paypal

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Wohma

Příspěvek od Wohma » 30 led 2008 11:35

Brooklyn / juanita juarez píše:nekdo rikal, ze paypal povoli overit jen jednu visu... jak jsi to udelal? byly to visy?
Bohuzel Visa to byla jen jedna, predtim jsem mel MC Internetcard u eBanky a ted mam Visa Classic (nebo neco podobnyho) u CSOB.
Ale zajimalo me to a hledal jsem:
PayPal Help píše:Why I am unable to send money with my credit card?

Question :
Answer :
A If you are unable to send money using a registered credit card, it is possible that the card is subject to the initial sending limit on your account. Once you have completed the Expanded Use process for a card, transactions made with that card are no longer subject to your initial sending limit. The limit still applies to other cards that have not completed the process.

Note: Due to Visa regulations, only one Visa card per account is allowed to complete the Expanded Use Enrollment Process. Members have the option of adding and completing the Expanded Use Enrollment process for a different card accepted on PayPal

Once your account is Verified, payments sent from the account balance by eCheck or Instant Transfer will not be limited. However, a confirmed bank account is required to use eChecks and Instant Transfer.
Je to zvlastni a ocividne to neni omezeni PayPalu, ale Visy. No priste budu vybirat kartu svedomiteji :)

peteness

Příspěvek od peteness » 30 led 2008 14:25

jj, ja to tak mel u druhe Visa. Presto jsem ji nechal na tom PayPal uctu jako druhou kartu. Tedka mi expiroval Mastercard a novy uz jsem nechtel, tak jsem zkusil dat jako hlavni kartu tu Visu a nakym zazrakem to najednou funguje. Mezitim ale ubehly dva roky.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 kvě 2008 19:48

Jakou máte zkušenost s převodem peněz obdržených přes Paypal do CZ banky ? Obdržel jsem platbu vyšší než 1000 EUR a ted jsou s tím opruzující virtuální rituály (mám premium account). Poslali mi nějakou verifikaci (50 Kč na kredititní katrtu), že prý tam je nějaký kod, který jim musím napsat (kdy asi tak dostanu výpis, že ?). Pak tam cosi píšou o withdraw limitu 100 EUR měsíčně, případně 1000 po všech ověřovacích procedurách. Začíná mě to docela štvát. Vzali si z platby jako svoje fee 80 EUR (!). A zákazník takhle trpí. Znamená to snad že člověk si ty peníze nemůže stáhnout k sobě hned a naráz ? (nevím, větší obnos a pokus o jeho stažení do své banky dělám poprvé a narazil jsem)

Nebo považují klienty za nesvéprávné osoby, že je stále musí prudit s "ověřováním" udajů (např. číslo kreditní karty skrze posílání 50kč na účet) ? A stále nová a nová virtuální byrokracie ?

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 13 kvě 2008 19:55

hroznou ! uz nikdy vice.... jako platit nekomu bylo vzdy v poradku, ale jednou sem si takhle nechal poslat penize na paypal ucet.... zaprve to trvalo neco prez tyden nez mi to prislo na ucet do banky(mozna dyl uz sinevzpominam), zadruhe si vzali nejaky poplatek a za treti mi to prepocetly na nejaky jejich kurz, takze sem prodelal celkove asi 4000,- kc....

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 kvě 2008 19:58

ekeaze píše:hroznou ! uz nikdy vice....
Taky mám takový pocit. Lituju že jsem na tuhle metodu přistoupil ...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 kvě 2008 20:14

ivo píše:Poslali mi nějakou verifikaci (50 Kč na kredititní katrtu), že prý tam je nějaký kod, který jim musím napsat (kdy asi tak dostanu výpis, že ?).
staci zavolat do banky, v pripade ze mas Internet Banking tak tam to vidis, ak nahodou filtruje banka vypis a ureze cisla, tak potom volat do banky a oni ti to cislo povedia..
je to koli security.. takto to cislo vies len ty a nikto ti ho nemoze hacknut z webu lebo je to cislo generovane platbami medzi bankami... cize mimo inet...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 kvě 2008 20:15

ekeaze píše:hroznou ! uz nikdy vice.... jako platit nekomu bylo vzdy v poradku, ale jednou sem si takhle nechal poslat penize na paypal ucet.... zaprve to trvalo neco prez tyden nez mi to prislo na ucet do banky(mozna dyl uz sinevzpominam), zadruhe si vzali nejaky poplatek a za treti mi to prepocetly na nejaky jejich kurz, takze sem prodelal celkove asi 4000,- kc....
ked bude EURO tak to bude v pohode... zalezi v akej mene ti do poslali, a mam pocit ze toto su Devizy a tam je iny kurz.. ale v tomto nie som az tak zbehli... preto je dobre mat devizovy ucet a tam si nechat posielat peniaze, nie na bezny...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 kvě 2008 20:18

EXCOM píše: preto je dobre mat devizovy ucet a tam si nechat posielat peniaze, nie na bezny...
To jsem si taky myslel a škaredě mě vypekli ! Speciálně uvedené (při pokusu o převod)- že ty Eura můžu převést POUZE na korunový účet, nic jiného. Kurz 24,20 ... pěkné

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 kvě 2008 20:25

Ivo : aha, tak to som nevedel.. ja som mal pocit ze si mozes sam urcit na PayPal ucet na ktory ti pojdu peniaze..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 kvě 2008 20:35

EXCOM píše:Ivo : aha, tak to som nevedel.. ja som mal pocit ze si mozes sam urcit na PayPal ucet na ktory ti pojdu peniaze..
To jo, ale ten účet musí být "only in Czech Koruna" ...

Ještě koukám že po mě chtějí:
- fotku občanky
- potvrzení o místu pobytu

Wohma

Příspěvek od Wohma » 13 kvě 2008 23:29

Jen dodam - ano, jsou to devizy (jednak souhlasi kurzy [kupuju hodne veci na eBayi a pocitam :))], druhak mi to rikal kamarad, co studuje VSE a o tyhle veci se zajima).

Ja osobne s tim mam zkusenost dobrou, ALE je pravda, ze jsem si na ucet nechaval posilat jen maly obnosy, jestli je u vetsich penez problem ,tak to nevim. Nic jako fotku obcanky nebo potvrzeni o mistu pobytu po mne nechteli.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 14 kvě 2008 06:50

Ivo píše:

Ještě koukám že po mě chtějí:
- fotku občanky
- potvrzení o místu pobytu
tak to po mne taky nechteli... je to asi rok co jsem si nechaval posilat neco prez 1000euro na ucet... ani to stim cislem jak po tobe chteji....
to bude asi nejaka novinka

LUPO

Příspěvek od LUPO » 15 kvě 2008 12:01

pod 3000 korun je poplatek 30 korun, nad 3000 korun je to zdarma. Nektere ceske banky si ovsem mohou uctovat poplatky za vyber penez z el. transakci. Staci si precist help.

Odpovědět