Ukradené monitory Dynaudio AIR15 a mikr. sE T2

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
ReaktoplazmAR

Re: Ukradené monitory Dynaudio AIR15 a mikr. sE T2

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 06 kvě 2012 15:45

safa píše:
ReaktoplazmAR píše:ja si myslim že napr. 50-70% zaloha by nemala byt pre zákazníkov problém.. ked už si to chce kúpit, tak tie peniaze na to má..
... spousta lidi si na veci bere hypoteku, jsou lidi co budou nakupovat veci pro skolu z budouciho grantu a skola zalohy davat nebude atd. Je spousta pripadu kdy z ruznych duvodu je zaloha problem. Nicmene mas pravdu, asi budem holt muset podobne pripady v ramci ochrany nasich investic odmitat.
v takych pripadoch by hadam mohla postačit spisana zmluva, nakolko ked sa jedna o hypoteku alebo školu tak sfalšovanie identity je skoro nemožné..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 kvě 2012 17:28

Já to mám tak (a zatím se mi to během let bez sebemenšího problému osvědčilo), že pokud někoho osobně znám, nebo se jedná o renomované studio, veřejně známou osobnost apod., půjčím techniku bez problémů a bez formalit ... další možností (pro "neznámé" klienty) je též osobní vyzkoušení u mě nebo v některém z našich "showroomů" (což jsou všechno naplno fungující studia, čili všechno je možné si vyzkoušet v plném chodu, případně si přinést některá svá zařízení nebo nástroje) ... a běžná praxe, zejména směrem do zahraničí - pokud se opět nejedná o někoho známého nebo renomovaného - je zakoupení a do 2 týdnů možnost vrácení přístroje a peněz bez udání důvodu ...

Někomu, koho vůbec neznám, bych asi jen tak nepůjčil k odnesení vůbec nic ...

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 07 kvě 2012 08:58

jestli je to on - tak myslim že nebude těžký ho dopadnout..
držim palce.

vras

Příspěvek od vras » 07 kvě 2012 09:50

nevim nevim, zlodej prisel k staremu neplatnemu OP na toto jmeno a zneuzil toho - pres to jmeno asi cesta nepovede

Drumer

Příspěvek od Drumer » 07 kvě 2012 10:34

Tak ma tam fotku,treba ho Šafa pozná

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 08 kvě 2012 18:05

safa píše:
rastis píše:tiez ziram, vzdy som myslel, ze za standard sa povazuje "zapozicanie za 100% zalohu"...
Myslim, ze rada zdejsich kolegu potvrdi, ze od nas (myslim od Audiopro) nikdy nebyl problem si cokoliv pujcit na vyzkouseni, at uz to byl mikrofon, bedny, preamp, nebo efektovy procesor. Pripadalo nam logicke, ze veci, ktere jsou predevsim o zvuku, si tezko nekdo bude vybirat podle fotky a pokud nechce byt smerovam pokrivenymi obecnymi dogmaty typu "SM58 je nejlepsi mikrofon na zpev" jediny jak mu umosnit udelat si vlastni nazor je mu vec na tyden pujcit. Po tehle zkusenosti ale bohuzel nejspis budeme muset tuhle vstricnost prehodnotit, majitel firmy totiz nechce nadale riskovat ze se podobna vec bude opakovat a ja nejsem schopen ho presvedcit o tom, ze i presto ma pujcovani smysl :roll: .
to muzu potvrdit. a i kdyz uplne chapu, ze takovou praxi asi zastavite, tak verim, ze diky vstricnymu pristupu jste taky v minulosti vydelali, i kdyz to nejde nijak kvantifikovat. s takovym pristupem si zakaznik spis neco koupi u vas nez u konkurence, aspon mne to tak prijde. je smutny, ze to jeden hajzl*k dokaze ostatnim zkazit.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 kvě 2012 21:36

nejsem zadnej sherlock, ale i kdyby to podle fotky ten clovek nebyl (jakoze asi nebyl, to by byl uplnej debil a doufam, ze ho policie proverila uz davno (hahaha)), tak neni trochu podezrely, ze ten clovek ma mezi zajmy silne zastoupenou hudbu, dj-obchod a disk?
teorie: spousta lidi ztrati obcanku, zaridi si novou a po case tu starou najde... a odtud neni daleko, navic v nasich koncinach, k napadu nejak toho neplatnyho dokladu vyuzit...
ale jentak nahlas uvazuju ;)

Drumer

Příspěvek od Drumer » 09 kvě 2012 07:29

ok,jen se snažím pomoct :wink:

dano

Příspěvek od dano » 09 kvě 2012 10:28

jo Biscuit, tiez som si vsimol tie jeho zaujmy... ak je to nahoda tak nic, ale minimalne je to podozrive...

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 09 kvě 2012 12:04

bych ho skřípnul! 8)

dano

Příspěvek od dano » 09 kvě 2012 13:53

rovno zlyncovat! :-)

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 16 čer 2014 12:49

Tak ani dva roky pote se bedny ani mikrofon nikde neobjevily :-( . Zato se objevil puvodni majitel obcanky, na jehoz zadost jsem smazal jeho nacionale neb tvrdi, ze s veci krome ztracene obcanky nema vubec nic spolecneho a ze mu zminka na tomto webu komplikuje podnikani. Pokud vim, byl vyslechnut mistnim oddelenim PCŘ, která došla ke stejnemu zaveru, takze jsem se rozhodl jeho zadosti (byt pomerne neomalene) vyhovet. Ztracené bedny a mikrofon nám nicméně stále chybi :-/ .
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

vras

Příspěvek od vras » 16 čer 2014 13:23

Smutne. Ruce urazit. Tyhle monitory nejsou zas tak caste, budto je davno strelil (ale to pak nechapu, proc by corkar kradl zrovna zrovna studiovou techniku, kterou neproda nikomu jinemu nez nekomu zasvecenemu v oboru - ti lidi se vetsinou alespon na dalku znaji a hrozilo by mu, ze se na nej prijde) - tipoval bych to na zmrda, ktery dela amatersky doma rap nebo edm (presne na to potrebuje monitory a jeden kondik) nedovedu si predstavit, ze by provozoval studio, kam chodi klienti. Ten puvodni majitel obcanky za nic nemuze, nekdo za schovaval za jeho identitu, to je od zacatku dost pravdepodobne a ta jeho zadost je asi dost opravnena. Anebo ta podoba (je-li nejaka fotografie) snad sedi??

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 16 čer 2014 13:56

porad mi unika, jak nekdo jiny muze zneuzit obcanku, kdyz je fotka na ni zatavena, chranena proti vymene. Pravdepodobnost, ze je nekdo hodne podobnej mi prijde docela mala.
A to ze pachatel umi falsovat obcanky mi prijde teda kruta nahoda
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Odpovědět