Seminare zvukariny

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
hero

Příspěvek od hero » 25 úno 2006 19:58

no podle mne zalezi na kazdem cloveku ,,osobitne,, co si z toho odnese,ale to je podle mne jedno,proste hledam jen dostupne moznosti jak se zdokonalit v tom co mam rad a co delam kazdy den,abych to delal lip,a z tvrzenim vse potrebuje svuj cas se nespokojim,chci vyuzit fsech dostupnych moznosti,no ale urcite si myslim ze kdyz uz nekdo plati dejme tomu 8-10 000 za kurz tak musi sakra vedet proc to dela ne,,

Fractal

Příspěvek od Fractal » 25 úno 2006 20:46

za deset litru te klidne naucim i to co neumim:)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 26 úno 2006 12:50

Řekněme, že ty semináře mohou být užitečné jen pro "producenty", kteří se už dostali alespoň do stádia "vím, že nic nevím".
Tzn: zvládnuté základy fyziky, všeobecný přehled o tom, co se zhruba dá dělat se kterým audiovybavením (kompresory, reverby, mixy, ekvalizéry) a nějaké zkušenosti s produkcí a mixáží.
Já osobně bych od takového semináře očekával takové ty "všeobecné finty" - jak správně využívat kompresor, ekvalizér...
Víceméně praktické ukázky univerzálního užití a na ty osobní finty už si každý přijde sám (nebo nepřijde) ve svém studiu.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Cyril

Příspěvek od Cyril » 26 úno 2006 14:52

Co z toho delate vsichni nejaky komercni velky akce? :) Ja to myslel fakt spis tak jakoze zajdu za "kamosem z ezone" mrknout se jak neco dela ve svym studiu ,))
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

hero

Příspěvek od hero » 26 úno 2006 15:30

no cyrile takhle chodim docela casto,jenze jde o to ze ten dotycny je sice mnohem ,,popredu,,)) nez ja ale porad to neni odbornik)),,,a chapu ze kdyz nekdo umi neco delat dobre ze si za to chce nechat zaplatit,otazka je kolik a hlavne za co?

rastis

Příspěvek od rastis » 26 úno 2006 21:33

Roky skusenosti su neprenosne. Tiez moc neverim na system <i>"... ukazte mi nejake finty, dajte mi nejake tipy..."</i>, aj ked by sa to zislo aj mne.

rastika

Příspěvek od rastika » 26 úno 2006 23:29

ja hovorim ze tipy a triky su hlavne na urychlenie prace a rozne speciality
si skuseny zvukar bude skor nechavat pre seba.roky praxe sa nedaju nahradit nejakymi seminarmi pretoze pri nahravani moze nastat tolko
nepredvidatelnych a zaujimavych situacii a kolko krat pomoze aj nahoda!
to si treba zazit

LUPO

Příspěvek od LUPO » 26 úno 2006 23:50

nejdrazsi na tom, je to pochopeni pravdy, jak to vlastne doopravdy je ..... ze? :twisted:

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 úno 2006 00:01

Tak tohle tema nejak evidentne nedopadlo :( No nic, vlk samotar pokracuje na sve ceste...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

delay

Příspěvek od delay » 27 úno 2006 06:44

Nezoufej Cyrile, já ti naprosto rozumím, a navíc mi tvůj nápad připadá fajn. Jen jsi možná čekal, že se tady někdo vytasí s konkrétní nabídkou...
Mě by se to taky hodilo, a neváhal bych investovat.

Možná je to tak, že ten, kdo tomu opravdu rozumí by na "nás" asi neměl čas, a ten, kdo by na nás měl čas zas třeba neví, zda tomu rozumí natolik, aby uspokojivě zodpověděl naše otázky a nudělal ze sebe debila.

???

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 úno 2006 07:37

delay: dekuju. A s tou posledni vetou jsi to podle me asi trefil naprosto presne. Ja bych teda nikoho za debila nepovazoval a rozhodne bych se mu nesmal za to, ze ma treba v racku neco od Behringeru nebo nema na konte tisic zmasterovanejch desek ,) Popravde receno jsem prave spis myslel nekoho z ty druhy kategorie, ne EW a spol.

delay

Příspěvek od delay » 27 úno 2006 07:47

No, však já si taky představoval... nějakou městskou periferii, teplej letní večer, dostatek pitiva, kuřiva (třeba i nealko a neTHC) a času... a všemožnej hardware samozřejmě.
Třeba udělat i jam session, nahrát to na live a potom koukat, jak to kompetentní osoba míchá a mastruje...

Něco, jako když jezděj chlapi na ryby... (hehe).
To by bylo asi krásný...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 úno 2006 08:08

delay: presne tak ,) akorat bez thc a klidne i bez toho masteringu ,) snad se to jednou postesti... aaach uz aby bylo jaro ,)

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 27 úno 2006 10:52

No... S těmy kurzy to vidím dost nereálně. Ecson to napsal úplně přesně. Já si myslím, že prokousat se tím budeme muset stejně sami. Prostě stát se profíkem není zadarmo. Stojí to spoustu času a úsilí. To přece není o penězích. Je to i o vytrvalosti, každodenní dřině. Je to ponoření se do jednoho velkého procesu. Prostě skládání hudby to není jako když přijdete domů a pustíte si telku. To musí v člověku celou dobu být. Je s tím spjata spousta činností, které člověka dělají lepšími, angličtina, hledání na netu, získávání nových kamarádů a především neustálé zkoušení, laborování, při kterém se často podaří vymyslet něco nového, zajímavého a neoposlouchaného.... z čeho má člověk na konec stejně velkou radost.

Jinak jak psal Cyril poklábosení na návštěvce u někoho ve studiu o tom, jak kdo co dělá nebo nedělá je dobré a většinou pro obě strany přínosné.

delay

Příspěvek od delay » 28 úno 2006 08:06

Ondrashi, já si právě myslím, že Cyrilovi, a nakonec i mě šlo hlavně o tu druho část ...poklábosení na návštěvce u někoho ve studiu... a ne, že ze sebe chceme dělat profíky. Třeba se jen přátelsky dozvědět pár užitečnejch rad ohledně zvukařiny, snímání nástroje apod., a to vše v pohodový atmosféře. Nééé, že někomu budeme brát know-how.

Jinak to, co jsi psal o skládání a přístupu k hudbě je samozřejmě pravda. Bez toho procesu se se to neobejde...

Odpovědět