Thomann a SR

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
rastis

Re: Thomann a SR

Příspěvek od rastis » 24 srp 2013 15:59

jazzym píše:Takže ked dam ČR nepride mi že mam zaplatit v českých korunách ? :roll:
uz si niekedy zo Slovenska platil za tovar v inej mene, ako v nasej ?

jazzym

Příspěvek od jazzym » 24 srp 2013 18:01

:D jo takmer stale sa mi stava že musim vytiahnut nejake euri.

Nebola moja obava z českých kronen namieste? .. ved objednam tovar z prostredia Českej mutácie .. kde su uvedene česke koruny ... dam si to sice poslať na slovensko ale nemčúr si môže myslieť že som čech na dovolenke nie ? :roll: ... ešte som to neskúšal... asi tam bude volba že chcem plaťiť v slovenských eurách ??

rastis

Příspěvek od rastis » 24 srp 2013 18:15

o com ?? vsak platis prevodom z Tvojho uctu, nie ? takze bezohladu kam platis a co platis, z uctu Ti odchadza suma, ktoru Ti banka pre Tebe vycisli v eurach, nie ? ked pojdes realne osobne do ciech a budes to hradit odtial, tak tu sumu Ti vycislia v Ceskych korunach. logicky. nemcurovi pride na ucet suma vycislena v mene jeho krajiny, cize ... ... ci myslis, ze treba Ti zamenit ceske koruny a to poslat v obalke do nemecka ?

jazzym

Příspěvek od jazzym » 24 srp 2013 18:22

A keby bol čech na dovolenke na slovensku? , že si chce zabrnkat na ukulele ať mu je pošlou do Tater .. platil by v Eurách ? :roll:

edit.
aaa tak .. nechme toho .. som trochu napínal .. klikol som si teraz na thomann a ked som dal v košíku vypočítať poštovné do slovenskej repky tak mi to už v pokladni ukázalo cenu iba v Euri. :D

rastis

Příspěvek od rastis » 24 srp 2013 19:43

keby bol cech na slovensku na dovolenke tak predpokladam, ze by previedol peniaze zo svojej banky, cize ak by to bola ceska banka, z jeho uctu by odisli ceske koruny. ak by nemal peniaze na ucte a chcel by ich osobne vlozit do banky, tak na Slovensku by vkladal eura.

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 25 srp 2013 10:09

jednali ste s Thomann-om o dakych mnozstevnych zlavach?
maju vobec nejaku zlavovu politiku?

Hammond

Příspěvek od Hammond » 25 srp 2013 17:08

mONOGRAm: Myslim, ze pri poctoch ake Thomann predava by to mnozstvo muselo byt fakt velke, aby s tebou este zjednavali. Aj tak ma Tomann asi najnizsie ceny v celej Europe na vacsinu svojho tovaru.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 25 srp 2013 17:55

:roll: no ja zatial pozorujem že muziker ich v cenách velmi často tromfne aj ked len o trošičku .. dovod prečo kupovať v thomann je že tam maju sortiment ktory sa v našich končinách nevyskytuje.

tak napr z mojho pola zaujmu:
http://www.thomann.de/cz/maudio_oxygen_61_3rd_gen.htm 155 vs 139 http://www.muziker.sk/klavesy/midi-mast ... 61-3RD-GEN

http://www.thomann.de/cz/akg_perception_220.htm 179 vs 169 http://www.muziker.sk/studio-podium/mik ... Perception

http://www.thomann.de/cz/behringer_xenyx_qx1002_usb.htm 98 vs 95 http://www.muziker.sk/studio-podium/mix ... QX1002-USB

rastis

Příspěvek od rastis » 25 srp 2013 21:14

problem je, ak nieco Muziker nama realne skladom. vseobecna skusenost, vcetne mojej opakovanej, je ta, ze Muziker este nikdy nikomu nedodal to, co si niekto objednal, aspon ten bratislavsky ma tuto vlastnost...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 srp 2013 22:15

Rastis: ja som si objednal v muIkeri motif rack xs , lebo jo zlacnili o 60% a skutocne mi ho dodali..

A suhlasim stym co jazzym... Vacsinou su u nas ceny lacnejsie ako u thomanna .. Aj hubert ma vzdy ceny nizsie ako thomann.. Dokonca ked som chcel kupit UAD, tak som zistl, ze disk.cz ho ma najlacnejsi v europe ..

Thomann je ale fakt super v tom, ze ma obrovsky sortiment.. A pre mna jednu zasadnu vyhodu.. Ked idem kupovat tovar za 10.000 eur, nemusim platit DPH a nemusim cakat na nas stat , kym mi tych 2000 eur vrati..

jazzym

Příspěvek od jazzym » 25 srp 2013 23:26

tak tak , objednal som si aj ja kombičko v akcii v muzikeri ponukali mi uplne ine , ale ked som trval na svojom počkal som dva tyždne kym prišlo a dodali v pohode. v tom nevidim problem. .. som sice chvilu pochyboval či to na mna nehraju a chcu predat niečo zo skladu :lol:

rastis

Příspěvek od rastis » 26 srp 2013 00:05

Pytkin píše:Rastis: ja som si objednal v muIkeri motif rack xs , lebo jo zlacnili o 60% a skutocne mi ho dodali....
ked ho mali v takej hovadskej akcii, tak predpokladam, ze ho mali realne kdesi skladom, nie ? ja hovorim o situacii, ked skladom nemaju a musia doviest - osobne sa na mna vysrali 2x (po opakovanych telefonatoch aj navstevach som dosiel k poznaniu, ze vobec ani nejaku moju objednavku neeviduju) a uplne bezne to iste pocuvam aj od kazdeho dalsieho...

jazzym

Příspěvek od jazzym » 26 srp 2013 00:29

ked je v akcii nemaju vzdy skladom ani u mna to tak nebolo, proste som pockal kym to dovlecu odniekial ...posuvali terminy .. ale to je o internetovej dodavke na adresu , .. ked som si objednal nedavno prkotinu do obchodu v BA , tak mi tvrdili ze to aj došlo ale zaboha to nevedeli najst ..maly adapter nejak sa im zapatrosil v predajni :lol: tak si ho idem objednat cez net .

Hammond

Příspěvek od Hammond » 26 srp 2013 06:34

Ja tiez ked mozem, uprednostnim domacich predajcov, hlavne mi prijde nefer, ked niekto chodi do domacich obchodov ocumovat a ochytavat masiny a potom to kupi o par Eur lacnejsie z Thomanna. Ovsem, tiez som mal viackrat problem, ze tovar nebol na Slovensku skladom a cakal som nanho v jednom pripade az dva mesiace, co v dnesnej dobe je podla mna non-sense... ... pricom predajca tvrdil, ze za to moze Centron, ako autorizovany dovozca, pre ktoreho jeden kus, hoci aj drahsieho HW nieje kseft, co mu aj verim, ale u Thomanna by sa mi to urcite nestalo.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 26 srp 2013 09:14

No ale tu ide o to , ze u nas to je vacsinou lacnejsie, pripadne ak im ukazes thomann cenu, tak ti to predaju za nu .. Aspon ja mam taketo skusenosti v Bratislave.. Samozrejme dostupnost, to je uplne ina tema .. Tu sa s thomannom nikto nemoze porovnavat ..

Odpovědět