TOP skladba vasho zivota

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
EXCOM

TOP skladba vasho zivota

Příspěvek od EXCOM » 21 led 2008 12:48

urcite kazdy z vas ma len jednu jedinu skladbu ktora je neprekonatelna a preto je na piedestale vasho jA a nedate dopustit na tuto vasu skladbu...

hodte sem co povazujete za to najlepsie co ste v zivote poculi ale naozaj len jednu vec... dve a viac nema zmysel lebo straca to podstatu tohoto trheadu...

ja zacnem skladbou od Joel Fajermana - FLOWERS LOVE
je to pre mna neprekonatelna melodia-kompozicia-zvukovy balzam na usi a neviem sa dodnes nasytit tejto melodie a komplet celeho songu.. je to pre mna uplny TOP VRCHOL co som kedy mohol pocut, co kto kedy vytvoril

povazujem tuto skladbu za vrchol ANALOGOVEj ery, kde tieto vsetky zvuky hraju v tak krasnej harmonii ze mi to brnka na dokonalost mojej hudobnej struny..

[flash=320,240]http://www.youtube.com/v/I67hbL7lWDk&rel=1&border=1[/flash]

je to melodia ktora bola skomponovana pre francuzsky tv serial La aventura de las plantas a tu je povodny uvod do serialu, verim ze to vo svojej mladosti nemohol nikdo minut

[flash=320,240]http://www.youtube.com/v/KArE_84-ZFo&rel=1&border=1[/flash]

ECSON WALDES
Profesionál

Re: TOP skladba vasho zivota

Příspěvek od ECSON WALDES » 21 led 2008 13:22

EXCOM píše:
je to melodia ktora bola skomponovana pre francuzsky tv serial La aventura de las plantas a tu je povodny uvod do serialu, verim ze to vo svojej mladosti nemohol nikdo minut

Excom, hudbu tohodle serialu jsem ted slysel po 20 ti letech co to tenkrat v TV bezelo !!! Tenkrat jsem nechapal co to je za zvuky a hudbu ale synteticky barvy me uchvacovaly od malicka. Tohle sice nepatri mezi nejsilnejsi veci ktery me v zivote ovlivnily ale libilo se mi to moc. Pak jeste si z dob detstvi pamatuju skvelou hudbu k serialu od Arthur C Clarka (nevzpomenu si nazev) kde byl skvelej synth Brass. A pak jeste si pamatuju serial o podmorskym svete kde znely tajemny synteticky barvy ktery jsem tenkrat taky absolutne nechapal ... po dlouhy dobe jsem pak zjistil ze to byla stara puvodni hudba od JMJarre (Jarreho jsem ale nikdy neposlouchal, prisel mi moc stejnej).

U me to byli kolem roku 1990 Depeche Mode (Violator a Music For The Masses) kdo me naprosto ovlivnili a pak taky KLF (The White Room). pozdej pak da se rict i Vangelis (Blade Runner a Antarctica) po kterejch jsem byl ovlivnenej tvrdou elektronickou (v 90tejch letech puvodni tenkrat jeste nemodni Breakbeat vlnou, mel jsem i silny 303 obdobi a hodne moc jsem do ted ovlivnenej oldschool groovem HipHop bicich).

Ale jedinou skladbu vyzvednout nad ostatni neumim - to prece po nikom nemuzes chtit to ani nejde : ) urcite to byli ale DM !

.

dano

Příspěvek od dano » 21 led 2008 13:25

Pink Floyd: Comfortably Numb

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 21 led 2008 13:27

EW : ano je to tazke, ale vzdy je jedna skladba ktora je TOP.. chapem ze je to tazke, preto som dal aj tento thread na svet bozi :) ja mam tiez viac skladieb ktore milujem a su TOP.. ak by som to prirovnal k futbalovej jedenastke sveta, tak tam su ti najlepsi zo vsetkych statov sveta v jednom teame, ale medzi nimi je tiez niekto ten TOP.. takto to mam na mysli...

samozrejme sa da polemizovat aj o TOP albume, TOP skupine atd. Violator je asi tiez OVER THE TOP co DM spravili a je to fantasticky album a som na tvoje strane v tomto...

Flowers Love mi ale natolko ucarovala ze ked to pocujem dnes, vtedy a budem pocut o 10-20 rokov tak sa z toho poserem :D o takuto skladbu ide.. urcite ju ma kazdy tak ako ma kazdy svoju TOP zenu na ktoru neda dopustit.. vzdy sa vsetko rovna len 1

milujem Jarreho hudbu, je pre mna TOP, ALE... Joel Fajerman ho prevalcoval u mna jedinou jednou skladbou a to je ta hore spomenuta.. holt, zivot je pech :D

rastis

Příspěvek od rastis » 21 led 2008 13:38

Cajkovskeho klavirny B mol. nie prilis narocne, nie prilis klise, rozmanite, dlhe, s krasnymi melodiami, vyzaduje vynikajuceho klaviristu...

inak najlepsia farba je travovo zelena, ale gate by som si take neobliekol.

