Odstranění papírové lepící pásky a lepidla z mixpultu

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Rošky

Odstranění papírové lepící pásky a lepidla z mixpultu

Příspěvek od Rošky » 06 pro 2011 12:06

Mám takový legrační problém: na mixu nalepený papírový pruh pásky s fixem označením zapojení šavlí (je to malířská maskovací páska). Tato páska je ale stará a skoro zkameněla na kovovému povrchu pultu. Dá se sice částečně strhnout, ale zůstává po ní vrstva lepidla, která nejde dolů. Nemá někdo zkušenost jakou chemikálii použít k odstranění téhle věci?
Líh a benzín nefungoval. Co zkusit jiného? Má někdo zkušenost s tímto problémem? Díky za radu.
Rošky

biscuit

Re: Odstranění papírové lepící pásky a lepidla z mixpultu

Příspěvek od biscuit » 06 pro 2011 12:42

jestli je papirova, musi aspon trosku sat vlhkost. zkus ji treba vatovym tamponkem trosku "naimpregnovat" :-) a nech tekutinu chvilku pracovat.

jestli je tam jen lepidlo, zkusil bych podobnej postup jen s lihem/benzinem - kapicky jen do inkriminovanejch mist a nechat pusobit.
ziletka uz je potom riskantni varianta :-(

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 07 pro 2011 01:43

V ziadnom pripade nie odlakovac a nic na baze acetonu alebo nitroriedidla. Lep
sice zide ,ale aj s podkladovou farbou!!!
Technicky benzin a trpezlivo zmacat a zotierat tamponom.
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

kexik

Příspěvek od kexik » 07 pro 2011 07:46

skusil by som izopropanol alebo butanol. urcite nie aceton, toluen ani riedidla... to zoberes aj s farbou
na niektore lepidla funguje rastlinny olej (normalny kuchynsky), lepidlo v nom nabobtna a da sa potom osupat. nanesies tamponom, nechas hodinku dve posobit a potom zacnes stierat naolejovanou handrickou... aj olej na bicykle by mal fungovat, alebo motorovy olej
na zaver odmastis liehom alebo benzinom

Rošky

Příspěvek od Rošky » 07 pro 2011 10:44

To bude asi ono, při dalším pátrání jsem někde narazil na výraz "Isopropylalkohol" a dokonce jsem ho doma našel (čistil jsem tím kdysi magnetofonované hlavy u multitracku). Moje znalosti chemie jsou už ale asi tak stejně mumifikované jako to lepidlo na mixu, takže neznám rozdíl mezi isopropylalkoholem a isopropanolem nebo butanolem. Nicméně to zkusím.

Děkuji všem za rady!
Rošky

rastis

Příspěvek od rastis » 11 pro 2011 19:06

kexik píše:...
na niektore lepidla funguje rastlinny olej (normalny kuchynsky), lepidlo v nom nabobtna a da sa potom osupat. ...
ja mam dobre skusenosti s olejeom, co sa pouziva do svietnikov - take vselijake tie farebne parfemovane, co sa predavaju. neviem, co presne obsahuju, ale zvysky niektorych lepidiel po papierovych paskach s nimi idu skvele.

Odpovědět