Remixování, samplování atd.

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
elektri

Remixování, samplování atd.

Příspěvek od elektri » 20 bře 2007 10:57

Čau přátelé,

chtěl bych získat nějaké informace o tom, co musím vše udělat abych mohl vydat remix nějaké starší pecky a také jak to se samplováním nahrávek.

Co si můžu dovolit ??? Kdo mi to dovolí ??? Za kolik mi to dovolí ???

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 20 bře 2007 11:28

Tie iste otazky posli autorovi :-)
Kedysi u mna nahravala kapela cover Mike Oldfielda, napisali na Sozu, preposlali nasu otazku na oddelenie prav a kompetentna pani poslala formular, ktora piesen z akeho albumu atd... a to sa potom posiela na schvalenie autorovi, resp. jeho zastupeniu, kde sa rozhodnu na kolko ta osklbu :-)

elektri

Příspěvek od elektri » 20 bře 2007 12:07

Dík za radu, tak jsem si nějak představoval, že to bude.
Kolik chtěli za toho Oldfielda asi nevíš co ???

A i tak si myslím, že existuje i jiný způsob, například pokud to nebude officiální remix, vychází spousta předělávek čehokoliv a nechce se mi věeřit, že ke všemu dal povolení majitel práv.

Jak je to například se Soukupovým hitem "Láska je Láska" je to origoš Prince, zaspívaný česky a práva tím očividně porušena nejsou?!

kexik

Příspěvek od kexik » 20 bře 2007 12:27

elektri píše:Dík za radu, tak jsem si nějak představoval, že to bude.
Kolik chtěli za toho Oldfielda asi nevíš co ???

A i tak si myslím, že existuje i jiný způsob, například pokud to nebude officiální remix, vychází spousta předělávek čehokoliv a nechce se mi věeřit, že ke všemu dal povolení majitel práv.

Jak je to například se Soukupovým hitem "Láska je Láska" je to origoš Prince, zaspívaný česky a práva tím očividně porušena nejsou?!
nemyslim ze je to prince... podla mna je autorom nejaky profesionalny skladatel a soukup platil... autorovi sa inak neplatia nejake horibilne prachy, teda, nie su to drobne, ale clovek by cakal vacsie sumy

elektri

Příspěvek od elektri » 20 bře 2007 12:42

kexik:

rozhovor s Onřejem Soukupem ZDE

V téhle souvislosti mě napadá váš hit Láska je láska?

Jasně, já jsem Princeovi šlohnul rif. Vždyť je tak hezký - buch, buch, čach. Vůbec si s tím nelámu hlavu. V baroku byla čest pro skladatele, když si druhý vzal část jeho díla a vsunul ji do svého. Tenkrát na to byli pyšní, tak co má být. A věřte mi, že kdybych to chtěl zastřít, tak jsem rif změnil a nikdo by nic nepoznal. Ale takhle jsem Princeovi složil hold.

Shodan

Příspěvek od Shodan » 20 bře 2007 12:55

kexik: Je to Prince... tuším že Alphabet Street.
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

Shodan

Příspěvek od Shodan » 20 bře 2007 12:56

-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

kexik

Příspěvek od kexik » 20 bře 2007 13:05

ja tu pesnicku poznam, samozrejme... len som si nie isty ci je autorom prince, kua. autor a interpret su dve veci

Shodan

Příspěvek od Shodan » 20 bře 2007 13:13

kexik: Prince je samozřejmě i autorem - skládá si všechno sám. A texty píše i pro jiný. Svoje první album nahrál tak, že sám osobně hrál na všechny nástroje - jeden po druhým. Prince už je holt takovej :wink:

LUPO

Příspěvek od LUPO » 20 bře 2007 13:17

remix i coververzi si muzes udelat od koho chces, akorat musi byt v pripade vydani uveden originalni autor skladby , nesmis zmenit ani jedno slovo z textu a NESMIS ten text mit v bookletu. Jinak tva prdel pozna stredovek.

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 20 bře 2007 23:32

Elektri, okolo toho Oldfielda boli veselosti, presne detaily nepoznam, len namatkovo - mali poslat preklad textu slovenskej cover verzie prelozeny do anglictiny, nasledne im kapela pisala, ze ide predsa o instrumentalnu skladbu, myslim ze to bola ta znama tema tubular bells, potom zase bolo potrebne zadat nakolko sa budu diat v aranzmane zmeny oproti originalu, co vzhladom na to, ze ta kapela mala v merku progresivny rock, boli zmeny znacne, nakoniec sa dohodli ze to poslu vo finalnej podobe, co nasledne zatrhol sef kapely, ze nebude dokoncovat nieco co nevie ci moze vyst na cd no a tak si ujo Mike nadalej sklada tie svoje pacha mamy, inak jeho posledna tvorba vcelku zufalstvo :(

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 bře 2007 00:09

inak ..mozno mierne OT ale je to z podobneho sudka .. Kedysi uz dost davno sme robili dake multimedialne CD a kolega tam chcel dat ako podmazovu muziku JARREho .. Tak volal na SOZU alebo co to vtedy bolo .. Ze co by stali dake prava a co treba spravit atd atd .. Pani hodne dlho nechapala o co ide , ale CD , co su multimedia ... atd .. A vo finale mu povedala, ze nech sa na to vykasle.. ze to aj tak nikto nezisti, ze sme to tam pouzili ..

LUPO

Příspěvek od LUPO » 21 bře 2007 09:48

pytkin: moje rec. pokud se toho cd neproda milion kusu, tak to nikoho nezajima a kdyz se toho milion kusu proda, mas dost penez na to, vyresit to s pravnikama :)

Tua

Příspěvek od Tua » 21 bře 2007 09:50

remix i coververzi si muzes udelat od koho chces, akorat musi byt v pripade vydani uveden originalni autor skladby , nesmis zmenit ani jedno slovo z textu a NESMIS ten text mit v bookletu. Jinak tva prdel pozna stredovek.
jasně a to samé platí i pro sampling....musí být uveden autor, label, rok atd. atd. .. podobně jako je to u filmů ke konci titulek ... třeba první desky cypress hill sou toho plný :)

Odpovědět