Rezonovanie PC skrine - tipy na odstranenie

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
kexik

Příspěvek od kexik » 30 dub 2008 08:45

najlacnejsie riesenie je toto:
http://www.amazon.de/Geh%C3%A4use-Coolt ... 657&sr=1-5
odstrani hluk z motora hdd, ale stale pocut hlavicky a disk musi byt ofukovany ventilatorom, inak sa prehrieva, plati aj pre najchladnejsie modely
vyraba to vela firiem, je aj riesenie kde ke disk gumenym vlaknom pripevneny na taku plechovu vanicku, ktora sa dava do 5.25 pozicie
optimalne riesenie:
http://www.amazon.de/Silentmaxx-8004-HD ... 657&sr=1-4
kombinacia hlinikovej rebrovanej skrinky a teplovodivej gumy vnutri, ktora jednak odvadza teplo na ten hlinikovy obal a jednak tlmi hluk. toto riesenie urobi tichy disk s akustickym managementom nastavenym na tichy mod v podstate nepocutelnym, vratane pohybu hlaviciek. link je len priklad, porovnatelnych vyrobkov je na trhu dnes asi 10

co sa tyka tlmenia rezonancii skrine z tenkeho plechu, mas 3 moznosti: kupit lepsiu skrinu, bud z hrubej ocele, hlinika alebo akrylatu; kupit tlmiacu penu a nalepit ju na bocne panely, urobit to same pomocou kusa karimatky a chemoprenu. riesenia su zoradene podla klesajucej ceny, ale aj ucinnosti :)

este pohladam link na tie gumene "srobky", su to take tvarovane kusky gumy, ktorymi sa pripevnuju ventilatory namiesto srobiek... kupil som taku celu sadu na odhlucnenie pc v pixmanii, ale urcite to dostat aj jednotlivo
s tym aj ventilator so zodratym loziskom sice zacne byt pocut, ale nezacne robit HUUUU

Wohma

Příspěvek od Wohma » 30 dub 2008 09:30

Jen dodam, ze kopie Silentmaxu typu Acutake HD Silencer se prilis nevyplati kupovat, velmi casto situaci akorat zhorsi - disk se totiz v uzavrenych krabicich velice rad prehriva.

Ja mam skvele zkusenosti s http://www.agen.cz/produkt/19338/ZALMAN ... na-HDD.htm
Nejlepsi je dat ho do 5,25" pozice, kde clovek oddela celicko (nebo pokud je estet tak tam muze dat nejakou mrizku), zalepi vsechny bocni otvory na vetrani a podobne nesmysly a koupi si zdroj 12cm fanem a popripade jeste tichy 80mm vetrak dozadu do skrine na vyfuk vzduchu ven. S timto setupem se mi podarilo dosahnout naprosto neslysitelneho kompu (obcas je to docela psycho, kdyz clovek nevi, jestli ten pocitac jede, nebo ne), ktery byl zaroven dobre chlazeny a nestalo to ani moc penez. Ale asi to nebude fungovat pro kazdeho, kdyz ma nekdo vic disku nebo treba hodne topici grafiku, tak by to nemuselo stacit.

nooly

Příspěvek od nooly » 30 dub 2008 11:59

nebo jednoduse hdd pridelat na gumicky, vibrace to odstrani uplne...

dano

Příspěvek od dano » 30 dub 2008 12:10

nooly píše:nebo jednoduse hdd pridelat na gumicky, vibrace to odstrani uplne...
ako myslis ze pridelat na gumicky? kam ich das? medzi sroby?

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 dub 2008 12:17

Já mám disky řešené tak, že jeden, ten (kapacitně) menší a systémový, o kterém vím, že nevibruje ani nerezonuje, mám v tomto - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=26022
což si nemůžu vynachválit, fakt se mi to líbí. No a ten druhý, větší, který vím, že vibruje (stačí na něj sáhnout) mám jen v takových speciálních gumových šroubech (tuším od Zalmana), které teď bohužel nemůžu nikde najít, abych dal odkaz. Je to v pohodě, zepředu na to fouká jeden 80x80 ventilátor, který je oba uchladí naprosto báječně, jak je tam ještě ten hliníkový pasiv, tak teploty rapidně klesly.
Těch pasivních hliníkových rakví na disky se bojím, já bych si to do toho nedal - už jen kvůli tomu, že do některých se ten disk napevno přilepí a zakryje dírky s nápisem "do not cover", takže záruka nevim nevim, já radši věci nechávám tak, aby se daly někdy buď reklamovat nebo prodat.

