stôl do štúdia alebo stojan na klávesy?

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
dedko
Vybavení

stôl do štúdia alebo stojan na klávesy?

Příspěvek od dedko » 17 srp 2010 19:24

Nazdar panstvo,
chcem sa s vami podeliť o nápad na jeden domorobo výrobok. Nevedel som či to mám dať medzi "stôl do domáceho štúdia" alebo "stojan na 3 klávesy". Ak niekto pracuje v obmedzenom priestore a pomôže mu to, budem rád.
Fotky povedia viac.:

takto je to rozobraté, pripravené na prevoz: (napríklad pre študentov na intrák...)
Obrázek

poskladám to pomocou 2 krídlových matiek:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

takto je to stojan na 3 klávesy, na každé ramená môžete dať nátroj do 100 kg (dal som tam dosku a sadol som si na nu so svojimi 110 kg), obyčajne na spodný dávam stage piano, nie samohrajku, len pri fotení som ho nemal na skúšobni...
Obrázek
Obrázek
Obrázek

takto je to stôl do štúdia pre minimalistický setup, (poprípade namiesto NTB tam je monitor a samozrejme pod reprákmi sú knihy), na spodných ramenách je buď druhá doska na klávesnicu a myš alebo master keyboard
Obrázek
Obrázek

Pri návrhu som vychádzal z toho, že:
1. pri živom hraní hrám na klávesy v sede, spodný kláves (piano) musí byť pohodlné na hranie, klávesnica v správnej výške od zeme atd...
2. musí to udržat moje staré nástroje, ktoré nevážia málo; stage piano do ktorého sa pri hraní niekedy treba dobre oprieť, musí to byt stabilné,
3. musí sa to dat rýchlo rozobrať, poskladať

Pre mňa to tieto podmienky splňuje. Mal som to spravené za jeden deň vrátane nákupu materiálu.
Sorry, ale neviem vkladať obrázky priamo do príspevku... :oops:
jéj, ale už sa mi to podarilo... :) :D :D
Naposledy upravil(a) dedko dne 17 srp 2010 20:16, celkem upraveno 1 x.

jackies

Re: stôl do štúdia alebo stojan na klávesy?

Příspěvek od jackies » 17 srp 2010 19:41

Kouknul bych, ale ta registrace mě odradila :(

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 17 srp 2010 19:49

Do riti, kam to mám dať aby to neblblo? Neuvedomil som si že by to mohlo chcieť registráciu, sorry, mea culpa

jackies

Příspěvek od jackies » 17 srp 2010 20:04

Těch servrů na obrázky je dost.
Třeba http://tinypic.com/
http://imageshack.us/ ...................

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 srp 2010 20:12

alebo tu na FTP miestne ..

charonme

Příspěvek od charonme » 17 srp 2010 22:51

wow vyzera to paradne! ako si robil tie profily? to je pozvarane? a ta jedna tycka v strede to udrzi stabilne? nezvazi sa to lahko do strany ked je tam nieco tazke nalozene a niekto do toho z boku poriadne drgne?

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 17 srp 2010 23:11

tie bočné "veci" sú pozvárané z jokloviny 20 x 40, zabrúsené a nasprejované farbou na disky kolies, to v prostriedku je konštrukčný hliníkový profil Bosch 40 x 40, v prostriedku závit a závitová tyč M10, skladám z toho konštrukcie aj v robote a vôbec sa na to nebojím klávesy položiť, je to stabilné. Bez toho, aby som sa chcel dotknúť kohokoľvek tvrdím, že je to stabilnejšie ako čokoľvek čo obsahuje nastaviteľné kĺby, ramená a pod. Cenou za to je vyššia váha a nemôžem to poskladať na 20 x 20 cm... :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 17 srp 2010 23:19

dedko : prijemna roboticka

charonme

Příspěvek od charonme » 18 srp 2010 01:35

no jasne, len ma zaujima napr. co sa stane ked to cele aj s klavesami niekto potiahne za jeden koniec do boku. Bezne krizove stojany sa cele posunu bez zmeny geometrie.

Saly

Příspěvek od Saly » 18 srp 2010 06:50

No mi to prijde jako prima vec. Pokud by byly obavy jestli se to do boku nezhrouti, tak tam prece jdou dat ty pricne profily dva. Transportni objem se prakticky nezmeni a pak se na tom musi dat i tancovat.

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 18 srp 2010 08:09

charonme píše:no jasne, len ma zaujima napr. co sa stane ked to cele aj s klavesami niekto potiahne za jeden koniec do boku. Bezne krizove stojany sa cele posunu bez zmeny geometrie.
Keď Ti mám pravdu povedať, toto sa mi stalo raz. Bolo to na drevenej podlahe, potiahol som do boku za jednu nohu a tá druhá ako keby "zapružila" a potom poskakovala v smere kam som to ťahal. Ale k deformácii nedošlo. V každom prípade to je asi najslabší článok. Ja osobne ak chcem posunúť ten stojan keď sú na ňom už nástroje, tak dám ruky nad spodný nástroj, chytím odspodu prostredné ramená, nadvihnem a prenesiem... tam je to tak dobre vyvážené

charonme

Příspěvek od charonme » 18 srp 2010 14:05

chapem, aj ja to tak prenasam, ja sa len rad zameriavam na worst case scenario :)

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 18 srp 2010 17:44

jasne, chápeme sa... :)
ako WCS mňa viac trápia takí tí ožralí týpci čo skáču do aparatúry a medzi kapelu..., to by som vraždil...

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 18 srp 2010 21:39

ja som si podobným sposobom na mieru vyrobil tiež stativ na 3 klavesy aj rack, fotky hodím zajtra..

Odpovědět