Posilání dema labelům

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
diplo

Posilání dema labelům

Příspěvek od diplo » 27 dub 2013 20:56

Ahoj lidi tato otazka smeřuje spíš k lidem kteří si tím prošli a jejich věci vyšly oficialne pod labelem napr na beatportu atd. vsechny otazky napisu sem:
-Co je to demo? Váš full track nebo ukázka?
-Když labely vaš track zaujal-za jak dlouho vás od poslani dema kontaktovali?
-Jak to vubec chodi? Jakože řeknou hele franto tvuj track se nám líbí tak mi ho vydáme, udelame tomu cover a budem ti posilat penize z prodeje.
-Co by mel obsahovat text ktery pisete? Tipuju ze je asi moc nezaujme Text: Cau ja jsem franta a uz od detstvi jsem vedel ze budu tvorit hudbu kdyz jsem hral na harmoniku nebo na pistalku
-mam se zamerit na jeden label a tam poslat svoje demo? nebo to same demo mam poslat 5-ti ruznym labelum?

to je asi tak vsechno, pokud se rozepisete, ja a par dalsich lidi ktere toto zajima by uvitalo uplne sepsat jak to chodi (od poslani dema az do vydani a posilani penez atd.) popripade se omlouvam jestli tu toto tema bylo ale ja nic nenasel. Díky

jackies

Re: Posilání dema labelům

Příspěvek od jackies » 27 dub 2013 21:11

A co dát něco sem ?
Jestli teda něco máš, nebo teprve začneš dělat až dozvíš jak na labely ?

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 27 dub 2013 21:27

Pochybuju, že pokud neděláš živá vystoupení, která navíc za něco stojí a chodí na ně dost velký počet fanoušků, že něco vydáš tímto způsobem. Maximálně tak na vlastní náklady.. Málokdo kdy začínal jinak. To by musela být jo pecka. A kdyby byla, tak se ani na tohle neptáš. Možná zkusit X-faktor, nebo ČR hledá superstar nebo něco takového. Výherce má zdarma jako výhru natočení a vydání desky.

diplo

Příspěvek od diplo » 27 dub 2013 22:22

jackiess: sem jsem uz daval par veci
filippos: az na to ze ja delam elektronickou hudbu jako je house takze nejaky kluby jako dj uz mam odehrany a myslim ze do superstar berou jenom zpevaky a to ja nejsem

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 dub 2013 22:49

sleduj remix sutaze na portaloch typu beatport, atd... ucastni sa tych remix sutazi... vyhravaj... spravis si meno, kontakty, a release uz potom pojde ruka v ruke s tym...

predstava ze posles nejake demo do labelu, oni si sadnu na rit, vydaju to a budu ti posielat peniaze je naivna a nerealna - takych demo im tam denne chodi 100 a 90 z nich skonci v kosi ani si ich nikto nevypocuje :-)

jackies

Příspěvek od jackies » 27 dub 2013 23:43

diplo píše:jackiess: sem jsem uz daval par veci
A za to chceš peníze ?
Nebo tě to jen tak zajímá ?

Bav se, a nepřemýšlej nad takovýma věcma.
dendy píše:predstava ze posles nejake demo do labelu, oni si sadnu na rit, vydaju to a budu ti posielat peniaze je naivna a nerealna - takych demo im tam denne chodi 100 a 90 z nich skonci v kosi ani si ich nikto nevypocuje :-)
Bych řekl, že to bude sto na sto :wink:
Občas při pondělí možná 100/98.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 27 dub 2013 23:54

diplo: ja myslim ze bys mel zacit na mensich labelech, ktery fungujou na poloamatersky bazi. jestli si ale opravdu fandis, zkus obeslat i labely vetsi, ale to bys kurva drat mel prece vedet, kde bys chtel davat svoje pecky ven, ne? podle otazek mam z tebe ale spis dojem, ze bys mel spis jeste par let trenovat...

