Samplovací frekvence zvuku pro youtube videa

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Samplovací frekvence zvuku pro youtube videa

Příspěvek od Ivo » 13 lis 2013 19:35

Začínám ted dělat sérií videí o hudebních nástrojích pro www.lecive-nastroje.cz s tím že zvuk budu nahrávat přes studiové mikrofony a pak synchronizovat. Normálně nahrávám audio v 96kHz - rád bych se zeptal jak je to s audiem na youtube, jestli z 96 kHz není pro tento účel žádná kvalitativní výhoda a stačí 44 kHz nebo se pro video dělá spíše 48 kHz ?

Stan

Re: Samplovací frekvence zvuku pro youtube videa

Příspěvek od Stan » 13 lis 2013 19:53

Ivo YT je hlavně pro video a na kvalitu audia kašlou protože to neni jejich primární zaměření a pokud uploudneš video tak YT používá svoje kodeky 44 a 48 kHz.
Tady je něco na přečtení je to z poloviny 2012 a nemyslím že by s tím od té toby něco podstatného udělali.

http://www.streamingmedia.com/Articles/ ... 83876.aspx

Edit: Nejsem zběhlý ve videu tady by mohl pomoci Pytkin, ale co já vím tak kvůli lepší synchronizaci frames s audiem by se na audio pro video měly používat frekvence 48 či 96.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 lis 2013 20:46

ja myslim ze co sa tyka youtube , je jedno ci 44 alebo 48 .. 48 sa pouziva vo videu , lebo je to tak vsade .. vsetok HW to pouziva , atd .. cize aj v DAW sa pracuje v 48 .. ale ak vysledok pojde len na YT , tak je to podla mna jedno .. skorej vybrat spravny kodek , aby sa to potom po uploade na YT moc nerozhodilo .. je kopa navodov , ako uploadovat na YT .. ake formaty pouzit .. atd .. Ja to moc nepouzivam .. Streamujeme z vlastnych serverov .. na to sme ich kupili :)

Stan

Příspěvek od Stan » 13 lis 2013 21:17

Já jsem kdysi dělal nějaký testovací tutorialy o nahrávání. Měl jsem to takový hybrid: Snímaná obrazovka z ¨iShowU¨ obrázky z ¨ilustrátoru¨, animace jsem dělal v ¨After effects¨ Celý nahozený do Final Cut a exportovaný Compressorem. Vždy jsem používal na audio 48-ku. Ted' jsem na to koukal. Hodil jsem to ale do šuplíku do tý doby než pořídím opravdu silnou mašinu protože při renderování projektu či jen animací jsem si mohl dojít na oběd. :(

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 14 lis 2013 10:56

audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

skeld

Příspěvek od skeld » 15 lis 2013 19:53

Youtube prasi obraz i zvuk docela dost, o neco lepsi vysledky dosahuju na Vimeu. Zajimalo by me jaky je kvalitativni rozdil, kdyz ma clovek nejaky ten placeny profil.

Odpovědět