Nakup v USA na e-shopu MIDI Classic

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Puk*

Nakup v USA na e-shopu MIDI Classic

Příspěvek od Puk* » 17 lis 2007 20:10

Ahojte,
mate nekdo osobni zkusenost s nakupem na americkem e-sopu MIDI Classic (http://www.midi-classics.com/)?
Maji hodne zajimave ceny a chci u nich nakoupit specialni soft ktery se v CR oficialne neprodava. Vyrobce toho softu ma sice svuj e-shop, ale ceny tak o 250 USD vyssi...
MacBook Pro | Old MOTU 828 | Yamaha HS80M | RODE M3 | Kaoss Pad 3 | micro KORG | UC33 & BCR2000 | Max/MSP/Jitter | Arduino USB & BT

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 lis 2007 23:15

nevidim v tom problem .. soft sa nakupuje dobre z e-shopov , lebo ho nemusis preclievat a platit clo a dph .. zase casto nedostanes ziadnu serioznu fakturu (i ked ti ju slubia) tak ta potom uctovnicka bije sanonom po hlave , ze preco nakupujes cez internet ..

Puk*

Příspěvek od Puk* » 17 lis 2007 23:46

Diky za reakci. S tou fakturou mas pravdu, trochu to ocekavam, alespon kdyz poslou nejake PDF k vytisteni... Nejvetsi obavu mam vsak z toho, ze jim poslu dolary pres PayPal a muzu jen spolehat na to ze budou korektni a poslou mi serial softu za kterej jim platim. Protoze kromne potvrzeni o trasakci od PayPal nebudu mit vubec zadnej doklad...

Jeste se zeptam jestli je nejaky rozdil v tom jestli platim pres PayPal nebo pres VISA - teda krom bezpecnosti.
Platim nejake poplatky kdyz pouziju VISA Card?
MacBook Pro | Old MOTU 828 | Yamaha HS80M | RODE M3 | Kaoss Pad 3 | micro KORG | UC33 & BCR2000 | Max/MSP/Jitter | Arduino USB & BT

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 lis 2007 23:54

puk : ja uctovnicke vytlacim mail , co mi vzdy poslu .. a poviem jej ze ine nebude .. ze toto je jedine .. uz si zvykla :)

pri vise neplatis ziadne poplatky .. ja teda platievam master cardom ale to by malo byt snad to iste ..

Puk*

Příspěvek od Puk* » 18 lis 2007 00:05

Ptam se na tu VISA Card protoze ten shop nema normalne moznost nakupu pres PayPal. Maji tam jen platebni karty a pokud chci platit pres PayPal, tak jim to proste jen poslu na jejich email bez moznosti odeslani nakupniho formulare z jejich e-shopu.

Skratka mam jen pocit, ze kdyz to zaplatim pres VISA, tak budu mit v ruce alespon ten vyplneny formular. Zase nadruhou stranu radeji pouzivam PayPal a mam to vyzkouseny ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 lis 2007 00:08

puk : jasne .. raz som paypalom platil dake odblokovanie telefonu .. paypal bola jedina moznost .. viac ale pouzivam karty a nikdy som ziaden problem nezaregistroval ..

Puk*

Příspěvek od Puk* » 18 lis 2007 00:14

Pytkin: tak ja to prubnu pres tu VISA Card.

peteness

Příspěvek od peteness » 18 lis 2007 00:40

Puk: vubec se neboj. Tyhle nakupy probihaji automaticky. Zadas objednavku s udajema z karty, odesles a za par sekund nebo minut mas serial /kod. Pres PayPal by to bylo zbytecne komplikovane.
.....teoreticky muzes narazit na problem ze z nejakeho jejich lokalniho duvodu (clearing house) neuznaji tvoji platebni kartu. Uz se to nekde tady probiralo.

Puk*

Příspěvek od Puk* » 23 lis 2007 23:31

Ahojte, tak se musim podelit se zkusenostmi. Po pocatecni neduvere jsem objednal soft v e-shopu MIDI Classic. V objednavacim formulari nemeli moznost platby pres PayPal a tak jsem se po zdejsim dotazovani rozhodl, ze zaplatim VISA kartou (embosovanou).

Poslali mi sice po dotazu odpoved ze mohu poslat penize na jejich email pres PayPal, ale nebylo to v ramci objednavaciho formulare a ja mel taky trochu obavu ze nebudu mit zadny doklad.
Tak jsem tedy zaplatil kartou a narizil jsem na problem: v Americe nemohli castku z me karty odecist. Musel jsem se s nimi tedy opet domluvit na pladbe pres PayPal a vse probehlo rychle a bez problemu.

Po tydnu emailovani uz mam seriove cislo k softu doma. A to meli jeste vcera za morem svatek dikuvzdani :)

Poshook

Příspěvek od Poshook » 23 lis 2007 23:48

Pytkin píše:nevidim v tom problem .. soft sa nakupuje dobre z e-shopov , lebo ho nemusis preclievat a platit clo a dph .. zase casto nedostanes ziadnu serioznu fakturu (i ked ti ju slubia) tak ta potom uctovnicka bije sanonom po hlave , ze preco nakupujes cez internet ..
dph neplatis len ak si platcom DPH

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 lis 2007 00:04

poshook : to je snad samozrejme ..

Puk*

Příspěvek od Puk* » 24 lis 2007 10:45

Slava! Po prijeti serioveho cisla jsem musel jeste poslat do San Francisca vyrobci softu aktivacni "challenge" a jeste v noci mi prisla odemikaci "response".

A taky mi rano jeste poslali z MIDI Classic elektronickou fakturu i s pranim "Happy Thanksgiving!".
Takze tento e-shop mou jen doporucit. Pokud budete potrebovat neco mate aktivni PayPal, tak smele k nim. Treba toto tema nekomu pomuze pri nakupu elektronickem v USA.

ps: jeste prozradim co jsem to vlastne koupil. Je to konecne muj vlastni oficialni Max/MSP a JItter na Mac OS X :)

toolz

Příspěvek od toolz » 30 lis 2007 08:50

Poshook píše:
Pytkin píše:nevidim v tom problem .. soft sa nakupuje dobre z e-shopov , lebo ho nemusis preclievat a platit clo a dph .. zase casto nedostanes ziadnu serioznu fakturu (i ked ti ju slubia) tak ta potom uctovnicka bije sanonom po hlave , ze preco nakupujes cez internet ..
dph neplatis len ak si platcom DPH
Nevite, jak tohle presne je? Ja nekde cetl, ze DPH se neplati proto, ze licence na software neni zbozi, ale sluzba, ktera nemuze byt soucasti celni rizeni. Dokonce tam i nekdo tvrdil, ze i kdyz se nejedna o download only, ale fyzicke CD, do celniho rizeni pak vstupuji jen ty media, ne jejich obsah - a hodnota tech CD je pochopitelne zanedbatelna. Nebo takova nejspis byla situace v roce 2005, nevim, jestli se praxe nejak nezmenila...

Puk*

Příspěvek od Puk* » 30 lis 2007 10:20

toolz: kdyz jsem kupoval ten soft co popisuji vys, tak mi zadnou dan nepripocitali. Kdyz jsem chtel predevcirem koupit soft na psani HTML, tak mi chteli k inzerovane cene pripocitat VAT. Tak jsem se na to zatim vyprdnul. Mozna byl rozdil v tom, ze ten prvni soft byl z USA a ten druhy mel distributora nekde EU ...

Odpovědět