Stagg evn 4/4 bk dotaz

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
ellyas

Stagg evn 4/4 bk dotaz

Příspěvek od ellyas » 12 pro 2013 20:23

Zdravím

měl bych dotaz ohledně těchto houslí .. nemůžu mít akustické z duvodu .. řekněme hluku jelikož jsem začátečník :)
a zároveň žádne kvalitnější elektrické jelikož na to koupit si housle za 10 000 prostě moje peněženka jaksi nemá ..respektive na elektriku za 2 000 sem se taky naučil dost než jsem si koupil něco lepšího :D ..
a tak sem sáhnul po staggu .. ja vím má to svý mouchy tak mne hned nekamenujte :D

ale.. můj dotaz se týka spíš toho jak ty mouchy odstranit .. kobylka mi příjde strašne vysoko ..
struna e je na konci hmatniku 5 mm od něj a tudíž při chycení struny D nebo A ve vyšší poloze se mi propadne mezi dvě po stranách
a prostě a jednoduše to trhá uši :D takže předpokládám o něco snížit kobylku ..
a problem č. 2 .. s tím prohýbáním housli potažmo nenaladitelností ..
napadlo mne vyrobit ramenni opěrku pro ně s tím že bych udělal takového pavouka přez celé tělo
,který by ty housle tahal vlastně na opačnou stranu a byl by seřizovaný šroubkem podle strun a jejich tahu..

více sem zatím nepostřehnul .. krom sluchátek který stojí fakt za starou bačkoru :D
no a tam je náprava snadná .. ale případně jestli někdo neví ještě o dalších mouchách těhle houslí + případné řešení

jazzym

Re: Stagg evn 4/4 bk dotaz

Příspěvek od jazzym » 12 pro 2013 21:06

struna e je 5mm vysoko ? :roll:
na ktorom konci hmatniku ? pokial na nultom pražci tak ho treba trošku zbrusiť , pokial na opačnom konci pri napojeni tela tak je to až moc nízko.

Odpovědět