Pre koho robite hudbu ?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Sane

Re: Pre koho robite hudbu ?

Příspěvek od Sane » 19 čer 2012 19:00

Dělám hudbu pro radost.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 19 čer 2012 19:12

Svoju hudbu robím hlavne pre seba, niekto má rád ryby, niekto autá a ja mám rád hudbu, odmalička ma hudba a zvuk oslovovali... prirodzene ked sa niekomu niečo páči tak chce byt čo najviac toho súčastou, ale ja nechcem byt súčastou nejakeho trendu alebo sučastou nejakej skupiny ludí, chcem byt sučastou hudby takže prirodzene sa snažím robit takú hudbu akú by som rád počul (a ešte nepočul), velmi si cením ked sa to niekomu lúbi, ale na moju tvorbu to má minimálny dopad..

1. radost, zažitok, dobrodružstvo, smiech, plač,.. čo kto pri tom cíti tažko povedat, výria sa mi hlavou aj otázky, nie len odpovede a snažim sa byt uprimny a nie struhat trve pozu, takže vždy je tam aj nejaky priestor pre mysel posluchača..
2. ano, cielim na každeho, chcem aby sa hrala moja hudba po celom svete a aby sa mi sypali hory penazí rovno do gagora za to že budem robit len to čo ma baví, ale svoju tvorbu tomu nijak neprizposobujem..
3. nie, možno trochu
4. sama o sebe
5. nie

ad: a samozrejme fanynky, chcem ich kopu a len pekné

nuendo
Vybavení

Příspěvek od nuendo » 19 čer 2012 19:17

dano: fakt hic... v pohode, kazdy ma pravo nesuhlasit

all: ja si myslim ze byt v pohode, je vlastne jedina moznos, inak sa ani robit neda... alebo da ale potom to aj tak vypada
dalsia moznost - "pod vplyvom" - a to je vlastne zas len cesta ako byt v pohode

bassline

Příspěvek od bassline » 19 čer 2012 19:33

soimmo_two píše:Dělám hudbu především pro sebe
soimmo_two píše:Je to pro mě určitý druh komunikace.
soimmo_two píše:ale dělat hudbu cíleně pro někoho ? Z vastního přesvědčení ? V tom nevidím žádný smysl
No ja to momentalne vidim v dvoch rovinach:

1. Robim hudbu sam pre seba - nezalezi mi na tom, aby to niekto pocuval. Ide o ten proces tvorby, ak je skladba hotova, tymto pre mna proces konci a hudba ostava v sufliku.

2. Robim hudbu, ale chcem dosiahnut viac - najst vacsi zmysel tej hudby, nez ju len odkladat do suflika.

Pises, ze pre teba je hudba komunikacia. Zaroven ale pises, ze ju robis sam pre seba. To sa nejak vylucuje.

Uvazovat nad tym, kam cielit svoju hudbu je IMHO dost dolezita vec, aby sa clovek nestratil. Ak neuvazujes nad tym, koho chces vlastne svojou hudbou oslovit, moze sa lahko stat ze ostanes len na tej prvej urovni - hudba do suflika. Samozrejme zavisi potom od osobnych preferencii, co cloveka uspokojuje - ci ju robit iba pre ten proces tvorby, alebo chces dosiahnut aj nieco viac - aby tvoja hudba nieco prinasala aj ostatnym ludom.

hubert

Příspěvek od hubert » 19 čer 2012 19:59

Neviem preco by robenie hudby do suflika bola len akasi prva uroven.V dnesnej dobe kedy sa na nas vali zo vsetkych stran kopec hudobneho (skor len zvukoveho) balastu,by si mal kazdy skoromuzikant v ramci zachovania dusevneho zdravia svojho aj svojho okolia dobre rozmysliet cim chce akoze oslovit ludi....to by bolo krasne....zial je to len utopia. A tak ja ked, som nieco tvoril a stvoril tak som si tym spravil radost (a mozno este par blizkym) a kedze u mna ta ekologia funguje, s radostou som "dielo" odlozil do suflika. Neznamena to vsak ze tym nejako trpim ze je to takto.....skor naopak.

nuendo
Vybavení

Příspěvek od nuendo » 19 čer 2012 20:07

bassline: len pre zaujimavost: komunikacia je jednou s prapovodnych funkcii hudby, az neskor sa pridala esteticka funkcia...

kazdy chce aby jeho muziku niekto pocuval...

tiez si dokazem predstavit ze bych "napisal "nejaku skladbu podla nejakeho tematickeho zadania napr.: reklama, film, alebo nejaku hymnu zahradkarom alebo polovnikom... ale to si asi nemal na mysli... ci ?! :-)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 19 čer 2012 20:10

Uz som dlho nekomunikoval u Huberta...

bassline

Příspěvek od bassline » 19 čer 2012 20:32

--
hubert:
Ja nehovorim o tom ze robit hudbu do suflika je zle, alebo nieco podradne. V tomto threade ma iba zaujima, kam cielia a za akym ucelom robia svoju hudbu ti, ktori maju ambicie sa dostat so svojou hudbou do pozitivnej interakcie s okolitym svetom.

