci nebyly :/ Wild guess, treba pixel k tomu neco napise.

vasek

Příspěvek od vasek » 20 led 2012 14:36

To máš jedno, stejně se tu omílaly starý věci ;-)

c9000

Příspěvek od c9000 » 20 led 2012 14:58

vasek píše:To jsem teda nezkoušel. Plexisklo nezastaví nízký frekvence, má smysl myslím jen na koncertech, kde to částečně eliminuje přeslechy (zřejmě hlavně ve vyšších frekvencích) a zároveň to není vizuálně nápadný. Nevidím jedinej smysl v používání doma. Akusticky pohltivej materiál musí být měkkej, to je dáno. No vzhledem k tomu, že malý komba bývají koncipovaný tak, že hrajou optimálně při vyšším vybuzení, tak to domácí nahrávání vidím skepticky.
Jinak proti zvuku komba v principu nic nemám, ale i na malý repráky samozřejmě existujou impulsy.

no tak taky mě napadlo že to bude učinější, když na to plexi nalepím 10cm rockwol... :wink:
Mylim si že nějakým základním utlumením by se dalo dosáhnot minimálně toho aby se ty nevětší odrazy nešířily po místnosti. no zkusim uvidim, ale jak vidim tak s tím osobní zkušenost nikdo nemá.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

jackies

Příspěvek od jackies » 20 led 2012 16:31

Další z adeptů na simulanta beden.
http://mercuriall.iks.ru/cms/

Ale nevím nezkoušel jsem.
Já vím, já vím, chceš to postaru, ale ......

Odpovědět