Řešení větráků + gumové šroubky neznám (spíš nemám), ale mám větráky, které mají ty gumové tlumiče již v sobě (jak už jsem psal). Myslím, že to je tento - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35791
Celý větrák, tedy to, co se točí, je usazené na gumových nožičkách, které zajistí, že se nic na kostru přenášet nebude. Vůbec, ta guma pomůže dost. Jen je třeba dát pozor na to, že ne všude jde takový ventilátor dát, třeba do zdroje jsem ho nenarval, tam mám obyčejný Arctic Cooling. Tuhle značku můžu fakt doporučit, jsem s nimi dlouhodobě spokojen - žádnému (ani tomu nejlevnějšímu modelu) ještě neodešla ložiska, což je to hlavní. To se nedá třeba říct o nějakých Primecooler svinstvech. Třeba jsem koupil od nich 3x po sobě 40x40mm ventilátor a vždycky po pár dnech až týdnech začal rachotit - odešla ložiska. Takže never more. A bohužel se mi to stalo i s ventilátorem stejné velikosti, ale od kvalitní firmy Xilence, takže nevím, co si o nich mám myslet, asi jsou tyhle 40x40mm nějaké prokleté, nebo mě nemají radi ;)

Ono asi jestli tě to hodně štve, spíš bych koupil pořádnou a bytelnou bednu. Těmito způsoby co ti tu radíme se to dá vyřešit, ale já osobně můžu říct, že bych si radši koupil novou bednu (a nepodstupoval tyhle pokusy), i když na tu, co mám, už jsem prostě tak nějak zvyklý.

Radit nějaké tlumící hmoty dovnitř skříně tady asi nemá smysl (to hlavně není moc řešení - jestli je problém, měl by se vyřešit a tohle tam dávat až třeba jako bonus k celkově tišší sestavě), protože to spíš vidím do tématu Tiché PC, kde se toho řešilo o podobných věcech fakt hodně, možná nebude na škodu si to tam prolistovat.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 dub 2008 12:21

dano píše:
nooly píše:nebo jednoduse hdd pridelat na gumicky, vibrace to odstrani uplne...
ako myslis ze pridelat na gumicky? kam ich das? medzi sroby?
ten harddisk potom musíš dát do té pozice, jako je CD-ROM (3/4 nebo jak se tomu říká). O tom ti píšu, že se prodávají takovéhle tlumící gumové nožičky pro disky...jen to nemůžu najít, možná to později dohledám, nebo někdo jiný tady...ať už dáš ale harddisk do čehokoliv, tak budeš muset použít jedině ty větší pozice, do těch malých původních se ti nic nevejde...

Vuid

Příspěvek od Vuid » 30 dub 2008 23:49

HDD by mel byt prisroubovan k necemu kovovymu, ne zavesenej na nejaky gume...kvuli chlazeni.
Ja mam systemovej hdd namontovanej v pozici pro fdd mechaniku tak, ze mu kousek kouka ven ze skrine a kolem nej se natahuje studenej vzduch do skrine. Idealni chlazeni pro hdd.

Vibrace skrine - to je nekdy tezky, nejlepsi je mit poradnej tezkej case, ten moc nevibruje. Samozrejme mam pod pc nalepeny "silent bloky" z tesneni do oken aby se vibrace neprenasely do nabytku.

kexik

Příspěvek od kexik » 01 kvě 2008 08:45

no hej, kupte si 14 kilovy rack z jednicky plechu (bez zdroja :) ) ako ja a uzeniete si zapal sliach po prenasani :)
ale je fakt ze nevibruje :)

dano

Příspěvek od dano » 01 kvě 2008 13:09

vuid: ale ved kazdy case ma svije gumene nozicky nie? tie silent bloky si kam nalepil? po celej dolnej casti?

Vuid

Příspěvek od Vuid » 02 kvě 2008 22:27

dano píše:vuid: ale ved kazdy case ma svije gumene nozicky nie? tie silent bloky si kam nalepil? po celej dolnej casti?
No prece misto nozicek! Ty nebyvaj gumovy, vetsinou jsou z nejakyho tvrdyho plastu.
Dva pruhy, nekolik vrstev...podle toho co mas za tesneni. Znat to rozhodne je. Mam takhle doma podlepeny kdeco:)

Odpovědět