Prenoska na nahrávanie

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
JUMPER

Prenoska na nahrávanie

Příspěvek od JUMPER » 04 kvě 2017 09:43

Ahojte, idem si kupovať platne, na ktorých sú nahrané loopy rôznych starých bicích, ktoré chcem následne zdigitalizovať a použiť ich v produkcii.
Vedeli by ste mi poradiť vhodnú prenosku, ktorá bude minimálne snímať okolitý šum ?
Doma mám Ortofon Qbert, čo sú zrovna viac hracie prenosky. Budget do 150 euro.

Za všetky rady vopred ďakujem.

biscuit

Re: Prenoska na nahrávanie

Příspěvek od biscuit » 04 kvě 2017 14:49

zadna prenoska nesnima okolity sum. prenosky se lisi hlavne v tom, jak dokazi zpracovat chveni hrotu. qbert konkretne neznam, ale na tvuj ucel ti myslim v pohode postaci cokoliv nezniceneho od ortofonu. dulezitejsi podle me bude predzesilovac, kvalita gramofonu a zejmena kvalita a/d prevodniku a samotnyho procesu - nastaveni zaznamu, editace, postprodukce (jen muj nazor).

smog

Příspěvek od smog » 05 kvě 2017 13:43

Na samplování se mi nejvíc osvědčil Shure Whitelabel, má to takovej hodně plnej zvuk a přijde mi, že na něm desky míň praskají, než na jinejch jehlách, třeba Ortofony mi na tohle přijdou hodně špatný, ale je fakt, že jsem měl jenom ty levnější kusy...
Ni Maschine, JBL LSR4326, Oktava 319, Shure SM7B, RME Fireface 400, Serato, Technics1200

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 06 kvě 2017 22:44

o šumu to uplně není, spíš to chce vyprat desky a nemít aušus gramec, kde je slyšet motor ... a DJ přenosky hrajou všechny blbě imho

http://www.goldring.co.uk/record-cartri ... i/1042.htm já má tohle a moc pěkně prokreslenej zvuk, každopádně to chce mít seřízenej gramec a nahrávat celej track a střihat až v počítači
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 kvě 2017 00:55

moje teorie je spis, ze kazda prenoska, na ktery je navalenejch 30g misto 15g hraje blbe ;-)
troufnu si rict, ze neznam od tech renomovanejsich vyrobcu neco, co by hralo vylozene blbe. ale uznavam, ze jsem trosku min narocnej, nez tomas (a to naprosto uprimne, staci mi proste o neco min ke spokojenosti - aniz bych byl nejaky zvukovy prase - to je proste fakt, mozna je to jen mensi rozlisovaci schopnost na moji strane) ;-)

Odpovědět