c9000

Příspěvek od c9000 » 28 dub 2013 00:58

Label ti v dnešní době nemá moc co nabídnout, pokud to není velkej label, jediný plus je že ti muzou zajistit nejakou propagaci a mozna ti daj něco na mastering. V dnešní době mi přijde že je nejlepší si vydávat sám. Veškerou duležitou reklamu si uděláš na webu. Musíš funguvat live jinak se to moc nepohne. Vrazit do toho spoustu času, energie a peněz a třeba to bude mít nějakej ohlas. Nesmíš zapomínat na to že tanenční muziku dělá každej druhej kdo ma pcčko a sluchátka a pokud nejseš ultrageniální v kombinaci se štěstim tak bych se na nějaký uspechy s demem u labelu moc nespolíhal. Jediná šance snadd mít tam známý a nebo tam zajít a přímo jim to pustit protože jak psal Dendy drtivou většinu vůbec neposlouchaj. Dej sem něco k poslechu at máme představu :)
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

diplo

Příspěvek od diplo » 28 dub 2013 10:58

jackies: o penize mi vubec nejde-jenom me to zajima
biscuit: ne na velky labely ani nemyslim. chci mensi labely. nejde mi vubec o nejakou slavu. chci si proste cover sveho prvniho vydaneho release povesit nad postel. a muj sen je fungovat na "undergroundove" urovni. nechci mit release na spinnin-chtel bych aby na youtube melo video s mym trackem treba za 2 roky 2000 views - nezlobil bych se kdyby vic.

Ale lidi ku*va prosim asi jste si neprecetli na co se v tomto topicu ptam! Ani jeden jste mi to neodpovedel na vyse zminovane otazky. Me to proste zajima jak to kurva chodi! nejde mi o nejake vyjebane penize nebo slavu..TAK VÁS PROSÍM! ODPOVEZTE MI NA OTAZKY A NEROZEBIREJTE TU PICOVINY. dekuji :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 dub 2013 11:25

chces vediet ako to chodi ? ja to mam odskusane v praxi

- vyberes si labely o ktorych si myslis ze aspon trochu stylovo sedia s tym co robis
- posles in 2-3 demo tracky (viac nema zmysel, a tiez kratke)
- cakas na odpoved ktora
a/ v 2 tretinach nepride vobec
b/ v 1 tretine ti odpisu nieco v zmysle ze diky, fajn hudba, ale bohuzial nieje to presne ten styl co my vydavame

lol :-)

vsetko co ti tu ludia napisali su REALNE rady ludi ktori s tym maju s najvacsou pravdepodobnstou realne skusenosti... co chces viac ?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 28 dub 2013 11:26

diplo píše:Ahoj lidi tato otazka smeřuje spíš k lidem kteří si tím prošli a jejich věci vyšly oficialne pod labelem napr na beatportu atd. vsechny otazky napisu sem:
-Co je to demo? Váš full track nebo ukázka?
-Když labely vaš track zaujal-za jak dlouho vás od poslani dema kontaktovali?
-Jak to vubec chodi? Jakože řeknou hele franto tvuj track se nám líbí tak mi ho vydáme, udelame tomu cover a budem ti posilat penize z prodeje.
-Co by mel obsahovat text ktery pisete? Tipuju ze je asi moc nezaujme Text: Cau ja jsem franta a uz od detstvi jsem vedel ze budu tvorit hudbu kdyz jsem hral na harmoniku nebo na pistalku
-mam se zamerit na jeden label a tam poslat svoje demo? nebo to same demo mam poslat 5-ti ruznym labelum?

