Prezentace na Světovém Kongresu muzikoterapie

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Prezentace na Světovém Kongresu muzikoterapie

Příspěvek od Ivo » 08 črc 2014 19:47

Kdyby někoho tato oblast zajímala - právě jsme na Světovém Kongresu muzikoterapie v rakouském Kremsu instalovali náš zvukový a hudební terapeutický prostor plný unikátních nástrojů - speciální sestava 14 laděných měděných gongů, obrovské tubullar bells, rezonanční terapeutické lůžko, koncertní monochord, sundrum, kantele K-14, viola d'amore a spousta dalších nástrojů. Až do soboty tady budeme mít pravidelná sessions včetně prezentace ve velkém sále (asi 1000 účastníků ze 40 zemí)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

a naši hudební sousedé přes chodbu :)

Obrázek

Obrázek

biscuit

Re: Prezentace na Světovém Kongresu muzikoterapie

Příspěvek od biscuit » 08 črc 2014 19:52

jsi ve vidni poprve? :-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 črc 2014 19:57

To není ve Vídni, ale v Krems an der Donau, viz výše ...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 črc 2014 20:25

aha :-) no ale jmena stejna...
jinak instalace hezka, ale nazivo a v cr by me to zajimalo vic ;-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 08 črc 2014 20:34

Já vím že Rakušani mají často "česká" jména, ale že mají Wolfganga Amadea Mozarta a zároveň i Wolfganga Vrzala mi přijde úsměvné :)

Naživo v ČR je to k dispozici permanentně :) http://lecive-nastroje.cz/cz/odkazy.html

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 18 říj 2014 17:30

Takže po nějaké době od této prezentace a po dvou měsících práce velkého mistra se zhmotnilo to na co jsem dlouho čekal a zmíněná unikátní sestava léčivých alikvótních gongů je tady :)

Jedná se o 15 precizně vyladěných speciálních léčivých gongů s alikvótní úpravou každého z nich ... Na rozdíl od předchozí sestavy je to tentokrát laděné na 440 Hz a tóny v rámci "archetypální" pentatoniky začínají níže

A když se tyto gongy rozeznějí postupně všechny ... co dodat :)

Aby to nebylo málo, tak k těmto gongům mám ještě dále k dispozici přesně stejně naladěné dvoje malé rotující zvukové vlny a jedny veliké rotující zvukové vlny + 7 pulzních trubic http://lecive-nastroje.cz/cz/eshop/kovo ... ny-70.html http://lecive-nastroje.cz/cz/eshop/kovo ... ce-66.html

To všechno dohromady je už docela pěkný úlet ..

A díky tomuto ladění se k tomu všemu dá navíc připojit ještě s dalšími nástroji (vyzkoušeli jsme to včera s violou) a to je zase další úroveň

Kolik tato sestava stojí, raději nebudu říkat :wink: Je jediná svého druhu v celé Evropě ..

Poprvé se tyto gongy veřejně rozezní na nadcházejícím semináři a koncertu ve švýcarském Zoffingenu za 3 týdny ...a pak i na olomoucké mezinárodní konferenci Společný Prostor.

Stojan se zatím ve formě lokálního prototypu též "vylaďuje" a do finální verze a rozměrů se dostane časem (bude určitě o něco nižší)

Obrázek

Obrázek

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 19 říj 2014 09:47

Pekny, akorat me udivuje, ze to je naladene na 440 a ne na popularnich 432 Hz:)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 19 říj 2014 09:50

No, na 432 nebo tak nějak byly naladěné ty co jsme měli v tom Kremsu. Ale těch 440 bylo moje speciální přání, aby se s tím dalo hrát s jakýmikoliv jinými nástroji. A hraje se s tím opravdu zajímavě. Pokud by to bylo naladěné níž, bylo by to v tomto ohledu nepoužitelné

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 19 říj 2014 10:40

ja jen, ze jsem narazil na internetu na spoustu propagatoru ladeni 432, kteri tvrdi, ze to je o mnoho lecivejsi, nez 440:) Tak jsem rad, ze ses nenechal zblbnout;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 19 říj 2014 10:46

Já nejsem příznivcem těchto esoterických pohádek :wink: Podstatné je podle mě co a jak se na nástroje hraje, ne od jaké frekvence jsou naladěny ...

Odpovědět