Sluchatka k MP3 - vyber

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Wohma

Sluchatka k MP3 - vyber

Příspěvek od Wohma » 17 lis 2009 12:43

Pri nahravani klaves s nasi kapelou jsem z jistych duvodu delal kontrolni poslechy na mych Koss Porta Pro a byl jsem VELMI prekvapen, ze nektere nastroje nejsou VUBEC slyset (akusticka kytara, bubny) a nektere jsou naopak silene osolene (kytary), kdezto jak na mych monitorech, tak na spotrebnich bednach a jinych sluchatkach (AKG K44) to hralo naprosto bez problemu a na vsech docela podobne (v ramci moznosti). Uvedomil jsem si, jak moc pravdepodobne Porty kazi moji predstavu o spravne znejici hudbe, jelikoz to jsou moje sluchatka na cesty - kdykoli nekam jdu, tak posloucham. Dost mozna na ne posloucham i casteji nez na monitorech, rozhdone pokud jde o cizi hudbu, takze si myslim, ze bych tohle nemel podcenovat.
Proto by me zajimalo, zdali existuji v dostupne cenove relaci nejaka sluchatka, ktera hraji trochu verneji. Necekam od toho kdovijak analyticky presnou reprodukci, od toho mam monitory a uplne jina sluchatka, ale s HD580 po ulici chodit nehodlam ;)

Moje otazka tedy je: Existuji sluchatka v cenove relaci rekneme do 2000 (beru samozrejme i ze zahranici), ktera budou hrat vyrazne presneji nez Porty?
Moje pozadavky:
- nechci spunty (i kdyby hraly sebelip)
- nechci zadna velka sluchatka, velikostne nejlepe neco a la Porta Pro
- bud sluchatka s tylnim mostem (Porta Pro) nebo s klipem za usi (KSC35)
- rozumne dlouhy kabel (abych nemusel mit pod bundou srolovano 5m prebytecneho kabelu)

V hledacku mam zatim tyhle modely:
- Sennheiser PX100/PX200
- Sennheiser HD218/HD228 (?)
- mozna zajimave modely ma AKG a Audio-Technica, ale v jejich sortimentu se nejak nedokazu zorientovat

Pri hledani jsem na zadny podobny thread nenarazil, vzdy jen thready o peckach nebo o velkych studiovych sluchatkach, kdyby tu neco bylo, tak budu rad za odkaz.
Diky

kexik

Re: Sluchatka k MP3 - vyber

Příspěvek od kexik » 17 lis 2009 16:18

obavam sa ze v tejto kategorii nic portam zadok nenatrhne. pridaj si do zoznamu este igrado, ale aj tie budu horsie

Wohma

Příspěvek od Wohma » 17 lis 2009 16:21

To prece neni mozne :) I pitomy AKG K44 za par stovek hrajou vyrazne rovneji...

kexik

Příspěvek od kexik » 17 lis 2009 16:31

no tak ich nos na ulicu ;)
holt, rozmerove obmedzenia maju na svedomi maly menic a zle akusticke riesenia. fyziku neochcijes... btw su tie tvoje porty ok? nie su zasvinene alebo jednoducho stare? lowcost sluchatka nehraju dobre naveky. zajdi do dakeho obchodu a porovnaj si ich zvuk s novym kusom. vymenu menicov by slo urcite zariadit v ramci "dozivotnej zaruky"

Wohma

Příspěvek od Wohma » 17 lis 2009 16:40

Ony jsou prave relativne nove, ale uz by mely byt rozehrane... Az mi dojdou z reklamace zpet KSC-35, tak to jeste porovnam s tema, ale mam pocit, ze ten zvuk byl dost podobnej (aby taky ne, kdyz maji stejne menice).
Jinak ja uplne mala sluchatka nepotrebuju, ale zas nechci nic velikosti HD580 apod... Myslim, ze se da rict, ze hledam supraauralni sluchatka, tam by zadny velky cibule byt nemely.

rastis

Příspěvek od rastis » 17 lis 2009 16:52

a to pises o vlastnych mixoch, ze Ti tak na tych sluchatkach hraju alebo Ti tak hra na nich hocijaka hudba ?

Wohma

Příspěvek od Wohma » 17 lis 2009 16:57

To je snad jedno, dulezity je, ze na trech nezavislych reprodukcnich systemech, z nich minimalne jeden hraje urcite vyrazne verneji, to zni vyrazne jinak. Je celkem jasny, ze Porty nehrajou zdaleka tak jako studiovy monitory, ale ze to bude az tak propastny rozdil jsem prave poznal na svym mixu.

