special fx fills

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
nathanael

special fx fills

Příspěvek od nathanael » 15 kvě 2007 00:34

Potřeboval bych prosím poradit nějaké sampl cd atp. pro nájezdy (fills), které by obsahovalo různorodé kvalitní efekty nájezdů v podání ambietních, i stereo (nebo klidně pseudo surround) efektů, nasamplované z kvalitních hw synthů.

Neznám na toto přesně specializovanou sbírku samplů, tak se musím zeptat. Pochopitelně si to přes komplikovanější automatizaci mohu nakroutit sám v SW synthu (jako intra), ale dám přednost něčemu nasamplovanému z HW světa, pokud to existuje, bez nutnosti jakékoliv dodatečné automatizace či úprav pro tuto konkrétní formu.

Snad jsem dobře popsal mojí prosbu - minimálně snad zdejší matadoři porozumí a pokud ne, rád to na dotaz zde dovysvětlím.
Naposledy upravil(a) nathanael dne 17 kvě 2007 12:50, celkem upraveno 1 x.

bassline

Příspěvek od bassline » 15 kvě 2007 08:31

preco s automatizaciou? Ved vyuzi modulacne moznosti...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 15 kvě 2007 08:42

uvedom si, ze u tehle samplu budes vzdycky bojovat s tempem.
myslim ze cela takovahle sekce je na Vengeance Effects vol. 1

nathanael

Příspěvek od nathanael » 15 kvě 2007 12:32

bassline: no i tak kvůli pár přechodům mi v tracku ty synthy zbytečně budou žrát výkon, pokud je potom neexportuju do wavů a to už raději použiji něco už hotového...

biscuit: já vim no, pár samplů tohoto druhu již mám, ale jsou dost staré, tak jsem chtěl mít ve sbírce něco nového a dobrého...díky za tip, to zkusim...

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 15 kvě 2007 13:40

Vsechny CD od vengeance resp. aspon vetsina obsahuje tyhle filly podle me vysamplovany z nakejch AKAIů. Ja mam teda jen Vengeance Essential Clubsounds vol.2, ale me se na tehle fillech nelibi to, ze se to porad opakuje ted slysim porad jeden a ten samy zvuk uz asi v 10 dance / trance / pop nahravkach a to uz je pekelna otrava pro me to pak zni strasne fádne jako dukaz toho, ze se s tim ty lidi neserou. Kdyz delam neco vyslovene pro sebe svou skladbu a chci se s tim poradne babrat a vyhrat si stim tak me vzdycky nastve kdyz bych tam mel mit stejnej sampl / loop apod. jako ma nekdo jinej. Kazdopadne to zkus.. zkus Minimal House CD a Essential Clubsounds vol.2 a zminene Effects.

nathanael

Příspěvek od nathanael » 15 kvě 2007 17:39

TOM-Thak: díky, zkusim...doufám, že těchhle fillů nasbírám tolik, aby se často neopakovaly...

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 17 kvě 2007 10:26

moje osobni zkusenot - puvodne sem taky sel po samplech, mam jich doma skoro terabyte, ale pouziti je mizerie :( Nakonec pouziju max. 2 loopy na bici, at se s nima nemusim delat a fills si vyjedu ve VST (Absynth treba, bomba je FM7 a FM8, popr. Albio, Blue, atd.). Nakonec to je rychlejsi a muzu si to krasne upravovat k obrazu svemu.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

nathanael

Příspěvek od nathanael » 17 kvě 2007 10:51

mno já zatim zkoušel to Vengeance Effects a je to asi to co jsem hledal...uvidím co z toho někdy použiju, ale na bicí loopy rozhodně nikdy nepoužívám, u těch mám rád když si je občas můžu upravit...

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 17 kvě 2007 11:22

jo, ja sem na bici prase - ovsem objevil sem nedavno kouzlo EQ three a sem uplne hotovej z toho, co se da udelat s loopou ;)
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 17 kvě 2007 11:31

nathanael: tak upravit si to muzes timestretching a strih dle libosti. Ja pouzivam loopy taky minimalne .. a dost casto treba jeho cast treba pul taktu a to si naloopuju upravim si z toho loop k obrazu svemu :)

nathanael

Příspěvek od nathanael » 17 kvě 2007 12:40

hlavně bicí loopy a ty efektové jsou jiná kategorie...schválně jsem nezakládal téma o drum fills, protože těch mám mraky ;) u těch efektů bych si s tím stretch nelámal moc hlavu, spíš je důležité načasování a potom to v celkové kompozici někdy zmizí i bez time stretchingu...

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 17 kvě 2007 13:15

nathanael: covece tak to bys mohl poradit zase ty mě - kde sezenu drum fills ? :) pripadne jestli je tu nejaky distributor pro CR napr. vengenace sem objednaval primo z mutekki media z Nemecka.

Odpovědět