Problém HOMEMADE studio

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
prezistance

Problém HOMEMADE studio

Příspěvek od prezistance » 30 led 2016 12:51

Zdravim,

rekl jsem si, ze si splnim sem a zacnu popznovlna tvorit muziku. Koupil jsem si monitory (HS7), Scarlett 2i2, pěkný stůl, blablabla..

No problem je, ze mi repraky nehraji tak, jak bych chtel. Pri 120 az 130Hz mistnost rezonuje. Vim, ze je v setupu mistnosti urcite nekde chyba (obyvatelny pokoj). Pomohli byste amaterovi? :)

modra - okno
hnědo-cervena - skrin
zelena - monitory
modra - zidle
cervena - postel
oranzova dvere
zluta - stůl

Po cele mistnosti je koberec. Tusim, ze bude problem s tzv. bassovými pastmi.

Dekuju predem za jakoukoliv radu :) :)
Přílohy
mistnost.png
mistnost.png (13.53 KiB) Zobrazeno 820 x

dendy

Re: Problém HOMEMADE studio

Příspěvek od dendy » 30 led 2016 13:47

v prvom rade. y som medzi postel a stol postavil nejaku stenu - idealne sadrokarton alebo aspon prenosny paravan.. potom naparavo nalavo basstrapy.. a predok vrch a zadnu stenu neajke "trojuholniky proti ozvene.. vedla skrine by som dal este police a na ne knhy (to paradne rozbija ozvenu)..

prezistance

Příspěvek od prezistance » 30 led 2016 14:32

Kdybych mezi stul a postel dal paravan - nemam tusen, kde se da nejakej dobrej koupit tak do 2 tisic, a na okno dal nejaky mohutny rolety/zavesy.

Jak je to jeste s monitory, kdyz jsou v rohu (hs7 maji bassreflex v zadu) X monitory v rohu kde je bass trap?
Ten muj zmineny problem, pri frekvencich 120hz-130hz (dost se to bije občas, třeba Fleetwood Mac - Go Insane (live) je neposlouchatelny. Jeste premyslim, ze bych postel prohodil s tou velkou skrini a stul dal presne do stredu te steny (ted je vic v levo) - pomuze to nejak? nedovedu si predstavit, mit mezi posteli a stolem Paravan a jeste do rohu zeď x paravan daval bassytrapu.
Dekuju moc :)

Stan

Příspěvek od Stan » 30 led 2016 15:31

Jeste by jsi mohl popremyslet postavit stul pred okno a skrin dat vedle postele. Jinak s Bassreflexem dozadu predpokladej odstup od steny min 30cm. Navic je ta mistnost krychle takze tam budou nasobit nody a antinody takze to nikdy nebude idealni a pokud vyresis jeden problem vyskytne se dalsi. Nicemene vse se da je to jen otazka kompromisu.

prezistance

Příspěvek od prezistance » 30 led 2016 16:28

Panove, kde se da poridit levnější akustická pěna, bass trapy a podobně? Auralex mi příjde drahý. Kdysi jsem nasel stranku, kde prodavali snad za 150kc/m2, ted se ji nemuzu dopatrat.

Ono to okno nebude vadit celkovemu projevu mistnosti? Neni potreba ho teda nejak zakryvat?

A nebo jeste lepe, nezante nkoho kdo se takovou realizaci homemade studii zabyva? :)

xdudy

Příspěvek od xdudy » 30 led 2016 18:29

Bastrapy se daj udělat třeba z Isoveru Uni -funguje to dost dobře a vyjde to nejlevnějc, tady nejaký info:
zvuk/jak-vyresit-akustiku-maleho-domaci ... 6-195.html

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 31 led 2016 00:12

prezistance : V Bauhause predavaju lacne peny ..

Odpovědět