SOZA

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
TranceJax

SOZA

Příspěvek od TranceJax » 27 dub 2004 20:42

caute trosku som v tomto lamer a potrebujem vediet naco mi je SOZA ked vydam track na vynile a neake kompilacky...ako to tam nahlasit ako ich prinutit platit...hocake skusenosti su mi prinosom tak piste :D
dik
Jany

dano

Příspěvek od dano » 14 led 2006 19:54

Natrafil som na tento prispevok pri prezerani starsich threadov. Z vlastnej skusenosti mozem potvrdit, ze ci uz SOZA alebo SLOVGRAM su fakt velmi uzitocne organizacie a preto odporucam nahlasit co sa len da... Najlepsie vsetko, co vyprodukujes im hned posli a tak mas istotu, ze ked to niekam posles, tak to je aj chranene a potom to uz nemusis riesit. Treba si dat len pozor, pod cim danu skladbu zahlasis (podkladova hudba, skladba, jingel, zvucka...) Vsetko je to na stranke www.soza.sk.

A bacha aj na to, ci je tvoja hudba naozaj uplne cela tvoja vratane zvukov a samplov.

aum generator

Příspěvek od aum generator » 17 led 2006 11:08

lol
"tak mas istotu, ze ked to niekam posles, tak to je aj chranene" - chranene pred kym? :)
imho su SOZA darmozraci a nedava mi zmysel im davat peniaze, ktore pojdu Haberovi a podobnym 'umelcom'

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 led 2006 11:26

aum generator píše:lol
"tak mas istotu, ze ked to niekam posles, tak to je aj chranene" - chranene pred kym? :)
imho su SOZA darmozraci a nedava mi zmysel im davat peniaze, ktore pojdu Haberovi a podobnym 'umelcom'
pravda...

dano

Příspěvek od dano » 17 led 2006 12:03

aum generator píše:su SOZA darmozraci a nedava mi zmysel im davat peniaze, ktore pojdu Haberovi a podobnym 'umelcom'
ale ved ty im nedavas ziadne prachy... dokonca nemusis byt ani clenom... len to tam proste nahlasis...

chranene pred tym, ze v nejakej telke nebudu hrat tvoje podmazy len tak...

ja som SOZE este nedal ani korunu

aum generator

Příspěvek od aum generator » 17 led 2006 16:12

no asi zalezi na tom ze aku hudbu clovek robi. podmazy z mojej hudby keby hrali v telke tak by som bol len rad a dobre by som sa bavil a nechcel by som od nich ani korunu.

a keby to bola nejaka 'normalna' hudba, tak chranit si dielo mozes aj roznymi alternativnymi sposobmi - copyleft, alebo creative commons

http://en.wikipedia.org/wiki/Creative_Commons
http://en.wikipedia.org/wiki/Copyleft

soza su je banda darmozracov a ja taketo institucie/organizacie/ludi (rozne mafie, alebo katolicka cirkev) bojkotujem uz z principu a nemam potrebu im nic nahlasovat.
a s tym platenim netusim ako to je. my (nas label) sme im raz omylom dali nejaky poplatok zato ze vydavame album a ze to nahlasujeme....s tym ze tie peniaze dostane naspat jedine Peha a Habera . autori skladieb, ktore zahraju v radiu raz za 3 mesiace nedostanu imho nic (aspon my sme od sozy nedostali ani korunu a v radiu uz nam niekolko skladieb hrali)....toto je vyslovene organizacia ktora nahrabe peniaze pre ludi ktory ich uz takto maju imho privela.

dano

Příspěvek od dano » 17 led 2006 18:37

ale ja nie som ani Habera a ani im nic neplatim a nieco sa vzdy ujde:-)
okrem toho poplatok 300Sk rocne keby som chcel byt clenom je 5 piv v lepsom podniku. ale samozrejme je to vecou kazdeho jednotlivca ako sa rozhodne. podla mna je len dobre, ze tu nieco take existuje a haji tvoje zaujmy a musim povedat ze sa snazia a riesia kazdy podnet

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 led 2006 19:18

dano: a uz ti aj nejake peniaze vyplatili a ak ano tak kolko (ak to nieje tajomstvo :)) ?

mimochodom kamos sa chcel zaregistrovat pred cca 3/4 rokom a poslali ho uplne do rili ze az do neviem kedy vobec nove registracie neprijimaju :/

dano

Příspěvek od dano » 17 led 2006 19:24

nie su to velke peniaze, no aj to potesi... poznam aranzerov, ktory od SOZY vezmu 100 litrov rocne...

dolezite je ako to vsetko nahlasis. napriklad ak mas instrumentalku nahlasenu ako normalnu skladbu a niekde to zahraju ako podmaz, tak to padne na zlomok percenta:-) alebo je obrovsky rozdiel medzi jinglom a zvuckou. vsetko je v tabulkach na www.soza.sk.

uplne najvacsia haluz by bolo dostat svoju hudbu do zivej panoramy na STV2, to by bola ina ryza. ale im to spravil za par drobnych nejaky typek z bystrice na nejakej samohrajke, nevedel co robi a nechal sa vyplatit jednorazovo od telky:-) a oni to pekne vyuzili a teraz pustaju denne muziku za ktoru nemusia odviest ani korunu...

o tom probleme vobec neviem, nesnazil som sa zatial stat clenom...

Odpovědět