Tipy na nákup

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Odpovědět
Vey

Tipy na nákup

Příspěvek od Vey » 31 led 2006 11:58

Přátelé, zakládám tento topic, kde je možné uveřejnit různé tipy na nákup zajímavého např. zlevněného aj. zboží.

Mě momentálně zaujala nabídka německého MusicStore, který nabízí digitální piáno (master keyboard) Viscount/Oberheim Viva X za 399 € + 30 € poštovný. Myslím, že oproti běžný ceně cca 26.000,- je to celkem slušná nabídka, nehledě na to, že Viscount nedělá zas tak špatný mechaniky .. viz. MC série.

Viscount Viva 88 X - použití vidím spíš jako jednoduchej master keyboard s hammer mechanikou než jako digi piáno. Alternativa Fatar apod. + zvuková banka, která netuším jak moc je použitelná, jelikož jsem nenašel jediný demo.

kexik

Příspěvek od kexik » 31 led 2006 12:11

pre vseckych domacich skladacov, ktori tuzia po zivom groove odporucam toto:

http://www.thomann.de/thoiw2_millenium_ ... dinfo.html

citlivost to ma sice pomerne nevalnu a midi vysiela nezmenitelne na kanali 1 ale co by ste chceli za tie prachy... interne zvuky su monotimbralne, jednovrstvove a skarede, cize neradno sa o tom vobec rozsirovat, odporucam vylozene ako midi drumpad... skusal som m-audio trigger finger a toto mi prislo podstatne funkcnejsie, i ked je to ohavne a velke :)
jo a jackove diery na pedale pojde pravdepodobne pouzit na pripojenie seriozneho padu, o tejto moznosti poreferujem neskor, ked sa nejakeho zmocnim... a informacia pre uplnych zufalcov, prilozene "pedale" ide pouzit ako sustain pedal :)))

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 31 led 2006 12:28

Dostala se mi do ruky kompilace etnickych nastroju, ruchu a atmosfer
Origins od Dirka Campbella. A muzu doporucit kazdemu, kdo sklada cokoliv historickeho, nebo potrebuje necemu dodat starovekou, etnickou nebo jinak neobvyklou atmosferu. I kdyz se jedna z velke casti o nastroje, u kterych se nedochoval presny popis zvuku, nebo jejich principu, vysledek zni podle me dost verohodne a atmosfericky. U nastroju z Recka na vas hned dychne Recko, u Egyptskych Egypt a podobne. Za 300E v teto kategorii dobra volba. celkove na me pusobi lepe nez EWQL Rare Instruments za dvojnasobnou cenu. I kdyz to mozna neni zcela korektni srovnani, jelikoz Rare Instruments se zameruji zejmena na stredovek, zatimco Origins spadaji hodne do staroveku a pocatku starovekych kultur.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 31 led 2006 12:57

Mě zaujala USB zvukovka Optoplay od Audiotrak, taková maličká, přesně k notebooku, nejspíš by to hrálo líp než interní chipy... nemáte s tím někdo zlušenost? Tady: http://hudebniprodejna.cz/sale/audiotrak.html je teď zlevněná na 1190.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 31 led 2006 14:56

Skvely a skvele se rozjizdejici tema.
peteness píše:Cyril: docela dobra otazka i kdyz to patri vedle. Pro me je takovym syntem (basy, ale nejen) FAT Freebass. Mam ho z ebay za dva a pul (k korun). Uz jenom to ze je v mixu, mu dodava neco co zadne VST v zivote nedokaze. Nema nejmensi problem se prosadit v mixu at tech par cudlu nakroutis jakkoli.........proste nejakou napodobeninu TB-303, nekde je tady cely topic.....Ja sel konkretne po tom freebasu.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Odpovědět