sláva a prachy...ten nejlepší cíl?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby

<t>Chcete být slavní, bohatí a uznávaní?</t>

Ano, proto dělám hudbu...
3
11%
Ani ne...
10
36%
Nevím, co příjde, to příjde...
15
54%

Celkem hlasů: 28

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 22 úno 2008 23:28

Pytkin píše:EXCOM : nemas pravdu .. su proste ludia co robia hudbu .. je to ich praca a zarabaju si tak .. tak isto ako programator .. dostanes ulohu a naprogramujes program .. skladatel dostane tie ulohu a napise hudbu .. proste je to tak ..
viem presne co mas na mysli ale uplne nemozno suhlasit( aspon ja teda nie ).. ako som povedal je to o devalvaci umenia na uroven remesla alebo kieho frasa :)

samozrejme, aj filmova hudba je len zakazka ktora je dobre zaplatena, cize mozme hovorit o Remesle Skladatel-Komponista filmovej hudby..

samozrejme aj Rhytmus alebo ako sa ten kexikar( kexik, nejak si sa sem nechtiac pritrafil :D ) pise zije z hudby cize ho mozme povazovat za pracujuci lud :)

ale v podstate mate ty a bassline vlastne pravdu... chapem jej ale nestotoznujem sa s nou.. je u mna hudba a hudba...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 úno 2008 23:34

excom : iste je rozdiel medzi tym , ked niekto pise hudbu na zakazku a ked niekto len tak komponuje , ked ho nieco dobre napadne .. Ale v oboch pripadoch je to hudba .. Su skutocne ludia , ktory sa komponovanim zivia a je to praca ako kazda ina .. Trebars zrovna to programovanie .. Aj tam musi clovek ukazat kusok "umenia" ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 22 úno 2008 23:38

spary globalizacie nasiakly aj do hrobov klasikov...
vlastne mate pravdu, pozeral som sa na to ocami dedinskeho chlapca ktory prvy krat pride do velkomesta a pozna pravdu a svet ktory mu hovoril babicka, dedusko a pol vesnice :)

kexik

Příspěvek od kexik » 22 úno 2008 23:48

vzdy to tak bolo... este aj zobraci ako bach alebo schubert pisali na zakazku, i ked nie tie najlepsie veci zo svojho diela. taky handel, napriklad naopak napisal na objednavku skvele veci (water music napriklad)
ale nie to som chcel. po uznani tuzi len clovek, ktory ziadne nedosiahol (alebo si mysli ze nedosiahol). ked nejaku mieru uznania dosiahnes, prestanes si ho vazit a vsimat. beztak ludia ktori ta uznavaju, ti akurat lizu prdel. nakoniec vzdy inklinujes k ludom, ktorych uznavas ty. ked je tvoje a ich uznanie porovnatelne, zvyknu sa z nich stavat priatelia. ale uznanie samotne je malo vyznamna hodnota v zivote, je to len taky indikator tvojich kvalit, ktory by ale nemal byt dolezity. vezmi si trebars toho bacha... to je hudobnikov pribeh par excelence

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 22 úno 2008 23:51

kexik : jasne o tom zadna :D.. chciet byt uznavany, je nieco ako chciet byt pekny a potom clovek dopadne ako Majkl Dzekson... kexe a suche pletenky moze teraz tak akurat zrat..

aj ked teda Majkl je vysoko uznavany.. o tom zadna... ale s tou krasou to prehnal chalan

rastis

Příspěvek od rastis » 23 úno 2008 10:49

Pytkin píše:EXCOM : nemas pravdu .. su proste ludia co robia hudbu .. je to ich praca a zarabaju si tak .. tak isto ako programator .. dostanes ulohu a naprogramujes program .. skladatel dostane tie ulohu a napise hudbu .. proste je to tak ..
samozrejme...

ak si mam dat ruku na srdce, tak keby som mal talent, usilovnost a stastie Hansa Zimmera, kludne by som sa velmi rad zivil pracou co robi aj ja... take tie reci, ze hudba je umenie a to je cosi viac a to s peniazmi nema mat co docinenia... to su blbosti a kraviny. alebo je podla niekoho lepsie chodit do nejakej civilnej prace a doma po nociach si dotovat drahy konicek a robit si nejake "umenie" pre 3 ludi, co to pochvalia na ezone ?

kexik

Příspěvek od kexik » 23 úno 2008 10:58

rastis píše:
samozrejme...

