Poskytovatel mobilního připojení k internetu

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Jens Ludwig

Poskytovatel mobilního připojení k internetu

Příspěvek od Jens Ludwig » 11 led 2010 21:59

Zdravíčko,
jaké máte zkušenosti s poskytovateli mobilního připojení k internetu???

Zatím sem vyzkoušel UFON a dost mě sklamal - neustále připojení padá, a často celé dny nefunguje... to mi k mojí práci moc nevyhovuje, potřeboval bych něco, co je stabilní, ale zase vyžaduji větší rychlost přenosu než 64kbps.. máte někdo nějaké zkušenosti???

boro

Re: Poskytovatel mobilního připojení k internetu

Příspěvek od boro » 11 led 2010 23:32

sice ti to asi nepomoze, ale na slovensku stabilne, rychlo a velkoplosne funguje mobilny internet od orange. Nevyhodou je obmadzena velkost dat, ktora sa navysa neodpocitava podla skutocnosti. Napr. vyse mesiaca som bol mimo slovenska a odpocitalo mi to 4 giga. :shock:

Jens Ludwig

Příspěvek od Jens Ludwig » 12 led 2010 09:28

Díky, moc mi to nepomohlo - bo tady u náš v čechách mam pocit, že tu neni jedinej rozumnej operátor.... občas přemejšlim, že bych se o jeden stát na východ přestěhoval....

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 led 2010 10:36

ja som teda totalne nespokojny s mobilnym internetom od orange .. ja ho povazujem za nepouzitelny .. na internethovanie z Iphone to staci .. ale ked pripojim notebook, tak je to z nudze cnost ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 led 2010 11:14

pytkin ono tam dost zavisi na kvalitnom modeme.. cez mobil mi to tiez ide v celku nahovno (htc touch hd) ked to pripojim ku kompu.. ale s externym routerom (aj bez anteny externej) je to v celku pouzitelne.. dokonca od noveho roku som az prekvapeny, pingy vacsinou pod 100ms a stahovanie tak 200-300 kB/sec ... limit na mesiac mam 20 Giga (za 24 E) takze na robotu mi to viac-menej staci.. samozrejme na nejake stahovanie to moc nieje ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 led 2010 13:45

dendy : jo je to mozne , ze je problem je v telefonoch .. mozno s modemom je to OK .. ja som s tym na telefone nikdy nebol spokojny .. ako zaloha je to pouzitelne .. ale ako hlavne spojenie by som to nechcel ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 led 2010 13:50

jo tak ja tiez teraz nemam este na vber, az na vyber budem mat urcite pojdem do dacoho rozumnejsieho, hlavne koli tomu blbemi limitu a este koli tomu ze oranga obmedzuje tahanie z rapidshare ....

kexik

Příspěvek od kexik » 12 led 2010 17:45

pytkin: mas ten najnovsi hsdpa iphone? imo bude tam pes zakopany, ze mas len umts. v nemecku som mal o2 datovy program a v mnichove kde bola hsdpa siet, to behalo v nokii 6120 jak gula...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 led 2010 17:48

kexik ja mam htc touch hd, ten zvlada HSPA technologiu.. napriek tomu ked som doma tak orange mobilny internet cez externy router mi ide VYRAZNE lepsie (aj pingy aj rychlost) ako ked ako modem pouzijem mobil ..

kexik

Příspěvek od kexik » 12 led 2010 17:52

dendy: a mas spravne nakonfigurovany port? ono sa obvykle telefon chova ako usb-serial redukcia a ide tam nastavit maximalny datovy tok, ktory je defaultne na nejakej dost smiesnej hodnote...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 led 2010 18:01

kexik píše:dendy: a mas spravne nakonfigurovany port? ono sa obvykle telefon chova ako usb-serial redukcia a ide tam nastavit maximalny datovy tok, ktory je defaultne na nejakej dost smiesnej hodnote...
to mam spravne, ono to proste ma vyrazne mensiu citlivost na signal a napriklad aj ping je tam vacsi .. napriklad ked bezia subezne, tak mobil chyti plny hspa signal len obcas kdezto naopak pri tom externom routeri pravceze len obcas vypadne a prepne sa do nizssieho modu ...

S-CORE

Příspěvek od S-CORE » 12 led 2010 18:14

Zdravím, používám internet od O2 (měsíčně dvě stovky, nebo kolik) a v Brně je to na výbornou (YT, flash..). Kamkoliv jinde, je to ale téměř nepoužitelné. Když jedu vlakem -- třeba na novém koridoru do Ostravy, bez tunelů, spojení padá, a ve většině míst mimo krajská města se dostanu max. na rychlost GPRS (edge minimálně).

Jako jediné, k čemu se to dá využít mimo město -- v pohybu -- je mail. Pokud se nepohybuješ a jsi na místě, tak de facto kdekoli, kde je telefonní signál rozjedeš mail a ICQ. Víc nic :)

Toť mé zkušenosti s O2. (ale slyšel jsem, že konkurence je na tom podobně)
FruityLoops studio expert :D

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 led 2010 21:03

kexik píše:pytkin: mas ten najnovsi hsdpa iphone? imo bude tam pes zakopany, ze mas len umts. v nemecku som mal o2 datovy program a v mnichove kde bola hsdpa siet, to behalo v nokii 6120 jak gula...
neviem co je hsdpa .. mam iphone 3gs .. ale rovnako zle mi to chodilo s nokia n95 .. ziadna zmena ..

Odpovědět