Produkce na zakázku

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
homolabilis

Produkce na zakázku

Příspěvek od homolabilis » 09 říj 2017 23:58

čaute,
pár lidí po mně chce vytvořit beat, nebo celkově produkci tracků na rap, hiphop apod. Zajímá mě jestli je nějaký zavedený systém, jak se postupuje? Myslím v tom smyslu, jestli se nedřív dělají vokály a do nich se tvoří hudba, nebo naopak. Nebo jestli rapper pošle, jak by si představoval refrén (zarapovaný třeba jen do clicku ve stejným bpm) atd.

Pro mě jako pro producenta by bylo ideální udělat beat, poslat vokálistovi, ať do něj zarapuje song nebo aspoň naznačí co by do toho kterého místa dal a já se tomu zase přizpůsobil a dodělal hudbu tak, aby to sedělo a hodilo se k sobě. Ale většina lidí, kteří po mně chtějí produkci postupují stylem něco udělej a pošli mi to, chci do toho něco zarapovat.

Naskýtá se mi otázka, jestli je něco se mnou blbě, nebo dělám pro nesprávný lidi. Přece když si někoho najdu, aby pro mě udělal hudbu, tak bych měl vědět, co bych chtěl zhruba udělat, měl bych mít představu o tempu, náladě tracku příp. nástrojích atd.

Abych to shrnul, otázka pro ty, co pro někoho skládají beaty nebo dělají celou produkci: Jaký je váš workflow?
Snad pochopíte, co jsem se snažil popsat a nepošlete mě do prdele za debilní dotazy, fakt mi to vrtá hlavou :D:)

Liquid Sound
Profesionál

Re: Produkce na zakázku

Příspěvek od Liquid Sound » 10 říj 2017 02:01

Možná je to moc old school rada, ale proč se jednoduše nesejdete a dotyčný ti nepustí nějaký věci na Youtube pro představu? Doptávat se na podrobnosti tj. jak píšeš třeba tempo a/nebo nástroje můžeš hned na místě. 8)
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

homolabilis

Příspěvek od homolabilis » 10 říj 2017 08:03

on je z opačného konce republiky, takže to řešíme přes chat. Skype by byl asi lepší, ale spíš narážím na problem asi špatné komunikace, nebo toho, že dotyčný se moc nevyjadřuje k tomu jak co udělat (ale třeba je to standard a já čekám moc :D )
Kdyby si někdo povolaný, kdo už nějakou chvíli produkuje trhl trochu času a popsal mi, jak celý proces od domluvy, že pro někoho dělám hudbu po release probíhá u něj, byl bych moc vděčný :wink:

Je mi jasný, že u každého to je trochu jíne, ale aspoň v kostce. Produkuju 3 roky, ale na zakázku první věc

Rudys

Příspěvek od Rudys » 10 říj 2017 12:49

A jedná se jenom o vytvoření beatu nebo o kompletní celý track včetně vokálů? V tom je trochu rozdíl a od toho se samozřejmě odvíjí i cena. Je rozdíl dát někomu track a vokály si nahraje, vymixuje a následně celý track vymastruje sám než když děláš celý track od začátku i do konce sám. Navíc pokud se jedná o někoho nezkušeného, tak může nahrávání vokálů zabrat i celý den. To už pak záleží, jak se dohodnete na ceně. (Jestli si budeš účtovat cenu i za nahrávání vokálů v tvém studiu, kolik bude stát mix a kolik master)

Jinak k tvému dotazu. Já bych osobně dotyčnému poslal tvé portfólio beatu a ať si vybere beat jaký se mu líbí, do něho pak nahrál vokály, udělal mix a master. :D

homolabilis

Příspěvek od homolabilis » 11 říj 2017 09:34

Vokály si nahraje a zmixuje někde ve studiu. Pošlu mu hotový nezmastrovaný track.

Tak jak píšeš by to bylo ideální, hlavně dělat hudbu až do beatu s vokály, naopak mi to příjde jako hloupost. Příjde mi logické dělat hudbu podle nálady vokálu, aby to sedělo. On po mně právě chce poslat hotový track bez mixu a pak si dodělá vokál. Já tím pádem nemám představu, do čeho dělám hudbu.

Příště už to budu řešit jinak

btw když jsme u těch cen, kolik byste si vy vzali za to, co jsem popsal? Já počítám tak 1000-2000

Rudys

Příspěvek od Rudys » 11 říj 2017 12:50

Tak mu pošlete hotový track, když jinak nedá. Lepší je dle mého vybírat z určitého portfólia umělce. Cena se těžko odhaduje. Záleží na mnoha faktorech a taky na tom jaké máte jméno jako producent. Vše se odvíjí od náročnosti dané skladby, takže těžko takhlens říct z hlavy. 8)

Odpovědět