Nová produkèní, nahrávací spoleènost-studia

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 20 kvě 2008 23:58

to Ivo : tak ať to šlape

jinak předevčírem sem po vypnutí pohladil svýho joemeeka, ale comp ne a druhej den se mi nenaběh sys. teď mě kamoš zachraňuje aspoň presety z WLabu. Mě normálně žárlí digital na analog :)

macceba

Příspěvek od macceba » 21 kvě 2008 10:25

Ivo: přeju hodně štěstí a ať se Vám daří .................. :wink: Tak se mi zdá, že už není žádná aspoň trochu solidní firma, která by se nedala sehnat v našich luzích hájích atak..

Tak za všechny dík :-)

p.s. Blue/Red - to vám chybí :wink:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 kvě 2008 10:37

macceba píše:Ivo: přeju hodně štěstí a ať se Vám daří .................. :wink: Tak se mi zdá, že už není žádná aspoň trochu solidní firma, která by se nedala sehnat v našich luzích hájích atak..

Tak za všechny dík :-)

p.s. Blue/Red - to vám chybí :wink:
Co to je Blue/Red ? :wink:

Jinak jsem právě doplnil ještě další zajímavé značky, např vokální mikrofony Pearlman ... Hodně zajímavé možnosti/ceny jsou na preampy DAV (včera jsem si pěkně popovídal s Mickem Hintonem - autorem těchto preampů). Mám k nim osobní vztah, protože jsem je sám 2 roky používal (zněly mi lépe než Millennia)

nemo

Příspěvek od nemo » 21 kvě 2008 10:47

Skvělá zpráva Ivo!

Jinak tady jsou Blue/Red+ nějaké soundclipy

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 kvě 2008 12:07

Na Blue/Red se zeptám ...

Ale co je k dispozici už ted je kompletní systém LunchBox s většinou dostupných modulů na výběr (API, Buzz, Purple, ADesigns, Shadow Hill, LaChappel. Avedis, Chandler atd.atd.)

O takové zajímavé mono paletě pro nahrávání vokálů ted sám uvažuju do studia

fova

Příspěvek od fova » 21 kvě 2008 13:07

Uvital bych jeste zastoupeni Blue Microphones, Violet Design a JZ Microphones.
Jsou to firmy, ktere maji v high end mikrofonech co nabidnout. Napr. Blue kapsle nabizi ADK ve svem custom shopu jako neco specialniho.
Naposledy upravil(a) fova dne 21 kvě 2008 13:12, celkem upraveno 2 x.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 21 kvě 2008 13:09

Chybi vam tam Death By Audio :) Ne vazne, paradni, za takovych dvacet let si pres vas urcite nejakej ten hajend koupim. Ovsem jestli do ty doby udelam aspon jednu dobrou pisnicku.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

fova

Příspěvek od fova » 21 kvě 2008 13:21

Ivo píše:Na Blue/Red se zeptám ...

Ale co je k dispozici už ted je kompletní systém LunchBox s většinou dostupných modulů na výběr (API, Buzz, Purple, ADesigns, Shadow Hill, LaChappel. Avedis, Chandler atd.atd.)

O takové zajímavé mono paletě pro nahrávání vokálů ted sám uvažuju do studia
Me laka API nebo Great River.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 kvě 2008 13:35

fova píše:Uvital bych jeste zastoupeni Blue Microphones, Violet Design a JZ Microphones.
Beru to jako impulz ... zapracuju na tom a dám vědět . Když jsem tyhle mikrofony viděl loni ve Vídni ... byla to dost pastva pro oči ...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 21 kvě 2008 13:37

Me vzrusuje Chandler... slysel jste nekdo neco z Germanium serie? Vzdycky slintam v Tape OP...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 kvě 2008 13:50

Chandler ze serialu Pratele? Nejaka nova Germanska serie? sorry za ot:-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 21 kvě 2008 13:56

Chandler viz třeba http://www.morphon.de/shop/index.php?cP ... lter_id=30 (www.chandlerlimited.com má asi nějaký výpadek) .

V případě Chandlerů jsou možné velmi zajímavé ceny ...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 21 kvě 2008 13:56

Cyril: nejdriv se divis lasce k prevodniku a ted priznas, ze te vzrusuje preamp...

fova

Příspěvek od fova » 21 kvě 2008 14:23

Ivo píše:
fova píše:Uvital bych jeste zastoupeni Blue Microphones, Violet Design a JZ Microphones.
Beru to jako impulz ... zapracuju na tom a dám vědět . Když jsem tyhle mikrofony viděl loni ve Vídni ... byla to dost pastva pro oči ...
Kdyz uz se do toho budes poustet, tak se ti muze hodit par informaci:

Jestli se nepletu, tak mikrofony Violet a JZ Microphones vyviji ten samy clovek. JZ je zrejme jejich vintage high end divize a Violet je beznejsi spotrebka.

Existuje pry take urcita rivalita a osocovani mezi Violet/JZ a Blue.

Podle toho, co jsem o tom cetl, tak Blue tvrdi, ze prenesli vyrobu do Litvy, po nejake dobe se nepohodli s majitelem te vyrobni firmy a tak zase presunuli vyrobu do USA. Dnes jsou kriticke komponenty vyrabene v USA a mene kriticke v Cine. Podle Blue ta vyrobni firma v Litve pak zacala vyrabet kopie Blue produktu pod znackami JZ a Violet.

Na druhou stranu ta vyrobni firma tvrdi, ze si vyvinuli sami sve mikrofony, nejakou dobu je prodavali pod hlavickou Blue a pak se osamostatnili a zacali je prodavat jako JZ a Violet. Tvrdi, ze mohou dokazat autorsky narok na mikrofony, ktere prodavaji a maji je patentovane.

Je mozne, ze nebudou chtit, abys zastupoval obe firmy najednou.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 21 kvě 2008 15:37

Kermitak: prevodnik je pro ty, co maj radi clinic :) Ne vazne spis jsem myslel germanium kompresor.

Odpovědět