Soundforge - ktera verze stabilni?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Soundforge - ktera verze stabilni?

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 20 led 2014 22:13

mam trochu problemy se soundforgem, rad bych koupil kvuli praci nejakou novejsi verzi, ale jejich oficialni demo mi obcas zamrzava. nemuzu se ale dozvonit na support, protoze ten je jen pro registrovane majitele, ale tim bych se rad stal zase jen, pokud by to fungovalo bez crashu. mate nekdo dobrou zkusenost s v11 na win7? obcas pri operacich se schrankou (ruzne kopirovani pomoci ctrl+c ctrl+v ctrl+x... z ruznych oken otevrenych v SF) to proste zamrzne, zahlasi apphang a musim ho shodit...

je tohle znama vec, nebo mam neco spatneho u sebe? za rady a napady budu moc vdecnej. mam soundforge rad a treba wavelab moc nedavam. ale neni tak levny, abych ho kupoval s vedomim, ze neni vporadku.

Amorph
Moderátor

Re: Soundforge - ktera verze stabilni?

Příspěvek od Amorph » 20 led 2014 23:47

mam koupenou verzi 10. Prosel jsem verze od 4.5 az k desitce a padaj vsechny:) Nakonec delam vetsinou v osmicce, ktera mi prijde ze pada relativne min nez devitka i sedmicka a zaroven ma celkem vse co potrebuju. Desitka sice uz skoro nepada, ale uz ma trochu zmeneny workflow a nevyhovuje mi (napriklad prace s crosfades), takze tu zapinam jen na nejake extra featury. 11 jsem zatim nezkousel.

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 21 led 2014 00:17

dostal jsem ted odpoved od kamarada, ktery s tim dela intenzivne, a doporucil jako nejvetsi drzak verzi 5.5 z roku 2001, pry od doby prevzeti sony to jde z kopce. hm :] jenze ja doufal v podporu VST. a teda nevim, jak se dostat k takovy legacy verzi. davat nejakych 6 tis. za novou, abych mohl pouzivat 13 let starej program, hmmmmmmmm ;]

ad x-fades: co presne ti vadi? mne v tom demu vadilo, ze implicitne nastavoval pri operaci mix crossfady po obou stranach, ale potom jsem nasel v preferencich misto, kde to jde zmenit (nastavit na 0ms a tim se toho zbavit).

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 led 2014 01:08

x-fades: aha, tak tohle jsem nejak nenasel. Ale i tak ja jsem si nejak zvyknul na ten crossfade dialog, kde jsi mohl i udavat, od kolika do kolika db ten fade bude a zvlast pro src i dst a to imho v tom novym nejde.

Bohuzel s vyberem verze ti vic neporadim, jsou to lamy ty Sonaci. Super workflow takhle zmrvit.

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 21 led 2014 01:13

kdyz sis tedy koupil v10, muzes si od nich stahnout kteroukoliv legacy verzi?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 led 2014 01:38

to bohuzel asi ne...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 21 led 2014 10:51

a wavelab ti opravdu neprirostl? mne teda taky vzdycky podani vlny a efektivita ty nejzakladnejsi prace (cut) prisla u sf na lepsi urovni. funguju ted nejakej patek bez s.e. a vse delam v cu, ale je to ocistec, takze bych mozna o necem taky premejslel. mne ten wl vyhovoval zase vic na praci s vst a rozhodne byl stabilnejsi. a co si pamatuju, tak kdyz se stal nejakej crash, po znovuotevreni se myslim backup vzdy otevrel (akorat se myslim neotviralo nastaveni vst racku, ale to si nejsem jistej). wl i sf jsem mel vzdycky jen tbb :-(

demsky

Příspěvek od demsky » 21 led 2014 11:55

Najstabilnejsia je verzia 4.5 :) Vam casto kape? Mne v novsich verziach pomohlo, ked som nastavil v nastaveniach performance Windowsu prioritu nie programov, ale background services.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 21 led 2014 15:37

biscuit píše:a wavelab ti opravdu neprirostl? mne teda taky vzdycky podani vlny a efektivita ty nejzakladnejsi prace (cut) prisla u sf na lepsi urovni. funguju ted nejakej patek bez s.e. a vse delam v cu, ale je to ocistec, takze bych mozna o necem taky premejslel. mne ten wl vyhovoval zase vic na praci s vst a rozhodne byl stabilnejsi. a co si pamatuju, tak kdyz se stal nejakej crash, po znovuotevreni se myslim backup vzdy otevrel (akorat se myslim neotviralo nastaveni vst racku, ale to si nejsem jistej). wl i sf jsem mel vzdycky jen tbb :-(
s wavelabem jsem neprisel na dost rychly workflow. tehdy jsem to nezjistoval, ale potrebuju batch processing a skriptovani a nevim, jestli to ma. SF rulez, ale pri praci s clipboard proste obcas nejak nezvlada.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 22 led 2014 01:52

WL batch má, ale skriptování asi ne (nicméně všechny fíčury verze 7 - novější nemám - jsem ješte nezkoumal, nebyl čas...).

P.

demsky

Příspěvek od demsky » 26 kvě 2016 17:29

http://www.audiomediainternational.com/ ... ines/05536

haha :) ale v podstate je mi to jedno lebo ja stale pouzivam SF 4.5 este od Sonic Foundry
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 26 kvě 2016 19:36

Doupgradoval jsem se k verzi 10.0e (Build 507) a už asi 5 let na ní jedu vcelku bez problémů. Na druhou stranu softům od Sony není radno věřit, jsou to velmistři přes nestabilitu a pády, ale já jsem jim za to nakonec vděčnej, páč jsem díky tomu objevil Reaper! :)
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 kvě 2016 23:49

Zrovna vcera mi SF9 padal ako hrusky ..

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 27 kvě 2016 09:29

Tak zkus desítku :wink:
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 27 kvě 2016 10:58

v praci mam tohle a chodi to na Win 10 bez problemu. Ani jsem si nevsiml, ze by starsi verze padaly

http://www.sonycreativesoftware.com/audiostudio
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Odpovědět