to je asi tak vsechno, pokud se rozepisete, ja a par dalsich lidi ktere toto zajima by uvitalo uplne sepsat jak to chodi (od poslani dema az do vydani a posilani penez atd.) popripade se omlouvam jestli tu toto tema bylo ale ja nic nenasel. Díky
--vsechny singly (vinyly, resp. potom beatport veci) jsem skutecne vydal tak, ze sem elektronicky nekam poslal demo a zbytek se zaridil sam. (resp. treba nekdo napsal na nejaky forum, ze hleda toho a toho cloveka, protoze i kdyz jsem do nazvu souboru psal kontakt na sebe, nejak se ztratil.)
--demo je kompletni skladba, nikdy bych nezkousel posilat nedodelavky. poslal bych maximalne dve nejlepsi skladby. je dobry si uvedomit, ze tvoji skladbe, pokud si ji nekdo poslechne, venuje v prvni fazi maximalne par vterin. info o tobe nikoho nezajima, jestli tam mas nejakej prostor pro text, venuj ho celej tomu, ze budes dokola opakovat kontaktni informace na sebe. (viz vyse. v dnesni dobe je jednoznacne preferovanej email, ale prijde mi, ze v anglii se porad nejak ceni telefonni kontakt, mne takhle jednou davno volal dj fresh. mozna bych do anglie posilal i tel. cislo)
--jestli mas skvely pecky, tak by se nekdo mel ozvat, ale asi to chce nejak vycnivat nad tisicema 'youtube deti'.
--tohle je hodne subjektivni, ale cilil bych jen na ty nejlepsi labely (ktery maji takovou pozici, ze se o vsechno, co vydaji, lidi automaticky zajimaji -- sluzba, kterou ti poskytnou, je pozornost posluchacu, to je nejcennejsi); jinak si by sis mohl muziku vydavat sam, bohuzel se o ni asi nebude zajimat nikdo stejne tak, jako se nikdo nezajima o hudbu noname labelu.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 dub 2013 11:44

Brooklyn / juanita juarez píše:--vsechny singly (vinyly, resp. potom beatport veci) jsem skutecne vydal tak, ze sem elektronicky nekam poslal demo a zbytek se zaridil sam.
toto je ale velka vininka, dufam ze si si toho vedomy :-) aj ked v tvojom pripade ked clovek pocuva tvoju hudbu sa ani necuduje ze ti to takto vyslo :-))

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 28 dub 2013 11:59

dendy: nemyslim, vsichni kamaradi, co nejak vydavaji, se dostali k prvnim singlum stejnym zpusobem.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 28 dub 2013 14:08

ja ked som chcel poslat demá, tak som si tiež samozrejme vybral imho tie najlepšie a známe labely.. všetky labely ktoré som oslovil sa zhodli v jednom, a to že treba im poslat fyzický nosič, teda cd, prípadne usb klúč, ale ideálne je to cd.. nejaké linky nikoho nezaujímali.. v 90% mi odpísali s naozaj rozumným vysvetlením prečo to nevydajú, resp aký track z toho by chceli, príp. aký by možno chceli v budúcnosti (vydávat po jednom tracku na nejakých free kompilačkách je imho strata času, nikto to nepočúva).. v každom prípade som bol prekvapený, lebo tiež mi všetci hovorili že tie demá skončia v koši skor ako si ich niekto vypočuje, ale z reakcií jednotlivých labelov bolo jasné že si to vypočuli..
podla mna sú cesty dve: nadpriemerná kvalita alebo tlačenka, prípadne trochu z toho a trochu z toho..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 28 dub 2013 15:34

ja si myslim, ze kdyz se clovek pohybuje na scene, ma znamy a to jak domaci, tak i ty zahranicni... no a kdyz mas tu moznost nekde zahrat s nekym, kdo ma treba svuj label, je ti stylove blizkej, aspon si si s nim uz podal ruku, nebo predal zdirku na jacka a MAS NEJAKOU PRODUCENTSKOU DOVEDNOST, je release snad pomerne realna vec. ale myslim, ze to chce hlavne UMET a umet o sobe dat vedet. a nejtezsi je si priznat, ze na to nemam, nebo alespon "zatim"

Odpovědět