ak si mam dat ruku na srdce, tak keby som mal talent, usilovnost a stastie Hansa Zimmera, kludne by som sa velmi rad zivil pracou co robi aj ja... take tie reci, ze hudba je umenie a to je cosi viac a to s peniazmi nema mat co docinenia... to su blbosti a kraviny. alebo je podla niekoho lepsie chodit do nejakej civilnej prace a doma po nociach si dotovat drahy konicek a robit si nejake "umenie" pre 3 ludi, co to pochvalia na ezone ?
preco nie? myslim ze zproesneho hladiska je trebars moj civilny job zaujimavejsi ako robenie hudby alebo nedajboze zvukarina. robit ho ako konicek je nezmysel, kdezto hudba ako konicek, to ide... aj o tom to je

rastis

Příspěvek od rastis » 23 úno 2008 11:08

kexik - hej, kto ma ake ambicie...moze to niekto citit tak, ze hudba je "iba" konicek... akurat by som povedal, ze taki ti "naozajstni" muzikanti, ktorych pozname a pocuvame, hudbu ako konicek vacsinou nemali. vacsinou sa jej venovali naplno... a pokial sa jej teda clovek ma venovat naplno, je fajn, ked sa s nou dokaze trebars aj uzivit...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 23 úno 2008 12:03

rastis : vobec si nepochopil co som pisal ... toto je vysoko abstraktna tema a da sa formulovat akokolvek.. napises odpoved na pytkina a uz sme ten moj "nazor" zriesili na tejto strane a uznal som ze maju pravdu a ja nie... a potom znovu sem napises to iste co uz bolo zodpovedane... :) trosku mimo kontext...

ale samozrejme mas pravdu...
rastis píše:hudbu ako konicek vacsinou nemali. vacsinou sa jej venovali naplno...
otazkou je ked sa clovek niecomu venuje naplno ci je to PRACA...
rastis píše:ked sa s nou dokaze trebars aj uzivit...
ked sa niecim dokaze niekto uzivit, to ale hned neznamena ze je to PRACA, moze zarabat peniaze na akciach( ale sa kurna narobil ten clovek :) ).. ja sa tu len snazim povedat ze robit hudbu nie je praca ako taka... a neni to trebars ani umenie uz dnes... a fakt si neviem predstavit ze hra na gitaru alebo klavir znamena pracujem.. o tom ma nikto proste nepresvedci..

ak sami verite tomu co tu pisete, tak ste devalvovali samich seba na remeselnikov... otazka potom znie: "Ste remeselnici?" ;)

ale toto vyzera na tazky flame vsetko.. este sa tu pohadame a budeme zrat suche pletenky... 8)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 23 úno 2008 12:43

EXCOM: doufám, že ne, že se tu nepohádáte, to jsem určitě neměl v úmyslu ;) zajímalo mě prostě, jaký kdo na to má názor (ale jinak jo, je to trošku provokativní téma)...další věci co z toho můžou vyplynout, už jsou něco jiného, ale předpokládal jsem to a vyplynuly...konkrétnější radši nebudu...

rastis

Příspěvek od rastis » 23 úno 2008 13:02

EXCOM - jasne, ze su aj muzikanti - remeselnici. filharmonici normalne cvakaju kartu a chodia do prace hrat.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 23 úno 2008 13:19

rastis : vlastne hej, uplne som vynechal koncertnych hracov.. mas recht...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 23 úno 2008 13:41

Zivim se programovanim, nekdy i hudbou a nekdy zvukem. Pokud to clovek dela na zakazku, tak v tom v podstate neni rozdil - snazim se podle sveho svedomi odvest dobrou praci. Pak delam hudbu, ktera na zakazku neni, jako konicek. Motivace je tam trochu jina, ale opravdu nevim, jestli bych si mel vic vazit ty hudby na zakazku, nebo ty co delam jen tak.

A byt slavny, bohaty a uznavany. No jo, chci:) Ale je to jen jedna stranka veci - z evolucniho hlediska tim proste buduju svuj image pred samickama. Druha stranka veci je predavani informaci dal do spolecnosti - chci ostatnim lidem neco sdelit, predat pocity, nalady, nazory. A treti stranka delani hudby je hledani a poznavani sama sebe.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 23 úno 2008 15:18

EXCOM píše:bassline tak ako malovanie obrazov nie je praca.. je to umenie..
lol

how esoteric...

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 12 bře 2008 23:41

dendy píše:finta je v tom ze ten kto "chce byt niekto" v skutocnosti nikdy "niekto" nebude...
pokud se bavíme o slávě a o bohatství tak ti uvedu minimálně jeden příklad o kterém bezpečně vím bohužel že chtěl být "někdo" a rozhodně byl "někdo". Adolf Hitler(ten rozhodně svého času byl bohatý a slavný...)! myslím si že takový člověk(který vynikne) může být v jakémkoliv oboru, nejen v hudbě, nebo "ovládnutí světa".....(nevím jak nazvat obor ve kterém AH vynikal :D)

takový člověk je ale maximálně jeden ze sta milionů.....většinou když někdo chce být JEN slavný tak se nikdy slavným nestane - takto to nefunguje
Naposledy upravil(a) S_Bühler dne 12 bře 2008 23:48, celkem upraveno 8 x.

Odpovědět