Útržky hudby z výletu po Indii

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
Amorph
Moderátor

Útržky hudby z výletu po Indii

Příspěvek od Amorph » 03 kvě 2007 12:48

Byl jsem v zimě v Indii a nahrál jsem tam na foťák i pár videíček tradiční Indické hudební produkce. Třeba to bude někoho zajímat, tady jsou tři z nich. Formát je mov.

První dvě jsou z náboženských slavností ve Varanasi - zpěv, harmonium a tabla
Varanasi 1
Varanasi 2
Třetí je z nějaké slavnosti v Dillí, kde jsme viděli průvod Indických dechovek. To je hudba méně tradiční, z velké části převzatá z Britské vojenské.
Dilli
V obou případech mi přišla zajímavá na Evropské poměry značná uvolněnost v souhře:)

nathanael

Příspěvek od nathanael » 03 kvě 2007 13:25

moc pěkné...s tou souhrou - no asi se s tim moc ne*erou :)

kámoš byl také před časem v indii a když se tam líbal s nějakou prostitutkou, tak od ní chytil nějaké bílé svinstvo na jazyku...fuj, no fakt kekel...

a btw, Varanasi, to je tam jak u nějaké té řeky pálí mrtvé lidi na hranicích a pak je do té řeky hodí? viděls to?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 kvě 2007 13:28

Jo, to je tam. Videl.

nathanael

Příspěvek od nathanael » 03 kvě 2007 13:32

Amorph: hmm, to musel být docela zážitek, jestli je tam cítit spálené lidské maso :shock: v těchto zemích je prý běžné pálit mrtvoly na ulicích...je to dost zajímavá mentalita, která nechrání malé děti před pohledem na smrt, tak jako západní civilizace...asi se tam taky mrknu, možná spíš na srí lanku nebo do dharmsaly...

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 03 kvě 2007 13:39

Srí Lanka je o kus civilizovanější, dá-li se to tak nazvat, pozůstatky britského impéria jsou tam ještě cítít. Mrtvoly se tam veřejně nepálí, ale se spoustou věcí si taky nedělají těžkou hlavu. Zajímavý bylo, že lidská práce/čas tam neměly vůbec žádnou cenu, za co se platí, jsou pouze materiální hodnoty.
Poměrně divočina ale byla místní moderní hudba. Ze samohrajky čtyři kanály, do toho zpěv přes nejlevnější efekt a je to v rádiu. Tam by každý z nás byl king:-)

nathanael

Příspěvek od nathanael » 03 kvě 2007 13:48

bodyia: no vidiš, to je teda dobrej nápad se jet prosadit na srí lanku v hudbě, když v civilizovaném světě je tak velká konkurence...já naposledy o srí lance slyšel, že je tam válka a že je to tam o držku, tak bych se stejně docela bál tam jet...ale s tím pálením mrtvol - ono se to nedá nazvat necivilizované, je to prostě realistický pohled na smrt, žádné skrývání jako tady...

delay

Příspěvek od delay » 03 kvě 2007 13:53

Amorph:
Určitě na to kouknu. Ještě nyní mám v paměti nádherný dokument Igora Chauna - CESTA DO INDIE, včetně kameramana Dominika a Čtvrtníčka coby normálního člověka v rozpacích.

nathanael

Příspěvek od nathanael » 03 kvě 2007 13:54

delay: fakt se Čtvrtníčkem jo? no tak to chci vidět :) nemáš to někde nahrané?

delay

Příspěvek od delay » 03 kvě 2007 14:02

Mám to na VHS (SP) zkopírované z VHS (LP), takže patřičně archaická kopie. Už je to taky let. netrpělivě čekám na další reprízu. Nemám ani potuchy, jeslti do vydali... Moment...
http://www.csfd.cz/film/229485-cesta-do-indie/
http://jacketbros.epot.cz/chaun/chaun.html#CestadoIndie

Asi to oficiálně nevyšlo. ALe je tam k vidění třeba medituicí Richard Gere, nebo setkání s Dalajlámou... Mělo to atmosféru a mě to tenkrát pomohlo při duchovním rozhledu.

nathanael

Příspěvek od nathanael » 03 kvě 2007 14:24

delay: a jeje, to teda musím vidět - meditující Richard Gere, to bude supr...no a nemohl bys to třeba přehrát do pc a pak to hodit např. ke kermiťákovi na ftp?

Shodan

Příspěvek od Shodan » 03 kvě 2007 16:04

nathanael: kámoška byla na Srílance teď někdy zhruba před měsícem a moc se jí tam líbilo. Žádnou válku tam neviděla. Jen jsou semtam ještě k vidění následky tsunami, jinak prý všechno OK. Akorát když mi ukazovala fotky, tak si mohla odpustit tu s obřím pavoukem - to je pro mě bohužel pádnej důvod tam nejezdit. :oops:
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

nathanael

Příspěvek od nathanael » 03 kvě 2007 16:40

Shodan: heh, tak to pro mě asi taky - hadi, pavouci, škorpioni a spol. - no (jedině) proto jsem docela rád, že žiju v česku...

Shodan

Příspěvek od Shodan » 03 kvě 2007 16:59

nathanael: taky jim i v hotelovým areálu pobíhali varani... Je to blbý - rád cestuju, ale přitom mám strach z těch všelijakých zviřátek a hmyzu - a ono to nejde moc dohromady.
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

styx_oarsman

Příspěvek od styx_oarsman » 03 kvě 2007 17:22

na zvery sa da zvyknut - minuly rok som mesiac cestoval po turecku a tam sa najde vsetko mozne, skorpiony, velke pavuky, cierna vdova atd... zo zaciatku som bol z toho na infarkt (o to horsie, ze tam so mnou bol jeden biolog, co sa vsetku tu haved snazil chytit), ale po case mi to uz tak neprislo.
sanca ze ta v "civilizovanom" svete niekto vecer zmlati na ulici je podla mna vyssia nez ze ta bodne skorpion...

Shodan

Příspěvek od Shodan » 03 kvě 2007 17:38

styx_oarsman: statistika je jedna věc, strach druhá... Nikomu koho znám se v životě nestalo, aby po něm lezl pavouk. Jenom já, kterej má tak strašnou fóbii jsem si to zažil dvakrát. Jednou mi lezl po noze v autě když jsem řídil a jednou mi nějaká velká černá příšera lezla po KRKU! :shock: Opravte si statistiky, mě se to stalo :wink:

Odpovědět