Práca cez slúchadlá - ako udržať uši čo najdlhšie "svieže"?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Ivan.ps

Práca cez slúchadlá - ako udržať uši čo najdlhšie "svieže"?

Příspěvek od Ivan.ps » 11 črc 2013 15:50

Zdravím Vás. V súčasnej dobe, ak sa chcem doma venovať hudbe, tak jediná možnosť je používať slúchadlá, nakoľko máme malého syna a viem sa tomu venovať až večer keď on zaspí, taktiež v tej izbe, kde mám nástroje je aj TV, takže nechem rušiť ani manželku atď... Takže ako som písal, jediná reálna možnosť je používať slúchadlá.

Problém ale je, že v posldnej dobe ma to používanie slúchadiel dosť odrázda, nakoľko sa mi pri takomto posluchu rýchlo unavia uši, a naviac po 2 a viac hodinách už nastávajú aj mierne bolesti (nie z hlastisoti, ale z otlačenia slúchadiel).

Moja otázka je, máte nejaké rady ako udržať sluch čo najviac svieži? (Myslím tým nejaké pravidelné prestávky, alebo meniť viac typov slúchadiel, alebo použiť iné slúchadlá ako mám (momentálne mám AKG K240 MKII), alebo niečo podobné? Budem vďačný za každý postreh. Ďakujem.

hubert

Re: Práca cez slúchadlá - ako udržať uši čo najdlhšie "sviež

Příspěvek od hubert » 11 črc 2013 16:18

Tak je to nudzovka , ale menit sluchadla je jedina cesta ked nechces robit dlhsie prestavky. Nic menej K240 su jedny z tych pohodlnejsich a menej tlacivych......tiez ich po nociach striedam s KRK KNS 8400 a SHURE SRH-840. Je to cista schizofrenia, ale ked to inak nejde ..teda robit na repraky...tak potom jedine striedat bud sluchadla....alebo cinnosti :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 11 črc 2013 17:34

ja pouzivam striedanie sluchatok aj ako pomocku ked robim mix .. kazde mam napocuvane, na kazych pocujem ine chyby .. nieco vychytam tam, nieco zase tam.. tym ze ich vymienam tak ta zmena cloveku da nadhlad a vsimne si lepsie nedostatkov ktore, ked pocuva stale len na 1 sluchatkach, si nevsimne ...

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 11 črc 2013 18:18

Koss porta pro su znesitelne aj dlhodobo. Ja ich pouzivam pomerne casto,hlavne pri praci v noci.
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 11 črc 2013 18:48

presne :-) ja sa prepinam medzi akg k240s a koss porta pro :-)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 11 črc 2013 19:55

240tky su super, ale z mojich skusenosti... ak potrebujem byt niekde, robit, a niekto je v miestnosti (kuka tv, atd) tak 240tky davam prec, nie su to uzatvorene sluchadla a ked sa snazim lepsie zachytit zvuk, musim to dat silnejsie, lebo ruchy okolia, ze ano... cize usi unavim rychlejsie. Teraz ked nastane take nieco nahodim uzatvorene (technics, senny) a potom pomaly vedla mna aj bomba moze buchnut :-]

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 11 črc 2013 20:18

Co se týče těch pauz, říká se že je fajn, když se po sejmutí sluchátek zaměříš na nějaký tichý zvuk, třeba větrák kompu nebo něco podobného a jsi schopen ho definovat a slyšet normálně. Prostě se uklidníš.. Ono totiž nejde jen o ty uši ale i o mozek, který zvukové vjemy vyhodnocuje. Druhá věc je skutečně dobře znát svá sluchátka.

charonme

Příspěvek od charonme » 11 črc 2013 21:56

vraj jedny z najpohodlnejsich su sennheisery z tej serie ako napr. HD 555, 595, 600, 650 ale to su vsetko otvorene. Ale ak to nebudes mat moc nahlas tak by to nemalo rusit okolie horsie ako koss porta pro

hudbu skladas, mixujes alebo co s nou robis?

hawkens

Příspěvek od hawkens » 11 črc 2013 22:05

No to si vymenoval snad najhorsiu moznu kombinaciu na robenie hudby. Chcelo by to aspon samostatnu miestnost, alebo aspon kut miestnosti kde nikomu neprekazas. Kde si aspon na kratsiu chvilu mozes pustit na repro, aspon na slabsiu hlasitost. Ale chapem, niekedy sa proste neda.

Co sa tyka sluchatiek, tak vydrz 2 hodiny prace vam uplne zavidim. Ja vydrzim maximalne 20 minut a potom uz mam z pocuvania taky gulas, ze to miesam piate cez deviate a chce to aspon chvilu pauzu.

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps » 12 črc 2013 12:46

tomy45 píše:...ak potrebujem byt niekde, robit, a niekto je v miestnosti (kuka tv, atd) tak 240tky davam prec, nie su to uzatvorene sluchadla a ked sa snazim lepsie zachytit zvuk, musim to dat silnejsie, lebo ruchy okolia, ze ano... cize usi unavim rychlejsie.
Tak toto som si nikdy doteraz neuvedomil, ale naozaj je to pravda. Práve toto pravdepobodbne u mňa spôsobuje rýchlu únavu sluchu. Takže to asi vidím na kúpu jedných uzatvorených slúchadiel.

charonme píše:...hudbu skladas, mixujes alebo co s nou robis?
Hudbu ako takú v počítači (ako väčšina tu z Vás) nemixujem, neskladám... Ja sa venujem hre na stagepiano a klávesy rád experimentujem so zvukmi, tak po večeroch rád skúšam vytvárať nové zvuky, ktoré by sa hodili do kapely. A takzieť si zvyknem vytvárať nejaké tie automatické doprovody, kde už je potreba jednotlivé nástroje namixovať a naefektovať, takže neunavené uši sa hodia :)

hawkens píše:Chcelo by to aspon samostatnu miestnost, alebo aspon kut miestnosti kde nikomu neprekazas...
Vlastný kút miestnosti mám, ale nieje mi to nič platné, keďže v tej istej miestnosti je aj TV.

Symphonic

Příspěvek od Symphonic » 14 črc 2013 19:52

Mimochodem, co říkáte na Beyerdynamic Custom One Pro, zkoušel je někdo na studiovou práci?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 15 črc 2013 00:19

nedavno sme ich skusali u huberta a prislo mi to dost zaujimave ..

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 15 črc 2013 15:59

ja mam akg k240 a neznesiem ich zial ani 20 minut... a dovod je ze maju male usnice a tlacia ma na usi. ale napr. porty pro vydrzim takmer neobmedzene.

mam oskusane AKG K550, ktore su uzavrete a maju velke a velmi pohodlne usnice, nikde netlacia.. takze asi zakupim.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 15 črc 2013 16:08

Ja mam Sennheiser HD380Pro a jde to (lepsi nez HD280, ktery jsem mel pred tim). Vydrzim na nich poslouchat i hodinu. Na praci to chce min, clovek na sluchatka vzdycky rychle ztraci odstup, ale da se to. Jsou uzavrene, maji velmi dobry utlum dovnitr i ven a pro me jsou i celkem pohodlne, ale to je velmi individualni a chce to asi spis vyzkouset.

abuse

Příspěvek od abuse » 15 črc 2013 16:59

ja mam tiez 240 a znesiem ich takmer neobmedzene, hlavne s tymi chlpatymi usnicami. a to mam dost velke lopuchy :) ale snazim sa mat ich dot potichu

Odpovědět