Stephan Schmitt a Nonlinear Labs

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
poutniksantiago

Stephan Schmitt a Nonlinear Labs

Příspěvek od poutniksantiago » 27 bře 2012 01:23

Zakladatel fy Native Instruments a mozek za softwarovým instrumentem Reaktor založil novou firmu Nonlinear Labs. Dle jeho slov se bude firma zabývat vývojem hudebních nástrojů "butique" kvality a zpracování pro úzký segment trhu, který snese vyšší investiční náročnost. A to jak z cenového pohledu, tak z pohledu investování času pro "skutečné ovládnutí svého nového nástroje".

Rozhovor s ním na blogu Big Brain Audia. http://goo.gl/G63pq

Co si o tom lidi myslíte? Skoro mám pocit, že si myslí, že lidi mají ještě prachy na to, aby je nacpali do dalších kláves (i když nic konkrétního jako produkt z něj nevypadlo), třebas i s osobním designem na přání (díky v článku zmíněné 3D tiskové technologii).

No pravda je, že lidi se spoustou peněz, který si můžou dovolit klávesy designově "ušité na míru" dle přání, byli a budou. Ale zdá se mi, že se dost odkloní od toho vymýšlení inovativních věcí pro muzikanty. Tedy inovativní to možná bude stále, ale ta poznámka o "higher price range", mě dost zneklidnila.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Re: Stephan Schmitt a Nonlinear Labs

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 27 bře 2012 01:31

dneska, kdyz vetsinu veci skvele zastoupily pluginy, je prave doba bud na vintaaz kousky, nebo to uz musi bejt extra trida zelezo, tak proc ne..

btw. ta spolecnost sidli na 'helmholtz strasse', to je dobra masirka.

Symphonic

Re: Stephan Schmitt a Nonlinear Labs

Příspěvek od Symphonic » 27 bře 2012 08:36

Stephan Schmitt, Nonlinear Labs píše:musical instruments for live musicians rather than studio production gear...
real-time synthesis rather than pre-recorded samples...
high-quality keyboards and controllers...
the software running “under the hood” needs to be open source.
To zni vcelku zajimavě. Otázka je, co bude ta "vyšší" cena.

Odpovědět