SonicCell In a OUT kable

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
dano

SonicCell In a OUT kable

Příspěvek od dano » 30 pro 2012 22:28

Ahojte, prosim o radu, akymi kablami mam ist do a z Roland SonicCell, nakolko v manualy nie je uplne explicitne napisane, ci ide o symetricke alebo nesymetricke vstupy a vystupy.

Najskor popis zapojenia (SonicCell pouzivam aj ako modul aj ako zvukovku k DAW):

Roland SonicCell s PC DAW = USB kabel
Yamaha Motif OUT do Roland SonicCell IN = ???
Roland SonicCell OUT do NAD IN = ???

Prave tie otazniky potrebujem doplnit, teda ci mam pouzit symetriku na vstup do SonicCellu z Motifu a na vystup zo SonicCellu do zosilnovaca NAD).

Vyrobcovia uvadzaju v manualoch nasledovne specifikacie:

Roland SonicCell:
Output jacks (L/MONO, R)
Input jacks (MIC/GUITAR/LINE(L), LINE(R)) (MIC: 1/4 inch phone type or XLR type(phantom power) / GUITAR: 1/4 inch phones type(always Hi-Z) / Line (L): 1/4 inch phone type, LINE (R) (1/4 inch phone type))

Yamaha Motif:
LINE OUT OUTPUT L/MONO, R ( 1/4" jack)

Este otazka - mozem nieco pokazit ked pouzijem len symetricke kable aj ked nemam istotu ze ide o symetricke konektory?

Dovod pre ktory to riesim - jednak to chcem mat spravne a zaroven pokial zapnem aj Motifa a mam zaroven USB zp SC do compu, tak pri vyssich hlasitostiach pocut jemny ruch. To by sa tiez mohlo symetrikou odstranit aspon ako som uz niekde pocul.

Diky moc za radu.

Pytkin
Moderátor

Re: SonicCell In a OUT kable

Příspěvek od Pytkin » 30 pro 2012 23:05

Ak pouzijes symetricke kable, tak nic nepokazis.. Ak budu nesymetricke konektory, tak sa len minus spoji so zemou.. Motif ma symetricke vystupy? Ak ano, asi by som si zaletoval specialny kablik..

dano

Příspěvek od dano » 30 pro 2012 23:11

no pri Motife tiez uvadzaju velky trt. to co som napisal... pre mna je ale podstatne to co si povedal - teda ze symetrikou nic neepokazim ani ked mam nesymetricke vstupy a vystupy.... dobre som pochopil? dokonca by to mohlo byt este viac bez roznych ruchov...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 pro 2012 23:12

Ak su I/O nesymetricke, tak symetricky kabel je len plytvanie peniazmi.. Nic pozitivne nenastane..

dano

Příspěvek od dano » 30 pro 2012 23:58

tak jo. lebo niekde som tu uz cital ze symetricke kable mozu lepsie zabranit pripadny ruchom a brumom a inej pliage...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 31 pro 2012 00:23

To hej.. Ale musia byt aj symetricke vstupy a vystupy... Potom to zmysel ma..

dano

Příspěvek od dano » 31 pro 2012 00:34

jo dik

Odpovědět