Jinak klasika je, ze kdyz neco posloucham nejdriv v MP3 prehravaci a pak si tu pustim na bedny, tak tam slysim uplne novy nastroje a cely to zni jinak. Tohle bych prave rad eliminoval :)

rastis

Příspěvek od rastis » 17 lis 2009 17:23

Wohma píše:To je snad jedno...
no ani nie - mne ke sa stane, ze moje mixy zneju v ramci pomerov na nejakom trebars aj uplne zlom systeme inac, tak hladam chybu v tom svojom mixe. pretoze si myslim, ze dobre zmixnute nahravky maju pomery +/- dobre na hocicom... teda ako som spravne porozumel Tvojmu dotazu... ze lacne sluchatka maju vsetky uplne ine frekvencne vyznenie je zase dalsia vec...

Wohma

Příspěvek od Wohma » 17 lis 2009 22:03

Vzdyt pisu, ze ten rozdil slysim i na komercnich nahravkach, ale v tom mym konkretnim mixu to bylo extremni. A podle me neni chyba jen v mixu, kdyz ten mix zni dobre a podobne na Mackie HR824, AKG K44 a bednickach Genius.

Nejde tady ale o ten muj mix, ten mi jen tak trochu otevrel oci, jde o to, ze poslechem na takovych sluchatkach se mi posunuje ten muj vnitrni referencni bod, moje predstava toho, jak zni komercni nahravky - ony tak totiz ve skutecnosti nezni, a to je ten problem.

Prave tomu lacnemu frekvencnimu vyzneni se chci vyhnout... Mam teda zvysit cenovou hranici? Je neco drazsiho, co me nezruinuje a bude vyhovovat zadani?

Tudy

Příspěvek od Tudy » 17 lis 2009 23:16

Wohma píše:Vzdyt pisu, ze ten rozdil slysim i na komercnich nahravkach, ale v tom mym konkretnim mixu to bylo extremni. A podle me neni chyba jen v mixu, kdyz ten mix zni dobre a podobne na Mackie HR824, AKG K44 a bednickach Genius...
Tak tohle mi nějak nejde do palice.
Na KPP se určitě nedá profesionálně míchat, ale za tu cenu jsou to podle mě nejlepší sluchátka, co se dají koupit. Rozhodně mi to, co z nich leze, přijde mnohem pravdivější, než jakékoli monitory do 10tis.Kč .
Jde o to, vědět, že přidávají basy (a to celkem dost) a přikrášlují na výškách, ale jinak jsou celkem v pohodě a třeba detaily jsou na nich v téhle cenové relaci až neuvěřitelný. Jestli máš pocit reálnějšího poslechu z nějakých bedýnek Genius (se zkreslením 5% při 3W), tak je něco ve Tvém vesmíru špatně.. :)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Wohma

Příspěvek od Wohma » 18 lis 2009 00:19

Uf, nevim jakto, ale vzdycky to vezmete ze spatnyho konce.

Tak to zkusim maximalne zjednodusit:
1) Vim, ze Porta Pro nehraji zdaleka verne - jako spousta dalsich sluchatek, zvlaste v tomhle segmentu. Da se rict, ze v podstate vsechny :)
2) Muj konkretni mix znel na trech ruznych reprodukcnich zarizenich v podstate stejne, kdezto na Porta Pro NAPROSTO jinak. Nejde tu o nuance typu "vic slysim cinely, min basu", slo o to, ze nektery nastroje nesly slyset vubec. Proste byly uplne vymazany, myslel jsem, ze jsem je v DAWu omylem mutnul. Da se rict, ze tam nic nehralo spravne, kdezto na vsem ostatnim, na cem jsem to zkousel (dnes jsem dodatecne zkousel i konzumni pecky, kde to taky znelo priblizne tak, jak ma), to znelo dobre.

Z toho mi vychazi, ze Porta Pro hraje vyrazne jinak nez bezna sluchatka a bezne bedny, a proto je chci nahradit necim, co hraje "normalneji". Jedine, co me v tuto chvili napada, je to, ze jsou opravdu nejak rozbite, jinak si to nedokazu vysvetlit.

jardatop

Příspěvek od jardatop » 18 lis 2009 01:33

Nechces sem nejakou tu ukazku dat? Ja mam Porta Pro i K55, tak bych to zkusil, jestli je to opravdu tak, ze nejsou slyset nektere nastroje vubec.

kexik

Příspěvek od kexik » 18 lis 2009 13:05

no nemozem si pomoct al e vychadza mi ze mas vadne porty. mozno su menice v protifaze alebo mas tam skrat medzi kanalmi alebo neviem. osobne suhlasim s tudym, maju hrb na 80Hz cimpadom si vymyslaju basy ale stredy a vysky tam su, a relativne dost neutralne

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 lis 2009 13:17

mozno ma dako prerusenu zem .. a hraje mu protifaza .. alebo nieco podobne ..

kexik

Příspěvek od kexik » 18 lis 2009 13:20

Pytkin píše:mozno ma dako prerusenu zem .. a hraje mu protifaza .. alebo nieco podobne ..
presne to som mal na mysli. vtedy su sluchatka zapojene v mostiku medzi oboma zosilovacmi a hraju L-R, cim samozrejme vsetky mono nastroje zmiznu, vratane vacsiny basov

Odpovědět