nuendo píše:bassline: len pre zaujimavost: komunikacia je jednou s prapovodnych funkcii hudby, az neskor sa pridala esteticka funkcia...

kazdy chce aby jeho muziku niekto pocuval...
No ved prave ! o tom hovorim :wink:. Preto ma zaujima co robite preto, aby ste svojou hudbou oslovili tych spravnych ludi.
nuendo píše: tiez si dokazem predstavit ze bych "napisal "nejaku skladbu podla nejakeho tematickeho zadania napr.: reklama, film, alebo nejaku hymnu zahradkarom alebo polovnikom... ale to si asi nemal na mysli... ci ?! :-)
Nemyslel som to v zmysle, ze robit hudbu podla zadania. Ale ze robis hudbu ktora ta bavi a ci hladas/alebo uz mas ludi, ktori ju prijimaju a ciel, pre ktory je urcena. Ci si to skratka pre tu svoju hudbu nasiel, ci to hladas, alebo ta to nezaujima a staci ti ju robit do suflika.

--

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 19 čer 2012 20:44

bassline píše: No ja to momentalne vidim v dvoch rovinach:

1. Robim hudbu sam pre seba - nezalezi mi na tom, aby to niekto pocuval. Ide o ten proces tvorby, ak je skladba hotova, tymto pre mna proces konci a hudba ostava v sufliku.

2. Robim hudbu, ale chcem dosiahnut viac - najst vacsi zmysel tej hudby, nez ju len odkladat do suflika.
mne toto rozdelenie nedava zmysel.. aky je rozdiel medzi 1 a 2 v procese tvorby ? (ked beriem do uvahy že sa jedna o moju hudbu a nie že sa snažím o hudbu cudziu)

Hammond

Příspěvek od Hammond » 19 čer 2012 20:49

Ja si neviem taktiez predstavit, ze by som hudbu robil iba do suflika. Vo svojej hudbe sa snazim spojit estetiku s myslienkou, ktoru chcem v texte prezentovat, a kedze "samomluvou" zatial netrpim, zalezi mi na tom, aby sa moja hudba dostala aj k ostatnym (bez ohladu na rentabilitu), co samozrejme vobec nevylucuje moj osobny zazitok pri tvoreni a interpretovani. Ale mozno sa to casom zmeni... neviem...

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 19 čer 2012 21:12

z mojho pohladu je otazka, do ktore kontextu vasa hudba zapada, je podla mna zle polozena, ale to vzide neskor v mojom prispevku.

Ja robim hudbu tak povediac pre seba. Ale snazim sa to robit tak, ze to budu pocuvat aj ostatny a preto to robim tak, aby to bolo pocuvatelne, ale hlavne je, aby sa to mne pacilo. Som nazoru, ze ked sa paci moja hudba mne, urcite sa to bude pacit aj ostatnym. Mozno sa to bude pacit len jednemu cloveku a mozno x milionom, toto velmi neriesim.

Dalsia vec, rad by som sa hudbou zivil a preto by som chcel robit hudbu do hier alebo filmu. Kedze koncertovanim vlastnych veci neviem ci by som nevyzil (klasicka hudba). Tu by podliehala hudba mojou tvorbou tym, ze by som si uz nemohol dovolit tolko experimentovat. Musel by som robit viac menej na ''prikaz'' /poziadavku niekoho ineho, ale s tym ze v tej hudbe by bolo aj cosi zomna, cize tak aby sa to pacilo aj mne, cize aj keby som robil nieco, co ma nebavi, tak pretransformovat tak, aby sa mi to aspon trochu pacilo.

nuendo
Vybavení

Příspěvek od nuendo » 19 čer 2012 21:29

nikdy nemozes vediet koho tvoja muzika oslovy...
a ked uz zacnes produkciu prisposobovat dopytu, tak tomu sa uz hovori priemysel :-)
asi najrozvinutejsi hudobny priemysel maju Nemci (asi aj USA stoji za zmienku), dokonca oni maju aj ten spominany trh... aj ked uz aj u nich sa kradne, stahuje a napaluje

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 19 čer 2012 21:30

Ja si skladám - robím hudbu sám pre seba a keď sa to niekomu inému páči je to jeho problém... :)

soimmo_two

Příspěvek od soimmo_two » 19 čer 2012 22:46

Nepodceňujte skládání "do šuplíku". Občas dostane člověk nějaký kšeft (ohudebnit nějaké video) třebas a pak se mu kopec hudby, která je jen jeho a nemusí za ni nikomu platit, velice vyplatí. Hudba nemusí být jenom samostatná, ale taky to může být podkres.
Jirka Štolfa

biscuit

Příspěvek od biscuit » 19 čer 2012 22:55

u me je to jasny: slava, prachy, rostenky a jeste hromady koksu na akcich zadarmo :-)

Odpovědět