Servis TC Electronic

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Gavue

Servis TC Electronic

Příspěvek od Gavue » 19 zář 2011 08:37

Zdravím všechny,

nemáte někdo zkušenosti s pozáručním servisem produktů od firmy TC Electronic v České nebo Slovenské republice? Zjištuju, že je to celkem problém.... :?
Díky za každou radu, zkušenost, popř. kontakt.

PELF
Profesionál

Re: Servis TC Electronic

Příspěvek od PELF » 19 zář 2011 09:03

Donedávna jim servis dělal Mediatech Chrudim, teď bych se asi zkusil zeptat u CZ prodejce, kterého TC uvádějí na svých stránkách - http://www.audiomaster.cz případně u našich sousedů http://www.mediatech.sk/servis/servis/
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Gavue

Příspěvek od Gavue » 19 zář 2011 13:45

Diky za tipy. Začal jsem prověřovat. Audiomaster mi sdělil, že servisují pouze produkty zakoupené z jejich distribuce. Ještě zkouším Mediatech.sk
Zatím díky

Gavue

Příspěvek od Gavue » 20 zář 2011 09:27

Tak Meiatech.sk dělá pozáruční servis, ovšem cituji:
Dobry den,
ano vykonavame aj pozarucny servis vyrobkov TC Electronic,
zial pre tento vyrobok vyrobca neposkytuje ziadne nahradne diely a servis sa riesi vymenou za nove zariadenie (vzhladom na jeho cenu).
Takze v tomto Vam nedokazeme pomoct.

Budu tedy rád za jakékoliv další tipy. Díky všem.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 20 zář 2011 09:56

no .. ja myslim , ze by debate prospelo , keby si napisal , o jaky vyrobok sa jedna..

nixx

Příspěvek od nixx » 20 zář 2011 11:39

Se servisem TC Electronic je v ČR problém. Pro MediaTech to dělal nějaký pan Procházka, ale taky nedostával žádné náhradní díly - neměl je ani MediaTech. Nevím, z jakého důvodu. Každopádně, když jsem problém řešil přímo s podporou TC Electronic, poslali mi náhradní díly z Dánska zdarma :-)

Gavue

Příspěvek od Gavue » 21 zář 2011 08:54

Pytkin píše:no .. ja myslim , ze by debate prospelo , keby si napisal , o jaky vyrobok sa jedna..
Pytkine, jedná se o atuneator Level Pilot, který jsme spolu asi před měsícem řešili na fóru. Dostal jsem se k jednomu z druhé ruky ale se závadou, takže se pokouším ho spravit. Za pokus to stojí, je to opravdu skvělá věc.

http://www.tcelectronic.com/levelpilot.asp

Závada: při otáčení knobu levý monitor "škrčí a praská" a místy i úplně vynechává signál pro levý monitor. Nevím, ta lepší varianta by byla nějaká chybka v konektorech - to musím ještě prověřit. Ta horší varianta by byla přímo v knobu. Do toho se pouštět sám raději nebudu. Tuším, že pod gumovou pryží bude šroub abych se tomu dostal do střev, ale nejsem až tak elektrotechnicky nad věcí, abych věděl co a jak, takže do toho ani nechci nějak neodborně zasahovat. Třeba tam může být špatný jen nějaký kontaktní spoj....., těžko říct. Je dost možné, že by to dokázal spravit i nějaký zdatný elektrotechnik...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 zář 2011 10:10

ja myslim ze v tom zariadeni je len potenciometer nic viac .. takze ak to skrci , nebude to problem konektorov ale toho potenciometra .. neviem ci sa to bude dat opravit .. resp. asi len vymenou toho potenciometra ..

Saly

Příspěvek od Saly » 21 zář 2011 13:37

Taky by me zajimal servis t.c. Mam na displeji M-One vypadeny nejaky znaky......chtelo by to novej. Vymenu bych zvladnul sam. Jen sehnat ten displej.

kexik

Příspěvek od kexik » 21 zář 2011 13:48

Pytkin píše:ja myslim ze v tom zariadeni je len potenciometer nic viac .. takze ak to skrci , nebude to problem konektorov ale toho potenciometra .. neviem ci sa to bude dat opravit .. resp. asi len vymenou toho potenciometra ..
presne tak... na 99% tam bude nejaky maly alps alebo piher... ten sa musi zohnat a vymenit, na to netreba autorizovany servis, stacia sikovne rucicky a spajkovacku. netreba nijake know-how. skusil by som beznych opravarov elektroniky

sax

Příspěvek od sax » 24 zář 2011 18:43

před cca rokem jsem řešil servis TC Electronic G-major.Dotazoval jsem tehdejšího dovozce Mediatech CZ.Servis řešili zasláním do TC SERVISU v Dánsku.Jelikož samotný procesor v bazaru se dá sehnat za 4 - 5000 tisíc a dle tehdejšího zdělení podobnou závadu kterou jsem měl fakturovali jinému zákazníkovi částkou 7000,-kč jsem opravu již neřešil.Po nějaké době mě to nedalo protože jsem s výrobky TC spokojen zkusil jsem využít služeb MIDI servisu v Brně.Sice jim vše dlouho trvá,v servisu samotném to vypadá jako na smetišti, ale k mému překvapení po cca 4 měsících byl efekt opraven a cena 1450.- kč.
Již mě řešili pár oprav a byl jsem s opravou spokojen ----- jen doba čekání je opravdu dlouhá ---- volat a neustále se připomínat po termínu předpokládané opravy.Někomu to nemusí vyhovovat ale jsou schopni opravit za slušné peníze co jinde v rámci servisu posílají mimo ČR a pozáruční oprava převyšuje cenu výrobku samotného ( pokud se jedná o starší elektroniku)

Odpovědět