Správa verzí dat ve studiu

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
dendy
Vybavení

Správa verzí dat ve studiu

Příspěvek od dendy » 25 lis 2015 15:38

presne z tohoto dovodu sa uz dlhsiu dobu chystam ze zacnem pouzivat SUBVERSION aj na hudobne projekty nie iba na pracu/programovanie ..

Kermitak
Moderátor

Re: Haluzoidné videá a obrázky, ale cibuľu doma nemá v byte

Příspěvek od Kermitak » 25 lis 2015 15:50

Tak kdyz do toho nebudes cpat audiodata...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 lis 2015 16:58

Kermitak píše:Tak kdyz do toho nebudes cpat audiodata...
preco nie ? na locale by to nemuselo byt pomale... a nebudem pouzivat ziadne mergovania branchov to je samozrejme blbost len klasicke verzie a moznoat vratit sa k niektorej..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 lis 2015 17:00

dendy : nestacil by time machine ?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 25 lis 2015 17:46

dendy píše:
Kermitak píše:Tak kdyz do toho nebudes cpat audiodata...
preco nie ? na locale by to nemuselo byt pomale... a nebudem pouzivat ziadne mergovania branchov to je samozrejme blbost len klasicke verzie a moznoat vratit sa k niektorej..
Co je mi znamo, tak minimalne SVN ma (mel) problem s binarnima blobama od nekolika set MB, jakmile mu jich par nacpes, muzes ocekavat leccos, od ztracenych commitu po "prepsany" data ve starych commitech. Osobne tuhle zkusenost nemam, SVN jsem opustil a presel ke "konkurenci", navic ty informace jsou starsiho data, ale ja bych to asi neriskoval. Ale myslenka je to samozrejme fajn a sam jsem nad tim parkrat premyslel.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 lis 2015 18:42

pytkin: no, time machine je pomale.. hlavne ked zalohujes cez siet... skorej by som chcel nieco co mam lokalne a co je relativne svizne a rychle... a trebas len raz za cas s normalnou zalohou odzalobujem cely adresar s repozitarom do time machine..

samozrejme mozno sa da riesit time machine na usb disk a tam by to mohlo frcat.. aj tak mam ale pocit ze time machine je pomale...

kermitak : a ake su ine alternativy nez SVN (ktore by sli rozbehat aj na OSX)

Kermitak
Moderátor

Re: Správa verzí dat ve studiu

Příspěvek od Kermitak » 26 lis 2015 11:21

No ja pouzivam jako versioning system pro programovani a ukladani konfiguraci GIT, ale s ukladanim vetsich blobu nebo cehokoliv ve "studiu" zkusenost nemam. Kazdopadne me laka to vyzkouset.
Hmmmm... ted jak nad tim premyslim, laka me napsat si nejakej tool/skript, kterej mi bude hlidat obsah adresare a pri zmene mi bude automaticky delat commit, to by melo byt snadny, mozna to zvladne primo ten jablecnej automator... Ale mozna by to slo dokonce nejak naroubovat primo na save proceduru v ruznych DAW (ale zas aby to nebylo overcomplicated :) Kazdopadne jsi mi nasadil brouka do hlavy :)

msmucr

Příspěvek od msmucr » 26 lis 2015 12:27

Přijde mi prakticky to dost zbytečné pro tenhle typ dat..
pokud bychom se nebavili o nějaké skupinové spolupráci více uživatelů nad jedním projektem, je to podle mě overkill a pro standardní použití stačí mít nějakým způsobem sjednocené pojmenovávání verzí v rámci jednoho adresáře s kompletním projektem. Případně rozšířené o kompletní zálohování celého adresáře s projekty.
U programování je to samozřejmě něco jiného, VCS může řešit diffy, spojování, větvení.. protože soubory jsou textové.. u BLOBů to nepřinese nic jiného než to, co v současné chvíli pořeší TM nebo nějaký zálohovací skript.. možná jediný benefit může být v popisku u jednotlivých commitů pro následné procházení historie.

Pokud by nad tím člověk chtěl mít víc kontroly a použít nějaké multiplatformní řešení na snapshoty, tak se dá v pohodě použít např. rsync s parametrem --link. https://blog.interlinked.org/tutorials/ ... chine.html
Nebo do jisté míry i spouštět manuálně snapshoty přes tmutil na OS X.
Skript, co by tohle používal, se pak samozřejmě dá spouštět buď ručně, nebo (asi) Automatorem, případně z nějakého programu, co poslouchá vybrané události z kqueue. Takže když by se do adresáře dopsal soubor vyhovující nějaké masce, tak by se mohl zmíněný skript automaticky spustit.
I když z mého pohledu to stejně není úplně dobré řešení, protože to není přímo provázané s DAW. Tzn. dopíšu soubor s projektem nebo audiem, na pozadí se spustí nějaký skript. A když v tu budu chtít provést další zápis do toho samého souboru, tak tam bude nejspíš nějaká kolize.. (i když TM by to teoreticky mohlo pracovat se snapshoty na HFS+ a nemusel by s tím být takový problém, nejsem si tím). Ideální by bylo, aby to bylo přímo součástí DAW a uživatel věděl, že něco takového probíhá a nedovolilo to udělat další zápisy, než vše skončí.

Sám mám docela rád vestavěnou funkcionalitu Reaperu, která umožňuje jednoduše ukládat zálohy projektů s timestampem ve jméně souboru do zvoleného adresáře (i společný mimo projekt). Ale asi i kdybych tohle neměl, tak klasická metoda - save as a ručně inkrementovat číslo na konci jména souboru by mě nějak nebrzdila :).

Michal

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 26 lis 2015 14:03

napr. v gr. programoch to elegantne riesi vrstvy vo skupinach...

Odpovědět