TAP

Příspěvek od TAP » 21 led 2008 13:40

Vlastně mám takovou skladbu.

Je to "Close to the edge" od YES.

Žádný odkaz Vám sem nedám, protože to absolutně nemá smysl poslouchat v nějaké poloudušené verzi z you tube. Chce to CD. Vleže. Ohulit do sluchátek. A zhasnout.
Pouštím si to tak jednou za rok. A za patnáct let se mi to ještě neomrzelo. Furt je to sila.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 led 2008 13:41

ja taku skladbu asi nemam .. je ich vela . .neviem vybrat len jednu

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 led 2008 13:42

excom : inak tu tvoju vec vobec nepoznam :) pocujem to prvy krat ..

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 led 2008 13:43

EXCOM: tahle skladba je fakt supr!

Ale kazdopadne jsem mel uz mnoho skladeb na ktere jsem nedal dopustit a ktere byly pro me ty nej - vzdy v urcite dobe. Jednu dobu to bylo Po schodoch od Richarda Mulera (klip na ni bylo to prvni, co jsem videl asi v deseti letech v nasi zbrusu novy barevny televizi). Pak treba ustredni melodie z Lucie postrach ulice a ustredni melodie z Chobotnice z druheho patra (mam pocit, ze oboje delal Liska?), dost se mi to ale hudebne pletlo s Cirkusem Humberto. Pak jsem si jednu dobu myslel, ze nejlepsi pisnicka na svete je It's my life od Dr. Albana, abych to vzapeti prehodnotil a uznal, ze It's no good od Prodigy je jeste o fous lepsi. Pak prislo pomerne dlouhe prvenstvi Smell's like teen spirit od Nirvany jen obcas lehce atakovane popularnimi hity jako Roots od Sepultury, Mesic od Nacevy, Good god od Korn, Bitter sweet symphony od The Verve, nebo cimkoliv z alba Process od Skiny Puppy. No asi to zkratim, v posledni dobe mi prijde, ze treba takova Znamka punku od Visaciho zamku je hit svetove urovne s velmi hlubokym poselstvim dalsim generacim. Asi je videt, ze vybrat jednu za vsechny je dost obtizne, ale kdybych se o to mel prece jen pokusit, tak bych se asi nemohl rozhodnout mezi Ustredni melodii z filmu Profesional - Chi mai od Enia Moriconeho a mezi malou nocni hudbou od Mozarta. Hm, tak teda, no, ach jo. Tak ta Mala nocni hudba:)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 21 led 2008 13:44

pytkin : osveta je dolezita vec :) prave preto som to sem dal.. urcite su skladby melodie o ktorych nevieme a kazdy ma tu svoju.. cize povazujem to za super kvalitny vyber kazdeho co sem nieco prida co povazuje za jeho TOP... mozme tu spoznat velmi vela kvalitnych a zaujimavych veci o ktorych ako pises nevieme a budeme ich pocut prvy krat....

punkt
Vybavení

Příspěvek od punkt » 21 led 2008 13:49

... Když jednu, tak Mozartovo Requiem. To mě potěší a povznese, když mám radost, i když mi je smutno. Je to Oslava života. Jednou v zimě jsem šel na zkoušku, pršelo a já si říkal, co bych si tak pustil, abych dostal náladu. Někdo by šel proti smyslu počasí a pustil si něco veselejšího, ale napadlo mě, že větší síla bude, když to bude v souladu. A řeknu vám, byl to parádní biják! .-)
nep-tune.net
junicorn.com

Saly

Příspěvek od Saly » 21 led 2008 13:50

Front 242 - Lovely Day

Tenhle vál jsem slyšel poprvé někdy v patnácti, hodil všechno co bylo předtím za hlavu a začal jsem poslouchat EBM a vydrželo mi to dodnes. Poslouchám dnes kvanta různý muziky, ale tohle zůstalo jako taková krevní skupina. Zrovna jsem teď o víkendu vytáhl kazety se starýma nahrávkama jako Nitzer Ebb, Skinny Puppy, Klinik anebo ty Front 242 a má to furt grády jako hrom.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 21 led 2008 13:53

punkt : ano, Dies Irae je vlastne tiez nieco co je neprekonatelne.. to mohlo naozaj vzniknut len v hlave genia ako bol Mozart

[flash=320,240]http://www.youtube.com/v/nl-wRbJoWVA&rel=1&border=1[/flash]
Naposledy upravil(a) EXCOM dne 21 led 2008 13:59, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 led 2008 13:54

Ked uz sme pri Requiem , tak ja som uplne hotovy z Confutatis ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 21 led 2008 13:57

pytkin : cele dielo menom Requiem je tak brutalna hudba, ze hadam kazdemu nahana zimomriavky po tele.. je to tazke PRE-POST MORTEM samotneho genia :) to ako to komponoval, je nenormalne... je to fakt spickove dielo.. skoda ze skoncil v masovom hrobe a nedokoncil to...

Odpovědět