rada pro začátečníka

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Furion

rada pro začátečníka

Příspěvek od Furion » 04 zář 2009 19:15

před půl rokem sem objevil fruity loops, ale zatim se mi nedaří složit nic kloudnýho. Nikdy sem na nic nehrál, hudbě se nevěnoval a tak sem před nedávnem začal hrát na klávesy v domnění, že se mi pak bude skládat líp. Máte pro mě ještě nějakou radu, aby mi šlo skládání líp? Jestli třeba znáte nějaký postupy při skládání, tak se oí ně můžete podělit.

rastis

Re: rada pro začátečníka

Příspěvek od rastis » 04 zář 2009 19:54

ruku na srdce. myslis si o sebe ze mas na to talent ? ak si dokazes odpovedat ano, tak nepotrebujes absulotne ziadne dalsie rady :wink:

jackies

Příspěvek od jackies » 04 zář 2009 20:02

Nějaký šprýmař odsud si založil jen nový účet.

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 04 zář 2009 20:21

tak mě to napadlo, tak jsem se trochu obával, co to spustí...
Obrázek
live free or die!

komasix

Příspěvek od komasix » 07 zář 2009 09:52

jackies píše:Nějaký šprýmař odsud si založil jen nový účet.
myslím že nee.

delay

Příspěvek od delay » 07 zář 2009 10:40

Rada1: Možná se vyhnout takovýmhle fórům, pač je tady plno egoistů a machýrků, kteří ti akorát dokážou, že jsi nula...
Rada2: Zkus maximálně zkoumat ten SW, nechtěj za každou cenu vytvořit skvělou věc, spíš zkoušej, co jak funguje a co to dělá se zvukem. Zkus třeba pro začátek používat samply (i loopy), aby ses třeba jen naučil aranžovat a poslouchej, jak postupně každý zvuk ovlivňuje frekvenční spektrum toho druhého. Až pochopíš základní fylosofii, můžeš zkusit začít používat sofistikovanější nástroje a instrumenty vyžadující něco více než jen umístění na dané místo v čase (sampl) atd... ZÁKLADEM VŠEHO JE ALE URČITEJ NUTNEJ HUDEBNÍ POTENCIÁL a pocit, že musíš něco vyjádřit prostřednictvím hudby... Pokud jsi "jen" další drsnej týpek s kšiltofkou na stranu a chceš dělat hiphop pač je to in, tak to jako motivace a vložená duševní energie třeba nebude stačit...

psk501

Příspěvek od psk501 » 07 zář 2009 16:47

Furion píše:před půl rokem sem objevil fruity loops, ale zatim se mi nedaří složit nic kloudnýho. Nikdy sem na nic nehrál, hudbě se nevěnoval a tak sem před nedávnem začal hrát na klávesy v domnění, že se mi pak bude skládat líp. Máte pro mě ještě nějakou radu, aby mi šlo skládání líp? Jestli třeba znáte nějaký postupy při skládání, tak se oí ně můžete podělit.
Poslouchat poslouchat poslouchat, zkusit okopcit treba cely track, to by ti mohlo pomoct zjistit jak to vlastne funguje, osvojit si ruzne postupy. Pokud jsi "jen" další drsnej týpek s nagelovanou hlavou a chceš dělat techno pač je to in a chces mit taky profil na idj.cz, tak to jako motivace a vložená duševní energie třeba nebude stačit...

atom

Příspěvek od atom » 07 zář 2009 19:58

Rada: ber si k srdcu radu od listonosa a pyska 501
"BOLD,HUMOROUS AND VISUALLY STRIKING."

http://www.myspace.com/atomsoffury

Cyril

Příspěvek od Cyril » 07 zář 2009 21:36

Furion: a jakou chces delat hudbu? zanr... zkus to trosku popsat... co nejpodrobneji
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

nathanael

Příspěvek od nathanael » 07 zář 2009 22:08

Furion: Doporučil bych předně studium hudební nauky. Alespoň ty základy jako intervaly, stupnice, akordy a tak dále, by člověk co chce dělat muziku měl ovládat.

FL Studio má v Piano Roll nabídce přednastavené akordy (chords) a stupnice (scales), tudíž zde lze hledat první látku pro praktické učení, velmi doporučuji. Vězte ale, že je to na dlouhé lokte a ve výsledku to není vůnec triviální, hlavně u tóniky, harmonie atd. I tak ale přeji mnoho zdaru a pokud to myslíte vážně, obstaral bych si nějakou učebnici základů hudební nauky.

jackies

Příspěvek od jackies » 08 zář 2009 01:14

nathanael píše:Furion: Doporučil bych předně studium hudební nauky. Alespoň ty základy jako intervaly, stupnice, akordy a tak dále, by člověk co chce dělat muziku měl ovládat.

FL Studio má v Piano Roll nabídce přednastavené akordy (chords) a stupnice (scales), tudíž zde lze hledat první látku pro praktické učení, velmi doporučuji. Vězte ale, že je to na dlouhé lokte a ve výsledku to není vůnec triviální, hlavně u tóniky, harmonie atd. I tak ale přeji mnoho zdaru a pokud to myslíte vážně, obstaral bych si nějakou učebnici základů hudební nauky.
Imaginárnímu Furionovi jste teď asi přivodil psychickou újmu.

Přesně takovou "BLBOST NEMAJÍCÍ HODNOTU" bych poradil, a také radím a prosazuji v každém mém "kritickém" příspěvku.
Bohužel jste mě Horste s ní "zrovna" předběhl.

Ještě bych dodal, že vše, co mu radíte DOUFÁM ! není vztaženo i na el. taneční hudbu.
Tam jsou tyhle věci , u několika, zaplať pánbůh JEN několika zdejších uživatelů, nežádoucí a jakákoliv zmínka, že by ta muzika MOHLA
obsahovat takové věci, je dostává do stavu bílých krvinek při úraze.
To byste panečku dostal jmen.
Navíc by tam podle Vaší rady už v ní někdy nic nezbylo, protože o rytmice se nezmiňujete.

btw :
To byl opravdu můj poslední příspěvek na mé bezdůvodné osočování v jiném topiku.
( přečtěte si prosím mé příspěvky, co vy na to ? )
Nabídl jsem vám rozpravu po PM ke konfrontaci vašich námitek, s tím, co sem na EZ píšu, ale nechcete jí využít. Třeba jste jí ale také přehlédl :)

A.GAUCHE

Příspěvek od A.GAUCHE » 09 zář 2009 20:20

jackies píše:Nějaký šprýmař odsud si založil jen nový účet.
Tiez ma to napadlo, len neviem co to znamena "šprýmař". :-D

Cyril

Příspěvek od Cyril » 09 zář 2009 23:50

A.GAUCHE: vtipalek... anglicky joker :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

A.GAUCHE

Příspěvek od A.GAUCHE » 09 zář 2009 23:55

Cyril píše:A.GAUCHE: vtipalek... anglicky joker :)
Dik za vysvetlenie :-) Tak to je celkom fajn, cakal som horsie ;-)

Odpovědět